• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Manatata

New member
Witam, dziś miałem obrzezanie całkowite. I nie do końca wiem co robić, pomijam fakt ze mialem mieć zabieg o 10 a zostałem przyjęty na sale o 13:30( kilka drzemek w poczekalni było ^^) to jeszcze lekarz po podaniu znieczulenia nie poczekał aż zacznie działać, i rżnął mi skórę na żywca, wydarłem sie chyba na cały oddział. No ale okey, najgorsze jest to że po zabiegu kazał mi tylko sie ubrać i posiedzieć z 15 min, okey zrobiłem to ale myślałem ze w tym czasie do mnie przyjdzie i powie co dalej jak dbać itp. stalem na korytarzu kolejne 20 min, wkoncu poszedlem gabinetu lekarzy, dowiedziałem sie ze lekarz który robił mi zabieg poszedł juz do domu, gdy spytałem lekarza który byl w gabinecie, co robic po zabiegu skwitował tylko "nooo, dbać o higiene" w takim razie, co robic?
Wróciłem do domu, zachciało mi sie siku, wiec klękam przed sedesem ściągam opatrunek, oddaje mocz ale na widok krwi lecącej z rany prawie zemdlałem, wiec położyłem sie na podłogę, a moja narzeczona spsikala octaniseptem owinela gaza jalowa i okleila tak zeby nie spadło. Jutro mam zamiar do niego zadzwonic i spytac, ale tu pytanie do was, co robic, jak oddawać mocz, co z nocnymi wzwodami, co jaki czas zmieniac opatrunek, przez jaki czas je nosic, czy smarować tribiotikiem( maść, nie wiem jak sie dokładnie pisze)
 

jajuzpo

New member
nie wierzę.. na NFZ tak? przecięż to niemozliwe sie wydaje, żeby Cię zostawili ot tak po takim zabiegu XD

ja, na prywatnie oczywiście zostałem poinstruowany co i jak, a więc przez 24h nie odwijać opatrunku (którego ty nie masz o_O), myć się w opatrunku i dopiero po myciu go zmieniać, psikac octaniseptem, smarować tribiotic - tylko z tym uważaj, przeczytaj ile można się nim smarować, ja przez głupotę smarowałem się nim miesiąc i nabawiłem się jakiejś grzybicy.
poczytaj forum, tutaj jest masa informacji
 

Sig

Member
Idź prywatnie. Na znany lekarz opisz kto ci to zrobił i tutaj też żeby nikt nie miał takiej przygody. Ja idę jutro i już popuszczam w zbroje po tym co teraz przeczytałem
 

Jacob_

New member
Idź koniecznie prywatnie do dobrego urologa... Niepotrzebnie ruszałes opatrunek, gdyż zmoczenie go moczem u zdrowej osoby nie powoduje żadnych powikłań .
 

Sig

Member
Laser Co2 prywatnie. Bałbym się iść do amatora, a potem jeździć po Polsce i szukać pomocy. Lepiej od razu zapłacić i mieć spokój. Mam nadzieję że raz na całe życie to zrobię bez poprawek
 

jajuzpo

New member
Jeśli masz lekarza z dobrymi opiniami np na tym forum to raczej możesz być spokojny.
Ja miałem zabieg w kwietniu i naprawdę to była jedna z najlepszych decyzji w życiu. Obrzezanie całkowite, i wbrew opiniom ludzi że czucie jest słabe... to według mnie czucie jest większe :D a kwestia higieny to bajka ^^ wiadomo, ten tydzien, dwa po zabiegu nie są lekkie, ale do przezycia.
 
Też byłem na NFZ, ale mnie przynajmniej lekarz poinstruował po zabiegu jak mam dbać o ranę, przepisał maść i powiedział, że w razie jakby coś się działo to mogę na podstawie wypisu zgłosić się ponownie do szpitala. Przed samym zabiegiem też najpierw sprawdził czy na pewno znieczulenie działa.

Dodam, że pierwsze dni po zabiegu nie były przyjemne. Po powrocie do domu jak się chciałem się przebrać to widok jaki zastałem był naprawdę nie ciekawy - sprzęt mocno opuchnięty, zaczerwieniony i do tego we krwi. Na drugi dzień miałem pierwszy raz przemyć ranę i też okazało się to trudne z powodu opuchlizny i bólu, nie dałem rady całkowicie wyczyścić okolic rany. Dopiero na drugi dzień mogłem trochę lepiej to zrobić, chociaż dalej było to nieprzyjemne z powodu bólu. Dopiero po kilku dniach krwawienie ustało a ból robił się coraz słabszy, opuchlizna też zaczęła schodzić. Tak więc głowa do góry, wiem, że na początku jest kiepsko, ale będzie lepiej.
 

