• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie o przygotowania przed zabiegiem

lcpmonitor

New member
Klika Pytań przed zabiegiem...

Cześć, 3 miesiące temu bylem u urologa ze stulejka i dal mi maść DIPROLENE. Powiedział ze jak nie pomoże to mam przyjść na kolejną wizytę i umówimy sie na zabieg. Ta wizyta wypada w środę i powiem szczerze że boje sie tego zabiegu i czy może mi ktos powiedzieć czy po plastyce napletka zostają jakieś blizny czy ślady i ile się to wszystko goi ?

Mam stulejkę częściowa bo w luźnym stanie mogę ściągnąć napletek ale w jego górnej części jest takie zwężenie. A we wzwodzie tak do ok 1/2, może nawet dalej...

I co sądzicie o tym lekarzu ? Nazywa się Krzysztof Wasilewski i przyjmuje w Busku Zdroju. Ja myślę że jest bardzo doświadczony bo ma ok 50-60 lat
 

kristofer87z

New member
Re: Klika Pytań przed zabiegiem...

Większość się boi przed zabiegiem, a po zabiegu wszyscy się śmieją, że to było niewiele gorsze od dentysty...
A jak Ci się goją ogólnie inne blizny? Jeśli dobrze, i lekarz się postara, to nie będzie dużego śladu.

Co do lekarza - na forum jest wyszukiwarka, sprawdź, może znajdziesz jakieś opinie.

Pzdr ;)
 

lcpmonitor

New member
Re: Klika Pytań przed zabiegiem...

A czy po tym zabiegu bede mógł już sciagac napletek we wzwodzie czy bede musias go rozćwiczyc ?
 

kristofer87z

New member
Re: Klika Pytań przed zabiegiem...

W czasie plastyki napletka lekarz zeszyje Ci małego tak, żeby ujście napletka było odpowiednio szerokie. W czasie gojenia rany będziesz wykonywał ćwiczenia 4x10, tak, żeby blizna nie obkurczyła się i była elastyczna.

I jak się zagoi to powinno byc ok ;-)
 

kristofer87z

New member
Re: Klika Pytań przed zabiegiem...

Rana zamyka się do 10 dni.
Jeżeli masz rozpuszczalne szwy, to powinny się wchłonąć w maks 3-4 tygodnie.
Jeśli nierozpuszczalne, to po 10 dniach są wyciągane u chirurga.
Zabieg potrwa 30-40 minut pewnie.

Sprawność seksualną odzyskasz po 14-30 dniach - różnie bywa :)
 

Hayaaa

New member
Kilka dni przed zabiegiem.

Siema. Mam kilka pytan bo jestem kilka dni przed zabiegiem.
1. Czy to boli (w sensie po) ?
2. Ile miesiecy się goi penis po operacji ?
3. Czy penis po operacji może zmaleć czy może urosnąć- rozciagnac ?
4. Czy to ze sie nie boje zabiegu przyjdzie ten strach przed zabiegiem naprzyklad godzine, 2 czy 3 lub dzien ?

Mam 13 lat i sie na zabieg zbieralem 3 lata w sensie jednego roku bylem u doktora mowil ze wszystko ok. Po roku przyszedlem jeszcze raz i on powiedzial ze znowu jest wszystko ok. Ja zaprotestowalem i dal mi skierowanie i dalem rade dostac sie do chirurga a on powiedzial ze jezeli dzieje sie to i to to mam to i to a jezeli nie to to i to to nie jest to i to :D. Sorki ze tak napisalem dziwnie ale wiecie. Wiec predko pedzcie do lekarza i to zakonczcie ;)
 

ronnie

New member
Re: Kilka dni przed zabiegiem.

1. Każdy odczuwa inaczej, jest to do przejścia weź po zabiegu jakąś mocną tabletkę przeciwbólową
2. Zależy czy masz plastykę czy obrzezanie, wszytko powinno wrócić do normy po 3-4 tygodniach
3. Powinien ci urosnąć, ale nie od operacji, tylko dlatego, że jesteś młody i jeszcze dojrzewasz
4. Jak się nie boisz to super, ale czy przyjdzie to niek nie wie, to niec strasznego trzymaj się
 

kamil89

New member
Re: Kilka dni przed zabiegiem.

1. Czy to boli (w sensie po) ?

boli po zabiegu troche, ale idzie sie przyzwyczaic, ja wzialem tylko 2 proszki apapu po zabiegu, wiecej juz nic nie bralem, bol do zniesienia.. 2-3 dni odczuwalny

2. Ile miesiecy się goi penis po operacji ?

tez zadawalem tutaj takie pytanie, po 3 dniach u mnie wygladal masakrycznie, a po dwóch tygodniach zdjalem wszystkie szwy sam, przy niektorych troche sie pomeczylem i penis jak nowy..

