• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie calkowite 10 dzien

ara

New member
Witam Wszystkich ! :)
Obrzezanie całkowite oraz wycięcie wędzidełka. Dzisiaj mija 10 dzień, zabieg dokładnie 16 stycznia.
Co sądzicie?
Trochę martwią mnie szwy, z którymi nic się nie dzieje, nic nie znika.
Ogólnie już prawie żadnego bólu, jedynie przy wzwodach które niestety są coraz częstsze ;)
 

ara

New member
Ostatnia edycja:

dandoo

Active member
Robota spoko. Spokojnie to dopiero 10 dzień, ja jestem prawie 9 miesięcy po i powiem Ci dobrze, że masz szwy, pilnuj aby wzwody nie spowodowały rozejścia się rany i będzie dobrze. Powodzenia
 

ara

New member
Robota spoko. Spokojnie to dopiero 10 dzień, ja jestem prawie 9 miesięcy po i powiem Ci dobrze, że masz szwy, pilnuj aby wzwody nie spowodowały rozejścia się rany i będzie dobrze. Powodzenia
Chyba jeszcze jest zmęczony za bardzo, bo wzwody są niepełne ;).
Pod żołędziem to oponka czy zwykła opuchlizna ?
Ogólnie mam wrażenie, że dobrze wykonana praca patrząc na zdjęcia z innych tematów, ale chciałem jeszcze po prostu zapytać.
No i chyba coś musi być na rzeczy, bo już 2 wiadomości prywatne na temat miejsca zabiegu :)
 

ara

New member
Jeszcze pytanie: jaki to rodzaj cięcia?
Pytam bo w sumie lekarz, wykonujący zabieg nie pytal jaki chce, a nawet wybił mi z głowy częściowe "bo to fanaberia i robimy calkowite" :D ale nie żałuję
 

ara

New member
Dzisiaj 3 tygodnie po. Coraz więcej szwów wypada, ale Panowie pytanie.
Tam gdzie były supełki szwów mam jakby takie grudki, czy to się wypłaszczy, jakoś z tym działać?
Dodatkowo czasem w kilku miejscach tam gdzie jeszcze są szwy czuje pieczenie, ale nie mam tam żadnych ran?
 

dandoo

Active member
Plastry sutricon i masowanie z masłem shae pomoże nie wiem jak to wyglada u Ciebie teraz więc nie pomogę bardzo, mogę oprzeć się na własnym doświadczeniu
 

Krystiankendroj

Active member
Na zewnątrz zagojone
Wewnątrz jeszcze pracuje wszystko się zaczyna goić
Można też moczyć w roztworze sody oczyszczonej z wodą, pomaga w gojeniu się
Byle nie było otwartych ran i muszą wszystkie szwy wypaść, wtedy można moczyć
 

ara

New member
Panowie jak długo nosiliście bandaż?
Już raczej zagojone, tzn. 5 szwów na dole i 3-4 na wędzidełku ale wszystko raczej zasklepione. Noszę raczej że względu na te szwy które wbijają mi się w skórę. 4 tygodnie mijają dzisiaj, nie za długo te szwy ? Sam nie wyjmę bo się boję :D
 

Pjxter

New member
Panowie jak długo nosiliście bandaż?
Już raczej zagojone, tzn. 5 szwów na dole i 3-4 na wędzidełku ale wszystko raczej zasklepione. Noszę raczej że względu na te szwy które wbijają mi się w skórę. 4 tygodnie mijają dzisiaj, nie za długo te szwy ? Sam nie wyjmę bo się boję :D
migiem do lekarza na zdjęcie szwów!
 

Pjxter

New member
według mnie to są zwykłe, a nawet jeśli rozpuszczalne to ja i tak bym poszedł na zdjęcie ich, bo 4 tygodnie to według mnie już za długo, i mogą zostać ślady po nich, jak za długo będą siedzieć
 

ara

New member
Powiedziano mi, że rozpuszczalne. Tak naprawdę zaczęły wypadać albo zanikać dopiero po 3 tygodniach.
 

Livix92

Member
Panowie jak długo nosiliście bandaż?
Już raczej zagojone, tzn. 5 szwów na dole i 3-4 na wędzidełku ale wszystko raczej zasklepione. Noszę raczej że względu na te szwy które wbijają mi się w skórę. 4 tygodnie mijają dzisiaj, nie za długo te szwy ? Sam nie wyjmę bo się boję :D
Ja nosiłem 1.5tygodnia i wyciąganie szwów miałem po 6 tyg. A po kolejnych dwóch już same odpadły z dnia na dzień. Zgłoś się do poradni chirurgicznej (ja brałem skierowanie) i ci je wyciągną 😉
 

ara

New member
Lekarz powiedział że same się rozejdą, ale umówiłem się z nim że jeżeli nie odejdą do niedzieli to w poniedziałek wyjmujemy. Całe szczęście !! 5 tygodni zaraz minie... ;)
 

ara

New member
Panowie nie czekajcie z zabiegiem !!
We wtorek będzie 6 tygodni po. Dzisiaj w końcu testowałem:) kilka razy z dziewczyną, coś niesamowitego :D jakbym był prawiczkiem. Trochę przesadziliśmy, mam zdarta skórę na żołędziu, troszkę napuchlo ale do przeżycia :) Ogólnie sprzętu trzeba się trochę nauczyć na nowo, ale nie uważam że to minus :) w razie pytań, pytajcie! :D
 

Podobne tematy

Do góry