Krystiankendroj

Active member
Penisa myj szarym mydłem beż żadnych perfum , zwykle szare mydło nl . Biały Jelen
Jeżeli możesz to delikatnie naciągaj napletek i obmywaj szwy i rany ale wszystko z wyczuciem nie szarp się z tym bo to świeże rany
Kup sobie octanisept albo jakiś odpowiednik w aptece ci doradza
Do tego jakieś gazy jalowe , bandaze i ta tasiemkę która można opatrunek przykleić
Wokół rany naklejasz kompres jalowy po uwczesnym spsikaniu miejsca octaniseptem
Zawijasz kolegę w bandaz , może być trochę ciaśniej wtedy nocne wzwody będą " tłumione "
Po zawinięciu, bierzesz swojego przyjaciela do góry i ta śmieszna tasiemka przyklejasz do brzucha żeby jego " oko " patrzyło Ci w twarz
Nie zaklejaj ujścia cewki
Jeżeli chcesz iść się wysikac , odklejasz tasiemki siadasz na kibel ( lepiej siadać bo mocz może lecieć na wszystkie strony ) I sikasz
Po każdym oddaniu moczu spsikaj octaniseptem żeby odkazic i przyklejasz spowrotem do góry
Musisz reż zmieniać opatrunek
Najlepiej przed ściągnięciem starego namocz go w ciepłej wodzie żeby wszystko ładnie odeszło ( może się coś saczyc , krew , zolty płyń z wędzidełka, jakieś białe cosie itd , tym się nie martw ) ściągasz stary opatrunek , myjesz pacieta , psikasz octaniseptem , zakładasz nowy opatrunek
Będziesz miał też nadwrażliwość żołędzi, staraj się jak najwięcej dotykać , nie bój się, nie traktor go jak jajko bo już było tu kilku takie i mieli ozniej dłuższy problem
W nocy może Ci stawać żagiel do wiatru więc będziesz się budził, ciaśniejszy opatrunek może załatwić sprawę ale też może Ci utrudnić zaśnięcie Jeżeli będzie Ci to uwierało czy bolało
Z bólem to wiadomo , świeża rana , więc może boleć, jakieś przeciwbólowe typu ibuprofen czy paracetamol powinny pomóc
Po dwóch tygodniach wszystko powoli będzie wracać do normy , wtedy możesz spróbować chodzić w lżejszym opatrunku i już z luźnym penisem między nogami
Jeżeli masz szwy rozpuszczalne to niewystrssz się jak po około trzech tygodni zaczną odpadać, po czterech możesz już właściwie je sam usunąć
Może Ci też puchnąć reszta napletka , nasunięcie go na żołądź lub opatrunek uciskowy może pomóc
Po wypadnięciu szwów możesz zacząć stosować jakieś maści na blizny lub plastry sutricol które osobiście bardziej polecam
Jeżeli masz jakieś pytania możesz je zadać tutaj ktoś Ci pomoże
Tyle co mogę ci opisać i co pamiętam
A lekarz jakiś naprawdę h...y ze tak powiem jak cie zostawił beż słowa najlepiej Jeżeli byś miał jakieś grubsze problemy to szukaj innego urologa bo ten pewnie oleje i powie ze wszystko wporzadku nawet jak by się rana rozeszła
To na NFZ czy prywatnie robione ?
 

Manatata

New member
Penisa myj szarym mydłem beż żadnych perfum , zwykle szare mydło nl . Biały Jelen
Jeżeli możesz to delikatnie naciągaj napletek i obmywaj szwy i rany ale wszystko z wyczuciem nie szarp się z tym bo to świeże rany
Kup sobie octanisept albo jakiś odpowiednik w aptece ci doradza
Do tego jakieś gazy jalowe , bandaze i ta tasiemkę która można opatrunek przykleić
Wokół rany naklejasz kompres jalowy po uwczesnym spsikaniu miejsca octaniseptem
Zawijasz kolegę w bandaz , może być trochę ciaśniej wtedy nocne wzwody będą " tłumione "
Po zawinięciu, bierzesz swojego przyjaciela do góry i ta śmieszna tasiemka przyklejasz do brzucha żeby jego " oko " patrzyło Ci w twarz
Nie zaklejaj ujścia cewki
Jeżeli chcesz iść się wysikac , odklejasz tasiemki siadasz na kibel ( lepiej siadać bo mocz może lecieć na wszystkie strony ) I sikasz
Po każdym oddaniu moczu spsikaj octaniseptem żeby odkazic i przyklejasz spowrotem do góry
Musisz reż zmieniać opatrunek
Najlepiej przed ściągnięciem starego namocz go w ciepłej wodzie żeby wszystko ładnie odeszło ( może się coś saczyc , krew , zolty płyń z wędzidełka, jakieś białe cosie itd , tym się nie martw ) ściągasz stary opatrunek , myjesz pacieta , psikasz octaniseptem , zakładasz nowy opatrunek
Będziesz miał też nadwrażliwość żołędzi, staraj się jak najwięcej dotykać , nie bój się, nie traktor go jak jajko bo już było tu kilku takie i mieli ozniej dłuższy problem
W nocy może Ci stawać żagiel do wiatru więc będziesz się budził, ciaśniejszy opatrunek może załatwić sprawę ale też może Ci utrudnić zaśnięcie Jeżeli będzie Ci to uwierało czy bolało
Z bólem to wiadomo , świeża rana , więc może boleć, jakieś przeciwbólowe typu ibuprofen czy paracetamol powinny pomóc
Po dwóch tygodniach wszystko powoli będzie wracać do normy , wtedy możesz spróbować chodzić w lżejszym opatrunku i już z luźnym penisem między nogami
Jeżeli masz szwy rozpuszczalne to niewystrssz się jak po około trzech tygodni zaczną odpadać, po czterech możesz już właściwie je sam usunąć
Może Ci też puchnąć reszta napletka , nasunięcie go na żołądź lub opatrunek uciskowy może pomóc
Po wypadnięciu szwów możesz zacząć stosować jakieś maści na blizny lub plastry sutricol które osobiście bardziej polecam
Jeżeli masz jakieś pytania możesz je zadać tutaj ktoś Ci pomoże
Tyle co mogę ci opisać i co pamiętam
A lekarz jakiś naprawdę h...y ze tak powiem jak cie zostawił beż słowa najlepiej Jeżeli byś miał jakieś grubsze problemy to szukaj innego urologa bo ten pewnie oleje i powie ze wszystko wporzadku nawet jak by się rana rozeszła
To na NFZ czy prywatnie robione ?
Dziękuję bardzo za podpowiedzi^^
Robione na nfz
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry