• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Arktik

Well-known member
To masz teraz większe szanse na wyleczenie się. Antybiotyki przy ostrym zapaleniu lepiej penetrują. Ja jem 5 dzień antybiotyk i w 3 dniu miałem redukcję objawów o 60-70%, ale dziś miałem chwilę słabości - pozwoliłem sobie zjeść pół tabliczki czekolady i znów piłka w dupie i pieczenie, ale się nie poddaję.
Co tam teraz łykasz?
 

toastt

Well-known member
po czekoladzie?
Tak. Mi się zaostrza po słodkim. Kilka godzin po spożyciu słodkiego pokutuję. Wystarczy pół szklanki cukrzycy w płynie - Coca-Coli, albo trochę czekolady.

Łykam Cefuroxym 500 mg 2x1 jeszcze przez 5 dni i jednocześnie Amoksiklav 1000 mg 2x1. Zastanawiam się nad podniesieniem dawki Amoksiklavu lub pozostanę przy tej i za jakiś czas zmienię na fosfomycynę lub doksycyklinę. Łykam te antybiotyki zgodnie z posiewem i ze wskazań po zabiegu na zatoki i migdałki.
 

Jerzy W

Well-known member
Amoksiklaw (augmentin) słabo penetruje do prostaty i trzeba walić bardzo dużą dawkę.
Za to Fosfomycyna była wymieniana w kilku pracach naukowych jako skuteczna.
 

toastt

Well-known member
Wiem o tym, ale znów fosfomycyna nie wyczyści mi zatok z gronkowca (posiew jasno to pokazuje). Na razie popróbuję, bo nawet jeżeli nie wybiję nim bakterii, to trochę je osłabię przed fosfomycyną.
 

wpiot

Active member
Cudowne uczucie czuć się normalnie i mieć chęć do życia czy zabawy z dzieckiem i nie być znerwicowanym i toksycznym dla otoczenia.
Nawet jeżeli się nie wyleczę na stałe to warto wpierdalać 2 miesiące antybiotyki aby chociaż 2 tygodnie czuć się normalnie.
Miałem od dzisiaj zwiększyć dawkę gentamycyny ale mi dzwoni w uszach od rana więc to nie byłoby rozsądne. Zamiast tego zwiększam dawkę Levoxa do 750 mg.
Jak dzwoni Ci w uszach, to zastanów się nad dalszą kuracją genty, bo to dzwonienie może Ci zostać już na zawsze, tak jak u mnie.
Siądź w ciszy na chwilę, sprawdź czy słyszysz jakieś wysokie tony, sprawdź czy pewne dźwięki nie zaczęły Ci przeszkadzać.
Pielęgniarka sugerowała mi iniekcje poranne i dużo wody w ciągu dnia, by chronić słuch. Urolog kazał po kilku dniach sprawdzić jak radzą sobie nerki i wątroba.
 

bartix

Active member
Tak. Mi się zaostrza po słodkim. Kilka godzin po spożyciu słodkiego pokutuję. Wystarczy pół szklanki cukrzycy w płynie - Coca-Coli, albo trochę czekolady.

Łykam Cefuroxym 500 mg 2x1 jeszcze przez 5 dni i jednocześnie Amoksiklav 1000 mg 2x1. Zastanawiam się nad podniesieniem dawki Amoksiklavu lub pozostanę przy tej i za jakiś czas zmienię na fosfomycynę lub doksycyklinę. Łykam te antybiotyki zgodnie z posiewem i ze wskazań po zabiegu na zatoki i migdałki.
Nie mam pojecia co jest grane ale po Coca coli, Pepsi tez mam zaostrzenie. Tzn czasem włancza mi sie częstomocz i piecze mnie bardziej w pęcherzu. Nawet po piwie aż tak nie mam
 

esterek2

Member
Witam ponownie, z problemem zmagam się już 10 lat !!! Z biegiem czasu problem ewoluował i narastał. W ostatnim czasie co raz gorzej i nowe objawy się dołączają całego organizmu.
Zaczęło się od bólu w okolicach prostaty, jąder, ogólnie krocza, potem ból przemieścił się na miednice i ból pleców, potem zaczęło promieniować wzdłuż kręgosłupa do karku, potem na nogi aż stopy potem na ręcę. A teraz bardziej szczegółowo :

