• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zrost skóry..

kolczyk1010

New member
Witam,jestem po operacji prostowania prącia(cięcie boczne)oraz po jednej rozdzielenia skóry,ponieważ nastąpił zrost blizny z osłonką białawą,tak,że nie mogę jej opuścić na dól,zrost jest na około 3 centymetrach..Zmarnowałem przez to cały rok..Wystąpiło to zarówno po zabiegu prostowania,jak i po ostatnim oddzielania..dlaczego tak się dzieje?czy jest ktokolwiek,kto może temu zaradzić,bez względu na cenę?Czy mogę juz powiedziec,ze nie tylko straciłem rok,ale i stracę całe życie?..
 

Ktosek

New member
Pytanie...czy poruszałeś skórą na trzonie/napletkiem przez cały okres gojenia rany zaczynając od pierwszego dnia po operacji?
 

kolczyk1010

New member
No dobrze, a co powiedział na to Twój urolog ?

Cały czas ta sama gadka,że jestem rzadkim pacjentem,ze nie spotkal takiego przypadku,i tym podobne..przestalem juz mu ufac,ale dalej nie wiem gdzie szukac pomocy,umowilem sie na razie na 3 konsultacje,jedna w warszawie,jedna w poznaniu,i jedna w gdansku..wyczytalem ze wystarczy zastosowac np kwas hialurionowy,ktory sie biodegraduje,tworzy on zapore miedzy blizna a tkanka,zeby sie nie zrastaly..naprawde nie rozumiem,przeciez to tylko zrost,ludzie maja operacje serc itp,a tutaj z taka prosta rzecza sobie nie moga poradzic?;(
 

kolczyk1010

New member
Na czym polega dokladniej ten zrost?? Jak dokladnie zbadac czy to wystapiło?


Zrost polega na zroscie pod blizna z tkanka podskórną,dowiedzialem się że to bliznowiec..a dało rade tego uniknąć,wystarczyło zaproponować wstrzyknięcie kwasu hialurynowego,lub kilkugodzinna komtrola pozabiegowa i w razie czego zrywanie nowo powstalego zrostu..bylem teraz w klinice Ambroziak ..ostrzyknieto mi to zgrubienie sterydem oraz podpowiedziano przeprowadzanie mobilizacji blizny..mam w koncu nadzieje na powrot do pelnego zdrowia;)a co w takim razie mam robic z poprzednim lekarzem?jakies sugestie?
 

Bakuman

New member
A ten zrost jest bolesny czy przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu czy to tylko taki defekt, który wizualnie nie wygląda dobrze?
Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem, a też będę przechodził przez podobny zabieg w kwietniu.
 

kolczyk1010

New member
A ten zrost jest bolesny czy przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu czy to tylko taki defekt, który wizualnie nie wygląda dobrze?
Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem, a też będę przechodził przez podobny zabieg w kwietniu.

Defektem byłoby to,gdyby tylko wygladalo zle,ale to niestety przeszkadza bardzo,gdyz nie ma szans by podczas stosunku utrzymac napletek pod zoledziem,caly czas wraca na gore,bolesny jest takze,gdyz jak chwycisz trzon i zbut mocno przesuniesz,to boli,bo skora jest zrosnieta w jednym miejscu,a ty ciagniesz calosc..takze jezeli to bedziesz przechodzil to radze,zabezpiecz sie,juz ci mowie jak,gdyz sam sie dowiedzialem,ze mozna bylo tak od razu,i nie byloby problemu..;kwas hialurionowy,zapobiega zrostowi skory z tkankami pod spodem,zapytaj lekarza,bo jesli wystapi u Ciebie zrost,jak u mnie,to bedziesz dopiero sie martwil..
 

Podobne tematy

Do góry