• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Żylaki powrózka nasiennego

Przemonk25

New member
Witam
Byłem u urologa i na USG okazało się że mam żylaki powrózka nasiennego w lewym jądrze. Mam skierowanie na zabieg. Wyszło mi również w badaniu że jestem bezpłodny na ten moment. Gdzie mogę taki zabieg na NFZ zrobić najbliżej jak mieszkam w Krakowie? Albo prywatnie w lepszej cenie niż ponad 3 tys?
I jaka jest szansa że po zabiegu będę mógł mieć dzieci?
 

Trolo

Well-known member
Miałeś badanie nasienia? Ile % zdrowych plemników miałeś? Ja ze swojej strony polecam Lek. Andrzej Wrona. Przyjmuje w Dębicy ul. Ogrodowa16, a pracuje i zabiegi wykonuje na NFZ w Mielcu w szpitalu na Żeromskiego 22.
Zabieg robi laparoskopowo, mniejsze powikłania niż przy cięciu standardowo w pachwinie. i mniejsze blizny.
 

Przemonk25

New member
Tak miałem badanie nasienia i mam 0% zdrowych plemników. No właśnie mam na laporoskopowy zabieg skierowanie, bo właśnie podobno ma więcej zalet.
 

Trolo

Well-known member
Jaką miałeś wstrzemięźliwość przed oddaniem nasienia? Pobierałeś w domu czy na miejscu oddawałeś w pokoju? To bardzo ważne i bardzo wpływa na wynik badania.
 

Marcin 30

Member
Też mam potwierdzone żylaki powrózka nasiennego w stopniu zaawansowanym. Mam tą dolegliwość od wielu lat, ale na szczęście nie mam problemu z płodnością, nasienie jest w dobrym stanie. Nie przejmuj się, po zabiegu wszystko powinno wrócić do normy. Żylaki się zmniejszą A co za tym idzie temperatura jader w mosznie sie obniży a to sprzyja produkcji plemników.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry