• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Żylaki powrózka nasiennego

amenek5

Active member
Witam , w wieku 16 lat miałem operację na stulejkę i wtedy lekarza mi stwierdził że mam bardzo delikatne żylaki powrózka nasiennego i stwierdził że póki co nie ma co tego ruszać tylko obserwować. Obecnie mam 26 lat i nie widać żadnej różnicy wizualnie ani w dotyku, jednak od czas do czasu bardzo rzadko i bardzo krótko pojawia się jakby... to nie jest ból , tylko tak jakby czuję tą żyłę, jednak tak jak pisałem jest to bardzo rzadkie i bardzo krótkie uczucie w przypadkowym momencie życia. Jednak ta myśl tych żylaków , troszkę nie daje mi spokoju, jak są wasze rady , udać się do lekarza??? Prosić o badanie USG ??? Czy narazie to obserwować ??? Nie mam żadnych problemów z życiem sexualnym ani nic z tych rzeczy, ale taka myśl z tył głowy co jakiś czas się tam pojawia niestety ...

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc i za rady :)
 

amenek5

Active member
Witam , w wieku 16 lat miałem operację na stulejkę i wtedy lekarza mi stwierdził że mam bardzo delikatne żylaki powrózka nasiennego i stwierdził że póki co nie ma co tego ruszać tylko obserwować. Obecnie mam 26 lat i nie widać żadnej różnicy wizualnie ani w dotyku, jednak od czas do czasu bardzo rzadko i bardzo krótko pojawia się jakby... to nie jest ból , tylko tak jakby czuję tą żyłę, jednak tak jak pisałem jest to bardzo rzadkie i bardzo krótkie uczucie w przypadkowym momencie życia. Jednak ta myśl tych żylaków , troszkę nie daje mi spokoju, jak są wasze rady , udać się do lekarza??? Prosić o badanie USG ??? Czy narazie to obserwować ??? Nie mam żadnych problemów z życiem sexualnym ani nic z tych rzeczy, ale taka myśl z tył głowy co jakiś czas się tam pojawia niestety ...

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc i za rady :)
Dodam jeszcze że może to są moje urojenia i to że czasem coś tam poczuję to zaraz niepotrzebnie wiąże z tym, dlatego czekam na wasze spostrzeżenia i rady :p
 

toastt

Well-known member
Idź do lekarza, niech Ci zrobi dokładne USG i badanie palpacyjne i wszystko będzie wiadomo. Dopóki się nie zapiszesz i nie zbadasz, to będą Ci po głowie chodzić różne myśli.
 

Alf

New member
Witam.
Ja mam zdiagnozowane żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie - są one duże. Byłem u paru lekarzy urologów, jeden mówił żeby operować, drugi że można ale nie trzeba a trzeci mi odradzał żeby nie operować. Czasami odczuwam lekki ból tylko no i powiększony jest po lewej stronie worek mosznowy.
Może ktoś pomóc czy operować czy nie?
Pozdrawiam.
 

Alf

New member
@Alf dlaczego jeden z urologow odradzał zabieg?
Mówił że dawniej to był zabieg konieczny - a teraz jeżeli Ci to nie przeszkadza, nie boli to on by nie poddawał się zabiegowi. Mówił że niby prosty zabieg a mogą być komplikacje - najczęściej po zabiegu zwykłym lub laparoskopowym może wystąpić wodniak jądra albo nie dokrwienie jądra.
Umówiłem się na kolejną wizytę.
 

