• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapytanie o zabieg

Manatata

New member
Ja sam nie wiem kto będzie mnie operował 😅 nawet nie rozmawiałem z lekarzem jedynie co to przyniosłem skierowanie i ustalili termin nawet go nie pokazywałem...a zabieg będę mieć w Łomży a gdzie przeprowadza się zabiegi? Na bloku operacyjnym czy na oddziale urologii?
Kto robił ci zabieg w Łomży? Tez mialem robiony kilka dni temu zabieg w tym szpitalu i byla tragedia
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Masz już ponad miesiąc szwy. Odnoszę wrażenie że ty jakiś uposledzony. Wszyscy ci piszą że za długo, że właśnie przez te szwy robia ci się takie rzeczy a ty "pytałem lekarza i tak ma byc" skoro pytałeś i tak ma być to nie męcz ludzi tutaj codziennie. Przecież widać że to się robi na linii szwów. Co ty jeszcze od nas chcesz? Ma ktoś z forum przyjechać i ci je wyjąć czy co? :ROFLMAO:
 

Livix92

Member
No ale czego nie rozumiesz? Byłem u lekarza który mnie operował i powiedział żeby czekać gdyby coś było nie tak to chyba by mnie skierował na zdjęcie. dzwoniłem do dwóch innych to też kazali czekać. Tutaj ktoś też miał długo szwy chciał zdjąć to lekarz odradzał bo będzie bardzo bolało i co jeśli u mnie jest tak samo?🤔 No ale z was za "koledzy"... Nawet gdybym chciał samemu je zdjąć to gdzie nie pójdę to zaraz odsyłają albo chcą skierowanie...
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Czego ty nie rozumiesz w tym co napisałem? Masz za długo szwy, twoj organizm reaguje, dlatego bialy nalot. Dawno już powinieneś je usunąć. Lekarzowi się nie chce babrać to ci powiedział że się rozpuszcza. Oczywiście że w końcu puszcza, zapewne minie kolejny miesiąc w twoim przypadku. I zapewne będziesz męczył z kolejnymi zdjęciami z różnymi nalotami które będą się robić na nich i pytaniem co to i dlaczego- mimo ze odpowiedź znasz - szwy sa za długo!! Moczysz wogole te szwy by im chociaż trochę pomóc? Czy szybki prysznic i tyle co one wody widziały.
 
Jesteś już ponad 5 tygodni po zabiegu, tych szwów już dawno nie powinno być a na pewno nie aż tyle, jesteś wgl pewien, że to są szwy wchłanialne? Ile Ci już ich wypadło? Te na zdjęciu wyglądaja jakby się miały bardzo dobrze w dodatku niebieskie szwy używane są w kardiochirurgi i są raczej nierozpuszczalne

Skóra już od dawna dobrze trzyma i się zrosła, nie ma już żadnych wskazań by te szwy dalej były a widać, że co najmniej 2 się wzrosły w skóre więc będzie to tylko powodować dalsze stany zapalne. Niech ktoś Ci je wyciągnie jak najszybciej
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Tak, tak powiedział, a wieeele osób mówi, że to za długo, więc chłopie nie męcz już nas, tylko niech Ci to wyjaśni lekarz co to za nalot i dlaczego.
 

morgan66

Active member
No to ja jeszcze dodam swoje dwa słowa bo widzę trochę najazd na Ciebie @Bercik92 Jak pisałem z tydzień temu to zgadzam się że, masz te szwy za długo jednocześnie na podstawie zdjęć miałem wrażenie, że jak na ten czas to nie jest to jakoś mocno wygojone. Więc tak - możliwe, że urolodzy Ci odmawiają zdjęcia szwów bo widzą, że nie jest dogojone (tak?), piszesz, że moczysz - to źle - rana sie goi jak jest sucha i najlepiej jak najwięcej na powietrzu, i dodatkowo dodam, że jak jest opuchlizna w stylu oponki to się gorzej/dłużej goi. Moja rada daj ranie oddychać i trzymaj suchą bo po tym czasie to juz powinno się zagoić na fest tylko albo żle to prowadzisz albo jest jakiś problem z Twoim organizmem (choć stawiam na to 1). A co do szwów tzw. "wchłanialnych" nie będę sie po raz kolejny szerzej wypowiadał - u większości jednak trzeba wyjąć po prostu, a nie moczyć aby wypadły. Pozdrawiam
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Szwy się nie moczy żeby wypadły same z siebie, tylko żeby zaczęły się luzować i żeby łatwiej je było wyjąć. Oczywiście że rana lepiej goi się jak oddycha i jest sucha, dlatego rezygnuje sie z opatrunkow najszybciej jak sie da. Nikt nie każe mu siedzieć w basenie pol dnia, natomiast 15 min czy nawet pol godziny moczenia nie ma absolutnie żadnego negatywnego wpływu na gojenie się rany tym bardziej po prawie półtora miesiąca a wręcz przeciwnie, bo takie moczenie np w sodzie oczyszczonej, przyspiesza gojenie, oczyszcza skórę, odkaża. Gdyby moczenie było złe nikt by go nie polecał po zabiegu, tym bardziej że nawet niektórzy lekarze polecają żeby moczyć i to już po kilku dniach od zabiegu. Obstawiam, że teraz po twoim poście to i kolejny miesiąc będzie z tymi szwami siedział.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry