• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ile nosimy opatrunek?

marianek2907

New member
Witam. Chciałbym zapytać panów jak długo plus/minus wskazane jest nosić opatrunek? Czy to u każdego jest indywidualnie? Oraz jak długo wskazane jest nosić przyjaciela zadartego do góry?
 

dandoo

Active member
do czasu wygojenia, mi powiedział ostatnio, żebym nosił do czasu jak wypadną mi wszystkie zszywki. a do góry nosiłem dwa tygodnie ale wszystko zależy jak się zrasta czy są komplikacje, z tego co widziałem niektórzy wcześniej przestali nosić do góry. Ja mogę mówić za siebie. zabieg miałem 1.04 i dopiero teraz zaczęły wypadać mi zszywki. i nosze luźny opatrunek, ale już nie do góry.
 

flader

Active member
Opatrunek możesz zdjąć i po dobie od zabiegu. To chodzi o to, że jak masz jakieś rany otwarte czy ci coś krwawi albo cokolwiek, to po prostu warto chronić tego miejsca przez zakrywanie go gazami jałowymi. Inaczej nie potrzeba niczego.

Co do trzymania do góry, jak ci to nie przeszkadza to ponoś całą rekowalescencje. To może zapobiegać ew. oponce, więc skoro nie jest to bolesne to czemu by nie nosić prewencyjnie.
 

dandoo

Active member
wiesz co ja jestem prawie 3 tygodnie po i mi się nie złuszcza nic, może to kwestia tego czym się myjesz? co stosujesz do przemywania, ja tylko szare mydło
 

karlik000

New member
Mi tez się mocno łuszczy, a również stosuje szare mydło. Dzis będąc na kontroli to lekarz nie zauważył, aby było coś z tym nie tak.
 
Do góry