Powiem tak ja tutaj mam najdziwniejsze objawy z wszystkich na forum :cool:. Ból nasila się po wytrysku a następnie oddaniu moczu...............
1. Zaczyna się w kroczu, uczucie ucisku, pieczenia, ścisku, napięcia
2. Rozchodzi się wzdłuż miednicy do kręgosłupa szyjnego gdzie czuje sztywność karku i ból kraku
3. Rozchodzi się w dół po nogach aż do stóp które pieką i bolą, kłuje piecze w stopach
4. Pieczenie kłucie, rozchodzi się po całym ciele nawet do placów.
5. Przy silnym bólu miednicy który zaczyna się po wytrysku (a następnie nasila po oddaniu moczu) następuje osłabienie mięśniowe NÓG jakby z waty, problem z chodzeniem po schodach pod górkę, zaczyna się to roznosić na osłabienie mięśniowe ręk i problemy z czuciem.

PROBLEM ZAWSZE SIĘ ZACZYNA JAKIŚ CZAS PO WYTRYSKU (a następnie oddanie moczu nasila objawy)
Gdy udało się zejść z objawów mogę miesiąc funkcjonować w miarę normalnie aż do momentu wytrysku wszystko od nowa. Dlatego unikam seksu i wytrysku jak ognia żeby objawy minimalizować.

Bakterii w tym chlamydii i innych świństw raczej nie ma , testy ujemne i jałowe (zresztą brałem już wszystkie antybiotyki świata).
Wygląda mi to na jakieś napięcie w okolicy miednicy co uciska struktury nerwowe stąd dziwne objawy po całym ciele. Ale to tylko teoria.
Co mi pomogło abstynencja i fala uderzeniowa, ale to działa na jakiś czas, wystarczy wytrysk i wszystko wraca. Więc lipa.

Jestem pewnie najgorszym przypadkiem bo lekarze twierdzą że nie widzieli takiego przypadku że u większości tylko ból w kroczu. No jprdl , żyć poważnie sie odechciewa, depresja się z tego robi poważna.
 

esterek2

Member
W nawiązaniu do powyższego przez to wszystko i te objawy niebawem idę do psychiatry bo dłużej tego nie wytrzymam. Potrzebuje jakiś leków co mnie ogłupią bo już nie widzę szans na normalne życie :((((
 

Jerzy W

Well-known member
Amiksiklaw
Jak dzwoni Ci w uszach, to zastanów się nad dalszą kuracją genty, bo to dzwonienie może Ci zostać już na zawsze, tak jak u mnie.
Siądź w ciszy na chwilę, sprawdź czy słyszysz jakieś wysokie tony, sprawdź czy pewne dźwięki nie zaczęły Ci przeszkadzać.
Pielęgniarka sugerowała mi iniekcje poranne i dużo wody w ciągu dnia, by chronić słuch. Urolog kazał po kilku dniach sprawdzić jak radzą sobie nerki i wątroba.
Zostały mi 4 zastrzyki to dociągnę. Mam dzwonienie, ale do wytrzymania. Jeżeli mam wyleczyć prostatę to takie dzwonienie może mi pozostać do końca życia. Po ciul mi życie z zapaleniem prostaty, ale w ciszy???
 

abst3

Well-known member
Lepiej przerwij natychmiast a nie na zasadzie dociagne. Druga sprawa, ze lepiej bylo jechac z tym dozylnie w kroplowce w dluugim czasie podawania ryzyko ototoksycznosci bylo by duzo mniejsze. A teraz to serio sraj juz na te cztery zastrzyki. Widac genta nie dla Ciebie skoro przy 160mg takie cyrki sie robia.
 

Arktik

Well-known member
Na ten moment po rozmowie z laboratorium mam brak wzrostu bakterii w nasieniu nie wiem co o tym myślec skoro mnie to tak naparza.
 

Grom

Well-known member
Dokładnie. Gentamycyna tylko we wlewie i to długo podawanym i w dużej ilości. Pisałem o tym. Zastrzyki to bardzo średni pomysł. Oby Ci się @Jerzy W nic nie stało.
 

taki_tam

Active member
Tak. Mi się zaostrza po słodkim. Kilka godzin po spożyciu słodkiego pokutuję. Wystarczy pół szklanki cukrzycy w płynie - Coca-Coli, albo trochę czekolady.

