• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rok po obrzezaniu i problem z biała plamą na penisie :(

tomasznowak20

New member
 

roman1

New member
Ja mam, prawdopodobnie masz liszaja twardzinowego (LSA). Co do leczenia to stosuję dwa razy dziennie piascledine 300, rano travocort* a na noc Diprogenta, za około 3 tyg po wyleczeniu okolo 70-80% jeżeli do tego dojdzie przejdę na Protopic 0,01%, zaczynałem od Tridermu przez dwa tyg. bo lekarz rodzinny stwierdził grzybicę ... lecz triderm przynosił dobre skutki w leczeniu bo posiada steryd, po ponownej wizycie u rodzinnego powiedizał mi że nia ma pojecia co to jest jak nie pomogło mi leczenie i w ten sam dzień udałem się do dermatologa który od ręki rozpoznał LSA i zastosował leczenie, lecze się już od miesiąca objawy mam już od ok. 4 miesięcy i nie wygląda to za dobrze... dalej się tak jakby rozrasta nie wiem czy to skutek leczenia czy dalej postepuje LSA na napletku w niektórych miejscach wyleczyłem po 90-100% a w nie których miejscach po pare procent, na żołędziu wystąpiły blizny które zaczynają się zarazstać i pojawia sie zdrowa tkanka i z tego jestem zadowolony lecz w innych miejscach choroba tak jakby postępowała dalej i trudno ocenic czy leczenie pomaga czy nie ;/ jestem dobrej myśli udaje się jeszcze do urologa ze skierowania od dermatologa profilaktycznie żeby ocenił i wydał swoją opinię czy nie trzeba usunąć stulejki która zaczyna trochę ustępować.
 

tomasznowak20

New member
Chyba pojde jednak prywatnie duzo szybciej a poza tym cos mi sie kojarzy ze moja dermatolozka mowila ze to liszaj twardzinowy. Boje sie tego ze to sie nie wyleczy ale rowniez tego ze choroba awansuje i wtedy nie wiem co moze byc :( naprawde tak jestem zalamany ze chyba do psychologa pojde bo moje zdrowie psychiczne jest fatalne :(
 

roman1

New member
Nie łam się u mnie taki objawy na napletku udalo się wyleczyć choć mialem trochę mniejsze niż ty, gorzej jest na żolędziu ale trochę przynosi skutki w jednym miejscu a w drugim trochę gorzej ;/ ale zobaczymy po dłuższym czasie :)
 

roman1

New member
Nie jestem, i mam nadzieję, że obejdzie się bez zabiegu, choć naderwałem już lekko dwa razy wędzidełko i nie wiem czy nie będzie to konieczność jak bedzie trzeba to trudno ważne żeby wyzdrowieć :)
 

barin

New member
tomasznowak20 - nie jestem urologiem ani dermatologiem - ale ja u ciebie nie widze białej tkanki czy plam w stylu liszaja tak jak np mam ja, masz mocne zaczerwienienie na górze ( ja mam też coś podobnego tyle że o wiele mniejsze, stosowałem na to jak na razie triderm 2 tygodnie, ale nic praktycznie nie pomogło :/ ) musze zadzwonić do urologa i zapytać co dalej..

roman1 - poinformuj prosze jak będzie u ciebie szło leczenie. Na pewno pomoże to następnym z tym problemem. Trzeba sobie pomagać skoro to uleczalne a tak mało wiadomo. U mnie jak na razie po 2 tygodniach stosowania cutivate poprawa jest słaba, na pewno skóra lepiej wygląda, jest zaróżowiona, jednak żeby była jakaś stała poprawa to nie widze, może jakieś 5%. Czytałem gdzieś w necie jakiś raport w którym pisało że w większości przypadków w których w 70-80% udało się zaleczyć liszaja używano maści protopic kilka razy dziennie, oraz wspomagająco dermovate i najlepsze efekty były między 4 a 12 tygodniem leczenia.
 

roman1

New member
Zdecydowanie na leczenie tego liszaja potrzeba czasu żeby tkanka mogła się odbudować itd. protopicu jeszcze nie stosowałem ale nie wiem czy sam nie spróbuję przejsć już na protopic i diprogenta na zmiane i zobaczyć różnice po tygodniu albo dłużej bo jak na razie tylko częściowo mi pomaga i częściowo dalej mam rzut liszaja w innych miejscach ;/
 

tomasznowak20

New member
Ja jakis rok temu stosowalem protopic i te czerwone plamy jednego dnia stawaly sie duzo mniejsze nastepnego wracaly do swoich duzych rozmiarow takze sam protopic mi nie pomogl :(
 

roman1

New member
Jak mi dzis urolog powiedział to nie robi z człowieka kaleki seksualnego :) jedynie co może przeszkadzać to stulejka ktorą można usunąc i mozna dalej korzystać z życia, powiedział że jak coś to mi ciachną napletek i po sprawie, pół globu zyje bez napletka więc się da żyć bez niego, w leczeniu mi nic nie zmienił bo powiedzial że to sprawa dermatologiczna i on może jedynie użyć skalpela w tej sprawie a nie ma potrzeby jak na razie, dal mi skierowanie do szpitala klinicznego na oddział dermatologi do biegłej Pani profesor w tej sprawie (chyba jego znajomej) i kazał się powoływać na niego więc zobaczymy, może jakies leczenie CO2, fotodynamiczne albo krioterapia czy jakieś inne cudo. :)
 

