• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

TomekN

New member
Mam pytanie do osób, które ze względu na liszaj płaski / twardzinowy poddały się obrzezaniu całkowitemu.

Interesują mnie szczególnie przypadki, kiedy obrzezanie wykonane było po tym gdy liszaj wszedł już na żołądź.

Moje pytanie, czy po wykonaniu obrzezania, zmiany na żołędzi chociaż częściowo ustąpiły ?

U mnie po badaniu his-pat stwierdzono liszaj płaski na napletku i na żołędzi.
Jednak poza zmianami estetycznymi, nie jest on dla mnie zbyt uciążliwy - nie swędzi, nie boli.
Od dłuższego czasu (kilka lat) zmiana także nie podstępuje - chociaż zajęta jest już dość duża część żołędzi (ok 70%).

Mam zalecone wykonanie obrzezania całkowitego, jednak zastanawiam się czy warto.
Dermatolog stwierdził, że nawet po wykonaniu obrzezania, zmiany na żołędzi będą dalej widoczne.
Urolog natomiast mówi, że skóra po obrzezaniu powinna się przebudować i będzie wyglądać lepiej.

Czy możecie opisać jak to wyglądało u Was ?


@Regres, @DonJuanD, @Marcepan12
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Obawiam się że żaden z tych 3 ci nie odpisze. Jeden logowal się ostatnio 2 lata temu a dwaj pozostali rok temu. Natomiast nie wiem czy obrzezanie po fakcie, jak już liszaj jest na grzybie, cokolwiek może jeszcze zmienić. Jak już przeszło na żołądź to już tam wg mnie zostanie
 

toastt

Well-known member
Obrzezanie raczej już nie pomoże, natomiast wskazane jest leczenie wszelkimi sposobami, bo jak Ci się dostanie do cewki moczowej, to wtedy będzie tragedia.
 

Podobne tematy

Do góry