Łykam Cefuroxym 500 mg 2x1 jeszcze przez 5 dni i jednocześnie Amoksiklav 1000 mg 2x1. Zastanawiam się nad podniesieniem dawki Amoksiklavu lub pozostanę przy tej i za jakiś czas zmienię na fosfomycynę lub doksycyklinę. Łykam te antybiotyki zgodnie z posiewem i ze wskazań po zabiegu na zatoki i migdałki.
Jeśli tak słodkie Ci szkodzi to sugerowałbym zrobić glukozę i dodatkowo posiew na grzyby.
 

taki_tam

Active member
Witam ponownie, z problemem zmagam się już 10 lat !!! Z biegiem czasu problem ewoluował i narastał. W ostatnim czasie co raz gorzej i nowe objawy się dołączają całego organizmu.
Zaczęło się od bólu w okolicach prostaty, jąder, ogólnie krocza, potem ból przemieścił się na miednice i ból pleców, potem zaczęło promieniować wzdłuż kręgosłupa do karku, potem na nogi aż stopy potem na ręcę. A teraz bardziej szczegółowo :

Powiem tak ja tutaj mam najdziwniejsze objawy z wszystkich na forum :cool:. Ból nasila się po wytrysku a następnie oddaniu moczu...............
1. Zaczyna się w kroczu, uczucie ucisku, pieczenia, ścisku, napięcia
2. Rozchodzi się wzdłuż miednicy do kręgosłupa szyjnego gdzie czuje sztywność karku i ból kraku
3. Rozchodzi się w dół po nogach aż do stóp które pieką i bolą, kłuje piecze w stopach
4. Pieczenie kłucie, rozchodzi się po całym ciele nawet do placów.
5. Przy silnym bólu miednicy który zaczyna się po wytrysku (a następnie nasila po oddaniu moczu) następuje osłabienie mięśniowe NÓG jakby z waty, problem z chodzeniem po schodach pod górkę, zaczyna się to roznosić na osłabienie mięśniowe ręk i problemy z czuciem.

PROBLEM ZAWSZE SIĘ ZACZYNA JAKIŚ CZAS PO WYTRYSKU (a następnie oddanie moczu nasila objawy)
Gdy udało się zejść z objawów mogę miesiąc funkcjonować w miarę normalnie aż do momentu wytrysku wszystko od nowa. Dlatego unikam seksu i wytrysku jak ognia żeby objawy minimalizować.

Bakterii w tym chlamydii i innych świństw raczej nie ma , testy ujemne i jałowe (zresztą brałem już wszystkie antybiotyki świata).
Wygląda mi to na jakieś napięcie w okolicy miednicy co uciska struktury nerwowe stąd dziwne objawy po całym ciele. Ale to tylko teoria.
Co mi pomogło abstynencja i fala uderzeniowa, ale to działa na jakiś czas, wystarczy wytrysk i wszystko wraca. Więc lipa.

Jestem pewnie najgorszym przypadkiem bo lekarze twierdzą że nie widzieli takiego przypadku że u większości tylko ból w kroczu. No jprdl , żyć poważnie sie odechciewa, depresja się z tego robi poważna.
Mam podobne odjawy, ale po lekach przeciwpadaczkowych i rozluźniających mięśnie gładkie objawy wycofały się trochę, m.in. z nóg i kręgosłupa. Odczuwasz ból po ucisku krocza? Rezonans LS robiłeś? Byłeś u neurologa?
 

toastt

Well-known member
Jeśli tak słodkie Ci szkodzi to sugerowałbym zrobić glukozę i dodatkowo posiew na grzyby.
Posiew na grzyby jest za każdym razem ujemny. Z cukrem nie jest idealnie - man podwyższony poziom cukru we krwi na czczo. To sprawa zepsutej gospodarki węglowodanowej po sterydach. Dietę mam ścisłą z minimalną ilością cukru, ale i tak cukier nie jest zbyt dobry. Byłem u diabetologa i babka kazała mierzyć cukier i przyjść za pół roku na kontrolę, wtedy podejmie decyzję co dalej.
 

taki_tam

Active member
Posiew na grzyby jest za każdym razem ujemny. Z cukrem nie jest idealnie - man podwyższony poziom cukru we krwi na czczo. To sprawa zepsutej gospodarki węglowodanowej po sterydach. Dietę mam ścisłą z minimalną ilością cukru, ale i tak cukier nie jest zbyt dobry. Byłem u diabetologa i babka kazała mierzyć cukier i przyjść za pół roku na kontrolę, wtedy podejmie decyzję co dalej.
Wiadomo, że cukier zwiększa stany zapalne w organizmie, może to stąd takie objawy. Nie chcę Cię diagnozować, ale warto jest zrobić kilka dodatkowych badań
 

Podobne tematy

Do góry