nope

Well-known member
Ciekawe. Sam myslalem ze zabieg na zylaki jest prosty i z reguły nie ma po nim problemów. Nie doradze bo nie chce wladowac cie na mine. Może jakiś bardziej doswiadczony w temacie użytkownik ci doradzi. Polecam zalozyc swoj temat i zawolac uzytkownika toastt : D
 

koro33

Member
Potwierdzam że zdarzają się przypadki że skutki źle zrobionego zabiegu na żylaki mogą być tragiczne. 3 tygodnie temu mój wujek miał zabieg właśnie na żylaki na nogach, a 3 dni pózniej niestety pożegnał się na zawsze.. młody człowiek 48lat
 

toastt

Well-known member
Mówił że dawniej to był zabieg konieczny - a teraz jeżeli Ci to nie przeszkadza, nie boli to on by nie poddawał się zabiegowi. Mówił że niby prosty zabieg a mogą być komplikacje - najczęściej po zabiegu zwykłym lub laparoskopowym może wystąpić wodniak jądra albo nie dokrwienie jądra.
Umówiłem się na kolejną wizytę.
Jak planujesz jeszcze mieć dzieci i nie męczyć się z bólem, to lepiej idź na zabieg. Badania naukowe pokazują spadek jakości nasienia u mężczyzn z istotnymi klinicznie żylakami powrózka nasiennego. Dla pewności może warto by było, abyś poszedł na konsultację do innego urologa i zasięgnął jego opinii na ten temat.
Ciekawe. Sam myslalem ze zabieg na zylaki jest prosty i z reguły nie ma po nim problemów. Nie doradze bo nie chce wladowac cie na mine. Może jakiś bardziej doswiadczony w temacie użytkownik ci doradzi. Polecam zalozyc swoj temat i zawolac uzytkownika toastt : D
Dzięki za uznanie ;) 👍.

Potwierdzam że zdarzają się przypadki że skutki źle zrobionego zabiegu na żylaki mogą być tragiczne. 3 tygodnie temu mój wujek miał zabieg właśnie na żylaki na nogach, a 3 dni pózniej niestety pożegnał się na zawsze.. młody człowiek 48lat
Żylaki w nogach a żylaki powrózka nasiennego to zupełnie inna skala problemu. Przykro słyszeć (czytać), że wujek odszedł z takiego powodu. Mam nadzieję, że się jakoś trzymacie.
 

mati.miksiak

New member
Ja miałem operowane żylaki w wieku 14 lat. Metodą laparoskopową. Miałem już spore. Same żyły się wchłonęły prawie całkiem. Ale komplikacją był wodniak jądra. To oznacza drugą operację - tym razem na wodniaka. Podobno wodniak jest częstą komplikacją po żylakach. Nagle tyle samo krwi co zawsze musi odpłynąć z jądra dużo mniejszymi przewodami i nie starcza miejsca dla limfy. Mi się uzbierało w jądrze ponad 100 ml limfy. To sporo. Czasem też zdarza się, że nie wszystkie żyły zamkną albo się zrobi nowe połączenie i trzeba poprawiać zabieg. Jeśli Ci to przeszkadza bardzo lub masz problemy z płodnością, rób zabieg. Obecnie zazwyczaj najpierw robi się badania nasienia przed operacją żylaków.
 

amenek5

Active member
Mi rownież powiedzieli że dopoki mocno nie boli i nie przeszkadza to nie ruszać. Czy są mocno duże , cięzko mi to określić , ale poczuje jakis delikatny dyskomfort bardzo rzadko, nie mam rownież problemów z płodnością, także ja nie ruszałem i narazie ruszać nie zamierzam. Jedynie moim zdaniem odczuwam dziwny dyskomfort w tym miejscu kiedy mam bardzo długą przerwę od seksu, ale wystarczy sie wybuzować i jest okej znowu, nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego ale takto to u mnie wygląda
 

Marcin 30

Member
Witam.
Ja również mam spore żylaki powrózka, które wg lekarza juz kwalifikować się mogą do zabiegu ale delikatnie lecz stanowczo odradzał jeśli nie sprawiają większego problemu.
Jeśli nie ma dokuczliwego bólu, problemu w funkcjonowaniu i życiu seksualnym, jeśli nie ma obniżonych parametrów płodności- nie ruszać:)
 

