• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zszywki pod skórą - czy są?

czotuwpisac

New member
Hej, jakieś 15 dni temu miałem obrzezanie anastomatem, zauważyłem że mam ten pierścień pęknięty w dwóch miejscach i nie widać tam żadnych zszywek. Możliwe że przegapiłem moment gdy wypadły przy zmianie opatrunku albo ich nigdy nie było w tamtym miejscu... Da się jakoś upewnić, że zszywki nie zostały pod skórą, nie wiem, wymacać je jakoś? Czy zszywki, które ewentualnie są pod skórą wychodzą jakoś same z czasem na wierzch, czy trzeba jakoś interweniować jeśli takie są?
 

nope

Well-known member
Najprostrze wyjscie : isc do lekarza wykonującego zabieg i rozwiac swoje wątpliwości. Możesz też wstawić zdjęcie tutaj bo nie mogę sobie zbytnio tego wyobrazić jak to wygląda.
 

Amek

Active member
Był tu ktoś co sam sobie wyciągał bo zostały pod skórą.

Generalnie powinny być przymocowane do pierścienia
 

czotuwpisac

New member
Był tu ktoś co sam sobie wyciągał bo zostały pod skórą.
Właśnie gdzieś mi się to przewinęło, ale nie wiem szczerze czy pod skórą znaczyło że całkiem zarosły z wierzchu czy coś innego?

Tak wygląda to obecnie, na pierwszym i trzecim zdjęciu widać, że ta skrajna zszywka jest częściowo pod skórą, natomiast bardziej mnie zastanawia to miejsce gdzie pierścienia nie mam.
Patrząc po zdjęciach już w czwartym dniu po zabiegu nie miałem tam tego pierścienia ani widocznych zszywek, ale nie znalazłem ich "wypadniętych" ani nie zwróciłem uwagi czy były wcześniej, zresztą w czwartym dniu to chyba dosyć szybko jak na wypadanie, zwłaszcza że reszta się trzyma jeszcze.
 

nope

Well-known member
No rzeczywiscie dziwnie to wyglada ale ja sie na staplerze nie znam zbytnio ale raz widzialem tutaj na forum kogos co mial ten kawalek metalu wrosniety w skóre i wystawał i wrzucił foto.
 

Podobne tematy

Do góry