3. Czy penis po operacji może zmaleć czy może urosnąć- rozciagnac ?

nic z tych rzeczy

4. Czy to ze sie nie boje zabiegu przyjdzie ten strach przed zabiegiem naprzyklad godzine, 2 czy 3 lub dzien ?

nie boja sie tylko glupi ludzie.. tam jakis stresik delikatny na pewno bedziesz mial, ale nie ma czym sie przejmowac..

dodam od siebie ze ja mialem zabieg wykonywany przez NFZ przez zajebistego lekarza, nie musialem czekac tak jak niektorzy po kilka miesiecy, czekalem moze z 2 tyg. na zabieg, bo akurat byl weekend majowy wtedy mial bym jeszcze wczesniej..
moj zabieg polegal na tym ze uciskalo mnie wedzidelko i przy wzwodzie sciagnieciu napletka mnie po prostu uciskalo, teraz jest juz o niebo lepiej, tam jeszcze troche czuje napiecie przy wzwodzie(na pierscieniu) ale idzie sie przyzwyczaic i moze sie rozciagnie jeszcze.. jestem dopiero 4 tydz. po zabiegu..

nie zastanawiaj sie stary tylko krój wacka nie ma co z tym czekać.. ja tylko zaluje ze nie poszedlem i nie zajalem sie tym za małolata jak mialem te 15 lat.. hehe
 

Wyleczony

New member
Moja historia z obawą przed zabiegiem.

Witam. Nie jestem pewien, czy założyłem temat w odpowiednim dziale, ale chciałbym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami związanymi z "problemem".
W sumie nigdy nie zwracałem uwagi, czy coś mi jest, czy nie, do pewnego momentu, kiedy zorientowałem się, że chyba coś jest nie tak. Poszedłem do urologa, który powiedział, że stan jest na tyle zaawansowany, że jak najszybciej trzeba przeprowadzić zabieg. Pełen strachu i niepewności podjąłem decyzję - szukam informacji nt. tej choroby i sposobów w jaki można to leczyć. W ciągu mych poszukiwań znalazłem to forum, zacząłem czytać i pomyślałem, że jeżeli mój stan udałoby się wyleczyć inaczej niż skalpelem - podzielę się tym. Moja mama zadzwoniła do pani doktor, która prowadzi mnie praktycznie od urodzenia (w tej chwili mam 19 lat) i przypomniała sobie, że dawno temu miała malutkiego (około roczny chłopiec) pacjenta w jeszcze gorszym stanie niż mój. Oczywiście zaznaczyła, że leczenie u tak małych dzieci przebiega zupełnie inaczej niż u dorosłego faceta, ale gdy usłyszałem, że jest szansa na wyleczenie nie zawahałem się ani chwili. Pani doktor przepisała mi maść (jeżeli ktoś jest zainteresowany jaka zapraszam na PW, no chyba, że mogę oficjalnie, na forum napisać co to dokładnie było). Od 1,5 roku nic się nie dzieje, nawet w najmniejszym stopniu. Niemożliwe (według lekarza urologa) stało się możliwe.
 

kristofer87z

New member
Re: Moja historia z obawą przed zabiegiem.

Dobrze, ale ile czasu spędziłeś na smarowaniu i ćwiczeniach?
Jeżeli miałbym się męczyć z lekarstwami i ćwiczeniami np. pół roku, to wolałbym iść pod skalpel.
 

Wyleczony

New member
Re: Moja historia z obawą przed zabiegiem.

Jak pisałem wyżej, od ponad 1,5 roku jest absolutny spokój.
Maść stosowałem trochę mniej niż 2 miesiące. Każdy woli inne wyjście - ja od skalpela wolę trzymać się jak najdalej.
 

patryk9312

New member
Re: Moja historia z obawą przed zabiegiem.

Podaj nazwę maści :p, ja wolę obrzezanie od zabaw z maściami które pomagaja bardzo rzadko tak samo jak ćwicZenia w wodzie, teraz mam pewność że to nie wróci, że zalupka nie będzie, że napletek nie po pęka etc
 

kristofer87z

New member
Re: Moja historia z obawą przed zabiegiem.

Wyleczony napisał:
Jak pisałem wyżej, od ponad 1,5 roku jest absolutny spokój.
Maść stosowałem trochę mniej niż 2 miesiące. Każdy woli inne wyjście - ja od skalpela wolę trzymać się jak najdalej.

Ja akurat miałem za długi napletek ("psia mordka"), więc żadna maść by mi nie pomogła, trzeba było chirurgicznie uciachać ;-]
 

takiktos

New member
Czyszczenie przed zabiegiem

przy stulejce calkowitej kiedy w ogole nie mozna sciagnac napletka - jak sie odbywa przed zabiegiem?
czy bardzo boli?
jak bylo z wami?
 

hardstylez

New member
Re: Czyszczenie przed zabiegiem

Znowu Ja! :D Czytałeś z tego co widziałem moją historię. Jeżeli chcesz to wyślę Ci zdjęcia Zenka z przed zabiegu, 2 czy 3 dni po, i ewentualnie teraz czyli dziś idzie 8 dzień.
 

takiktos

New member
Re: Czyszczenie przed zabiegiem

hardstylez napisał:
Znowu Ja! :D Czytałeś z tego co widziałem moją historię. Jeżeli chcesz to wyślę Ci zdjęcia Zenka z przed zabiegu, 2 czy 3 dni po, i ewentualnie teraz czyli dziś idzie 8 dzień.
oczywiscie zemu nie, email na priv
 

Rogers

New member
Re: Czyszczenie przed zabiegiem

Dla mnie chwila przed zabiegiem te całe czyszczenie było koszmarem. Z całego zabiegu to było najgorsze. Myślałem że tam odpłynę
 

Podobne tematy

Do góry