swansong

New member
Pozwolę sobie wrzucić 2 grosze i uporządkować to trochę. Panowie jeśli macie stulejkę, krótkie wędzidełko lub jakiś inny czynnik drażniący, który powoduje naderwania, ściśnięcia, mikro urazy, lub jakiś inny dyskomfort np. podczas wzwodu to NIEZBĘDNE jest obrzezanie, lub obrzezanie całkowite. I nie mam tu na myśli względów estetycznych... Musicie wiedzieć że najmniejsze podrażnienia powodują rozwój LSA i sprawiają że podjęta terapia staje się mało skuteczna. I jeszcze jedno miejcie cierpliwość i nie spodziewajcie się cudów po miesiącu, nierzadko trzeba roku - dwóch, żeby się z tym uporać, a na pewno da się to zaleczyć.
 

roman1

New member
Po wizycie w klinice dermatologi we Wrocławiu, Pani prof. powiedziała że dotychczasowe leczenie to nieporozumienie raz że zbyt silne sterydy a dwa, że mogły mi bardziej zaszkodzić po pewnym czasie co już zaczęło się ujawniać nadżerkami ;/ zmieniła mi całkowicie leczenie na razie aby pozbyć się nadżerek a później protopic 0,03% (jak powiedziała 0,01% jest za mocny) i dalej piascledine 300 (2x1), poweidziała, że powinna być poprawa w razie pogorszenie zastosuje leczenie penicyliną (jakąś specjalną odmianą, lekarze boją się jej stosować, ogólnie trudno dostępna w polsce ze względu zatrzymanai produkcji czy coś... oczywiście zastrzykami do miejscowymi) z niemiec lub czech. I codziennie kąpiele członka w soli fizjologicznej (1 łyżka soli kuchennej na szklankę wody) po 15min przez okres leczenie. A więc tyle na temat, jedną dobrą radą jest udawać się od razu z tym do Dr,prof itd z górnej czołówki, w klinikach dermatologicznych, lub szpitalach klinicznych tam znajom się na rzeczy:)
 

koless

New member
Ja poszedłem do pierwszego dermatologa w WWA i od razu stwierdził LSA, przepisał protopic i maść robioną na bazie wazeliny
żeby kutacz :lol: był elastyczny a raczej napletek żeby nie wysychał i nie pękał podczas wzwodu.
Stosowałem protopic około 3 miesięcy i pozbyłem się plamek na żołędzi w 100% a na napletku w 60-80%. Jak bym stosował dłuzej to może pozbyłbym się całkowicie.
Było to około 3 lata temu i do dzisiaj żadnych nawrotów na żołędzi a na napletku pozostało w niewielkim stopniu, w niczym nie przeszkadzając.
Po przeczytaniu postu kolegi wyżej o stosowaniu protopic na przemian z elocom stwierdzam, że muszę spróbować i pozbyć się w 100% z napletka.
Ja się do tego przyzwyczaiłem bo pozostałości nie są na tyle widoczne aby przeszkadzały nawet w seksie oralnym więc funkcjonuje normalnie i cieszę się seksem w pełni, ale i tak postaram się to całkiem wyeliminować. Btw jestem seksoholikiem :lol:
Najlepiej przed stosunkiem jeśli będzie też oral jest wziąć gorącą kąpiel i wymoczyć się z 15 min a wtedy napletek jest mięciutki i nie widać żadnych śladów białej naleciałości. Jeszcze żadna panna nic nie zauważyła a nie gaszę światła w sypialni 8) można też porożciągac napletek w trakcie moczenia się w wannie.
Ja byłem na początku załamany i to bardzo, ale dziś mnie to już nie rusza.
Nie zniechęcajcie się, bo po miesiącu nie zobaczycie znaczących efektów, będzie wam się wydawać, że maść w ogóle nie pomaga. Leczenie trwa miesiącami a u niektórych i ponad rok tak więc z każdym dniem jest lepiej.
Ja nie mam zamiaru się obrzezać bo żolądź staje się mniej wrażliwa co ma też swoje plusy bo teoretycznie można dłużej bzykać, a poza tym nawroty się zdarzają nawet po całowitym obrzezaniu na trzonie i żołędzi.
Sama higiena nie pomoże ponieważ przyczyny złapania tego syfu nie są znane. Obrzezając się usuwamy także węzidełko, które podczas seksu oralnego daje dużą przyjemność. Ja wybralem leki, radzę najpierw spróbować masci a jeśli was nie zadowolą to wybór należy do was czy iść pod nóż.
 

tomasznowak20

New member
Mozesz podac nazwe tej masci na bazie wazeliny mi tez strasznie napletek peka? U mnie to jest za bardzo zaawansowane zeby sam protopic pomogl stosowale go 2 miesiace.
 

barin

New member
czy ktoś z was przy używaniu protopicu czuł takie jakby pieczenie całego żołędzia? Takie uczucie jakby wacek miał z 40 stopni i był gorący :D
 
Do góry