Zostaw mi szew po zdjęciu szwów

świeżak

New member
witam, jestem ponad 3 tygodnie po zabiegu, tydzień temu miałem zdjęte szwy. wszystko ładnie się goi nic nie boli, tylko jeden problem. Przedwczoraj zauważyłem że wychodzi mi jeszcze jeden szew o_O którego nie było albo był w środku, teraz jest tak do połowy na zewnątrz, wyjąć go w żaden sposób nie idzie bo siedzi w środku i boli jak za niego ciągne.. co robic? iść do lekarza czy czekać aż sam wypadnie/wchłonie się??
 

uniuse

New member
Jak miałeś założone szwy rozpuszczalne to sam się wchłonie a to co na wierzchu odpadnie. Jeśli miałeś normalne nitki to idź do lekarza.
Ja miałem rozpuszczalne i pod koniec swojego żywota też wyglądały jakby wrosły w ciało. Minęło kilka dni i wszystko się wchłonęło, rozpuściło.
Co do białej wydzieliny to nie mam pojęcia. U mnie nic takiego nie było.
Jeśli nie jesteś pewny jakie miałeś założone szwy to dzwoń do lekarza.
 

Freejack

New member
O szwach, ale z innej perspektywy. :)

Zabieg miałem 19 lipca, w piątek, po ok. 10 dniach wypadł 'bezkrwawo' pierwszy. Dziś w nocy z kolei drugi - jednak pojawiła się drobna plamka krwi. Szwów mam jeszcze całą masę, pytanie jednak, czy należy liczyć się z drobnymi rankami podczas wypadania szwów, czy też można uznać ten przypadek za swoisty ewenement?

Chciałbym po prostu wiedzieć, czy nadal należy owijać go gazikiem co by nie 'zabrudzić' bielizny, a wizyta kontrolna dopiero w piątek. :)
 
Do góry
TOPlist