• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opatrunek

Bartek12

New member
Pani kazała mi sikać tazem z opatrunkiem i jak go osikam to ma się nibt nic nie stać i nic mi nie będzie zmieniała, nie wda mi się żadne zakarzenie? Bo dość porządnie to zamoklo
 

Trolo

Well-known member
Początkowo w sumie nic. Ewentualnie będzie brzydki zapach. Jak będziesz dłużej trzymał to smród będzie coraz większy i będzie to pożywką dla bakterii. A to może spowodować jakiś stan zapalny
 

Loco12

Member
@Bartek12
Jak obsikasz opatrunek to nie powinno się nic stać. Zdrowy mocz jest jałowy. Lepiej jednak po pewnym czasie zmienić ten opatrunek, tak jak Trolo wspomniał.

@jastrzab95
Ja myłem ranę w taki sposób, że delikatnie pianą z mydła antybakteryjnego go dotykałem i potem wodą wymieszaną z tym mydłem spłukiwałem. Czekałem aż wyschnie, bo jakoś bałem się dotknąć tych szwów. Ewentualnie można przyspieszyć suszenie przykładając lekko gazik. Potem odkażałem i zakładałem nowy opatrunek.
 

Loco12

Member
Opatrunek robiłem z kompresów jałowych z gazy, takich 7.5 x 7.5, albo 9 x 9, owijałem ciasno, ale nie za ciasno sprzęt i zaklejałem przylepcem
 

Bartek12

New member
@Bartek12
Jak obsikasz opatrunek to nie powinno się nic stać. Zdrowy mocz jest jałowy. Lepiej jednak po pewnym czasie zmienić ten opatrunek, tak jak Trolo wspomniał.

@jastrzab95
Ja myłem ranę w taki sposób, że delikatnie pianą z mydła antybakteryjnego go dotykałem i potem wodą wymieszaną z tym mydłem spłukiwałem. Czekałem aż wyschnie, bo jakoś bałem się dotknąć tych szwów. Ewentualnie można przyspieszyć suszenie przykładając lekko gazik. Potem odkażałem i zakładałem nowy opatrunek.
A po ilu dniach zacząłeś myć?
 
ja dzisiaj pierwszy raz zmienialem opatrunek, mam taka opuchlizne ze nie widze szwow nawet, i nie wiem czy ja mam sie tam dobierac z gazikami czy zostawic tak jak jest luzno i zabezpieczyc, co myslicie ? obpryskalem calego octeniseptem, lacznie z ranami
 

Bartek12

New member
Ja mam wlasnie tak samo. owinąłem go dwoma gazami i zakleiłem , zostawiłem tylko górę odkryta żeby można było się łatwo wysikać i żeby żołądź die przyzwyczaił do nowego otoczenia bo boli czasami strasznie
 

Bartek12

New member
Ja na razie nie chce nic tam ruszać bo coś sobie zrobię, świeża rana, jak trochę mi się zagoi to pomajstruje, a jak u ciebie z wzwodami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja dopiero dzisiaj dostalem wypiske, wczoraj w szpitalu nie mialem wzwodu, dzisiaj pewnie bede mial pierwszy ale lekarz mowil ze moze jeszcze pracie byc znieczulone bo ja mialem korekcje prącia a obrzezanie przy okazji musial ciachnac
 
wlasnie ja tez nie wiem cz dobrze zrobilem teraz...
edit:
taka informcje znalzlem 'https://www.znanylekarz.pl/pytania-...o-pod-zoledziem-znajduje-sie-dosyc-duza-oponk' to jest akurat o czesciowym ale ja sie staralem w ta strone isc a jestem po calkowitym

Dzień dobry. Jeśli 'opona' to tylko obrzęk a nie krwiak, należy naciągnąć ranę ku podstawie pracia i wykonać porządny, ciasny opatrunek uciskajac obrzęk i sprowadzając go ku dolowi. Takie opatrunki wykonywać do czasu ustąpienia obrzęku. Następnie rozpocząć uruchamianie napletka-zalanianie żołędzi. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry