• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie staplerem - po zabiegu, prośba o opinię

planton

New member
Zabieg wykonany w sobotę staplerem (01.07) z powodu stulejki całkowitej. Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu bandaż uciskowy, potem zwykła gaza + bandaż, elewacja do góry. Dzisiaj tylko gaza od dołu, przylepcem zrobiłem elewację i biegam bez spodenek :) Jak oceniacie sytuację (od wczoraj prysznic, w czasie prysznica staram się jak najbardziej ściągać napletek)

 

Majster321

New member
Pierwsze foto nie działa. Ja miałem 5 dni temu staplerem, w sumie dokładnie taki sam styl wyszedł. Wygląda wszystko git.
 

richyrich

Active member
Każdy siusiak po staplerze wygląda mniej lub bardziej podobnie, więc myślę że będzie git - na razie wygląda zgodnie z planem jak na 2 dni
 

planton

New member
Myślę że kwestia indywidualna, u mnie już po 6 dniach po zabiegu wygląda to coraz lepiej.

Natomiast pytanie do doświadczonych członków forum. Jako że przez całe życie miałem stulejkę całkowitą, nie do końca wiem do jakiego stopnia próbować ściągać napletek (pewnie komuś może wydawac się to śmieszne :))

Ogólnie w spoczynku napletek zakrywa około połowę żołędzia. Od trzech dni podczas prysznicu powoli staram się ściągać napletek i dochodzę do poziomu, kiedy szew (pierścień) z staplera jest odsłonięty i znajduje się zaraz pod żołędziem. Pytanie, czy napletek powinien się ściągnąć jeszcze bardziej?
 

flader

Active member
To zależy ile masz zostawionego napletka wewnętrznego. Ta bardziej różowa skóra to właśnie on. Możesz go rozciągnąć maksymalnie ile się da, ale na ten moment daj się temu normalnie goić i nie nadwrężaj za bardzo. Naciągać można delikatnie, ale bez przesady żeby nie otworzyć rany.
 

dandoo

Active member
po ok 3 tygodniach conajmniej tj mniej wiecej czas kiedy odpadnie ci ostatnia zszywka staplera wtedy naciągnij i zobaczysz chyba ze bedzie trzymac wiecej mi cały pierscien odpadł ok miesiaca
 

planton

New member
Lekki update mojej sytuacji. Dzisiaj 7 dzień po zabiegu, wczoraj skończyłem antybiotyk Levoxa, a dwa dni temu tabletki Cyclo 3 Duo. Dzisiaj lekarz na kontroli powiedział że wszystko goi się zajebiscie, opatrunków mam już nie nosić, elewacji nie robić.

Pomimo, że wcześniej miałem stulejkę całkowitą, to nadwrażliwość przeszła w większości po 2 dniach. Teraz bez opatrunków czuję członka w gaciach, ale da się to znieść.

Co do samego ściągania napletla, lekarz kazał ściągać go nie tylko do pierścienia po staplerze ale cały (w czasie mycia się). Kontrola za dwa tygodnie, mówił że jeśli mi nie wypadną do tego czasu zszywk8 to pomoże mi je wtedy wyjąć.

Ogólnie mówił że wyszło zajebiscie, bo w spoczynku napletek przykrywa jakieś bardzo delikatnie ponad połowę żołędzia
 
A jeszcze jedno pytanie,po ilu dniach wypadają szwy po laserze? Z tego co czytam laserem dokładniej obierze technikę cięcia niż stapler ale stapler ma równa linię, zgadza się?
 

Podobne tematy

Do góry