• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapytanie o zabieg

Livix92

Member
Witam. Mam 31l i jutro mam zabieg na całkowitą stulejke na NFZ 🫣 i czytam te wasze posty i mam spore obawy czy iść na niego.. mieliście zabieg na znieczulenie.miejscowe czy ogólne? Zastanawiałem się nad ogólnym tylko czy po ogólnym nie trzeba zostać na noc w szpitalu. Czy w znieczuleniu miejscowym lekarz mówił że "tutaj rozcinany" bo jestem trochę wrażliwy na takie lub podobne słowa i może mi zrobić się słabo...taki ze mnie "panikarz"😏 długo trwał u was zabieg w znieczuleniu miejscowym? I kiedy po zabiegu wracaliście do domu? A jak tam jest z tą pierwszą zmianą opatrunku (po 24godzinach) i sikaniem? I lekarz powie co mam zakupić i co używać bo nic nie kupowałem
 

ClickClack

New member
Jak pewnie zauważyłeś co zabieg, lekarz, człowiek to inna opinia. Nie znamy Twojego lekarza, więc nikt nie powie Ci jakie ma metody pracy i czy podczas cięcia gada co robi czy o pogodzie. 😅

Ja miałem robione na znieczuleniu miejscowym, zabieg trwał około 50 minut i uważam, że niepotrzebna by mi była narkoza.
Dwa zastrzyki jak u dentysty i lecą z tematem. Raz na jakiś czas coś zaboli w skali 1/10 jak na mój próg bólu, ale ogólnie zabieg jest bezbolesny.

Po zabiegu godzinka w sali i do domu. Dodam, że samemu prowadziłem samochód do domu. Na wyjściu jedynie mój lekarz powiedział, żeby kupić sobie gazy, octenisept i „nosić do góry”.
 

Livix92

Member
Ja sam nie wiem kto będzie mnie operował 😅 nawet nie rozmawiałem z lekarzem jedynie co to przyniosłem skierowanie i ustalili termin nawet go nie pokazywałem...a zabieg będę mieć w Łomży a gdzie przeprowadza się zabiegi? Na bloku operacyjnym czy na oddziale urologii?
 
Nie wiesz kto będzie robił Tobie zabieg a więc nie wiesz czy ten lekarz to sprawdzony w boju czy taki świeżak co dopiero się będzie kształcił na kimś....Nie musi tak być ale może....W tej kwestii należy być ostrożny.
 

Livix92

Member
Nawet gdybym wiedział to i tak nic na to nie poradzę i nie zweryfikuje go🤷 po każdym oddawaniu moczu trzeba zmieniać opatrunek? Nie licząc tego który jest założony po operacji?
 

Livix92

Member
Narazie w bandażu. Nie potrzebne mi l4 bo pracuje na gospodarstwie rolnym mówił że potem zdjąć bandaż(lub sam spadnie) i często myć bez żadnych opatrunków bo "wszystko wycięte" ewentualnie korzystać z gazy i tego optisceptu.i bodajże nosić 3 dni w gorze
 

Roggi

New member
@Bercik92 napisał:
Lekarz mówił że nie muszę zmieniać opatrunków
mówił że potem zdjąć bandaż(lub sam spadnie) i często myć bez żadnych opatrunków bo "wszystko wycięte" ewentualnie korzystać z gazy i tego optisceptu.i bodajże nosić 3 dni w gorze

Tak sobie czytam i zastanawiam się czy kolega zwyczajnie wpadł pożartować czy trafił faktycznie na niedouczonego rzeźnika z NFZ:eek:
 

Sig

Member
Zobacz czy się krew nie leje, jak jest stosunkowo ok to daj gazę i mało bandażu co by rana oddychała i spróbuj zabezpieczyć go żeby nie wisiał w dół bo to może wpłynąć na opuchliznę i napierać na szwy. Oczywiście odkazić przy zmianie opatrunku. Ja będę stosował bandaż kohezyjny bo u zwierząt mi się to sprawdza.
 

dandoo

Active member
Dbaj o higienę jak tam piszą ciężko ocenić bo masz bandaż ale na początku wana higiena i opatrunki i penis do gory przyklejony powodzenia
 

Podobne tematy

Do góry