• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zrośnięcie?

janietoty

New member
Sprawa wygląda tak ze minelo 3.5 tygodnia od zabiegu, opuchlizna jest dosyc duza i mam problem ze sciagnieciem, nie wypadly tez wszystkie szwy. Czy po takim czasie mogło sie zrosnąć?
 

portero

New member
Jaki miałeś zabieg: plastykę napletka czy tzw. częściowe obrzezanie? Po 3,5 tygodnia powinno być już już wszystko ok, ewentualnie minimalna opuchlizna.
Masz problem ze ściągnięciem - tzn. możesz ściągnąć ale z oporami czy wcale nie schodzi za żołądź?
 

janietoty

New member
Była robiona plastyka, tzn. dokładnie poszerzenie i usuniecie czesci napletka, plus wędzidełko przeszyte w odpowiednie miejsce. Opuchlizna wcale nie jest taka minimalna. W ostatnim tygodniu troche mniej odpoczynku było wiecej chodzenia jakies balety i nawet troche sie powiekszyla. Nie wypadly jescze wszystkie szwy, wiekszosc jeszcze siedzi. Co do sciagniecia, z wiekszosci zoledzi sciagne a potem jest opor i ból i jakos sie obawiam sciagnac do konca. Lekarz nie kazal forsowac i powiedzial ze jak bede mogl to wtedy sciagac, narazie jednak sa opory. na ostatniej wizycie 11 dni po zabiegu sciagal i powiedzial ze jest ok. Dzisiaj mija dokładnie 24 dni
 

master90

New member
Popełniłeś błąd bo napletek powinno się ściągać już 2-3 dni po zabiegu. Oczywiście opuchlizna będzie przeszkadzać, dlatego trzeba ściągać tak daleko jak można.
Ja jestem dokładnie 21 po zabiegu, ściągam napletek w 100%, zacząłem ćwiczyć 2 dni po. Został mi już tylko 1 szew.
Mocz w rumianku i ćwicz. Jak nie będzie szło to niestety musisz się do urologa wybrać.
 

Podobne tematy

Do góry