Alf

New member
Mi rownież powiedzieli że dopoki mocno nie boli i nie przeszkadza to nie ruszać. Czy są mocno duże , cięzko mi to określić , ale poczuje jakis delikatny dyskomfort bardzo rzadko, nie mam rownież problemów z płodnością, także ja nie ruszałem i narazie ruszać nie zamierzam. Jedynie moim zdaniem odczuwam dziwny dyskomfort w tym miejscu kiedy mam bardzo długą przerwę od seksu, ale wystarczy sie wybuzować i jest okej znowu, nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego ale takto to u mnie wygląda
No właśnie mi tak powiedział młody lekarz - że lepiej nie ruszać tego jak nie ma mocnego bólu i trudności w normalnym funkcjonowaniu.
To prawda jeżeli jest dłuższa przerwa w sexie albo w masturbacji to jest odczuwalny delikatny ból jądra - ale da to się wytrzymać.
 

Trolo

Well-known member
Panowie dyskomfort tutaj jest na drugim miejscu jaki nie na trzecim miejscu. Najwazniejsza rzecz przy żylakach to to, że zyalki podgrzewają jądra co prowadzi do zmian rozwojowych plemników. Ja mialem żylaki nie bolało mnie nic, ale operowałem bo sprawność plemników wynosiła 20% po zabiegu wzrosła do 80-90% także gadanie ze nie trzeba jak nie boli jest dla mnie jakąś głupotą, albo ktoś się nie zna na robicie. Chyba ze ktoś nie chce miec dzieci no to wtedy moze sobie czekać, aż będzie boleć. Jezeli chcesz mieć dzieci jeden z drugim to polecam zrobić seminogram wspomagany komputerowo a potem decydować, a nie czekać aż zaboli. Chyba ze nie macie jeszcze żon i nie planujecie dzieci.
 

amenek5

Active member
Mam żonę i dziecko w drodze, nie robiłem żadnych badań , ale myślałem o nich trochę. Ale skoro udało się zrobić dziecko i to w 2 miesiące od momentu stwierdzenia ze chcemy mieć dziecko , no to albo jest wszystko dobrze i nie jest tak źle jak się wydaje , albo cóż... jest jeszcze opcja że sąsiad ....
 

Trolo

Well-known member
Wiesz co no nawet w moim przypadku jak miałem te 20% to jest szansa, ale jest również szansa, że dostanie się do komórki plemnik o nieprawidłowej morfologii i to mnie najbardziej martwiło, dlatego były badania i potem operacja.
 

wojtek300

Member
Kurde ja mam 20 lat i chyba też mam te żylaki powróżka nasiennego.

Tylko że na prawym jądrze. Wyczułam grubą żyłę właśnie tam.

Jak byłem u urologa to za pierwszym razem powiedział że ich nie ma a za 2 razem że są i dał skierowanie na

-Hemoglobina glinkowana
-Kreatynina
-Mocz badanie ogólne
-Morfologia krwi ( podstawowa )

21 lutego znowu się widzę u niego.

Nie wiem czy to siedzi u mnie w psychice czy jak to jest ponieważ raz powiedział że są drugi że nie są to już nie wiem jak to jest.
 

Trolo

Well-known member
No kolego żylaki to nie siedzą w psychice. Żylaki to nie jest jedna gruba żyła, tylko taki pęczek żył skupionych za i pod jądrem, a najczęściej występują przy lewym jądrze. Rzadko przy prawym. Moze to nasieniowód a nie żylak.
 

wojtek300

Member
No kolego żylaki to nie siedzą w psychice. Żylaki to nie jest jedna gruba żyła, tylko taki pęczek żył skupionych za i pod jądrem, a najczęściej występują przy lewym jądrze. Rzadko przy prawym. Moze to nasieniowód a nie żylak.
Nie mam pojęcia
Miałem 2 razy USG jąder robione za pierwszym razem nic nie wykryto a za drugim razem już tak.

Zauważyłem to po tym jak koleżanka gniostła mi jądra.

Po pierwszym razie jak miałem USG to zauważyłem że mi znikły ale później już nawróciły

9 stycznia miałem zabieg usunięcia stulejki
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry