• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zółta wydzielina-co to jest?

Rabbit

New member
Witam

Jestem 11 dni po zabiegu plastyki napletka mocze go codziennie ok 10 minut w rumianku.Opuchlizna stopniowo,powoli ustepuje jednak niepokoi mnie fakt że z lini szwów wydziela sie gęsta,zółta bezwonna wydzielina wczesniej była zmieszana z krwią teraz jest "czysta". Co to może być i czy jest to normalne,że pojawila sie jakieś 7 dni po zabiegu i kiedy moge sie spodziewać ze to ustapi?
 

serot44

New member
Jestem 7 dni po zabiegu i mam to samo. Podejrzewam, że jest to po prostu ropa, która zebrała się w oponce (tej opuchliźnie) - zauważyłem, że w miarę wydzielania się jej oponka maleje, czyli chyba tak ma być ;)
 

Nobbs

New member
To nie ropa, to chłonka. Jeżeli by była ropa to by było przerypane ;) Spoko, ustąpi, ja jestem dwunasty dzień po i też jeszcze czasem mi pocieknie.
 

Rabbit

New member
Nobbs a zeszła juz opuchlizna?Mi z jednej strony juz dość ale po drugiej stronie sie jeszcze czesciowo utrzymuje a to juz 12 dzień i tak skóra jakos tak sie rozciągła pod wpływem tego opuchniecia,średnio to wyglada i w dodatku po lewej stronie mam taka twarda opuchlizne która niebardzo chce ustapić. W zwiazku z tematem by nie zakladac nowego po jakim czasie mozna zacząc stosować maścii przeciw bliznom i jakie polecacie na podstawie własnych doświadczeń?
 

Nobbs

New member
Z jednej strony dalej jestem spuchnięty, ale to dlatego że siedzi tam z pięć szwów-dopóki nie wylecą to pewnie nic nie zejdzie. Co do maści, to nie jestem pewien, ale chyba po sześciu tygodniach. W sumie zależy od maści ale powinno być napisane na ulotce (bądź skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą ;) ). Jeżeli niepokoi Cię wygląd Twojego wacka to wal do lekarza-nie jesteś specem, masz prawo się niepokoić kiedy wydaje Ci się że coś jest nie tak (bądź co bądź chodzi o narząd ważny dla każdego faceta).
 

Rabbit

New member
A jestes juz w stanie zsunąć napletek?Bo mi nachodzi nie do końca i niewiem czy to jest spowodowane jeszcze cześciową opuchlizna czy poprostu ścieli wiecej skóry i juz tak pozostanie :?
 

Nobbs

New member
Tak, jestem w stanie, ładnie schodzi. Nawet opuchlizna zeszła mi w większości. Jeszcze tylko te cholerne szwy :? Ile mogą się rozpuszczać?
 
Nobbs napisał:
Tak, jestem w stanie, ładnie schodzi. Nawet opuchlizna zeszła mi w większości. Jeszcze tylko te cholerne szwy :? Ile mogą się rozpuszczać?
U mnie szwy rozpuszczały się prawie 5 tygodni. Po 3 tygodniach się obluzowały i zaczęły trochę wypadać ale mizernie. Dopiero po tych prawie pięciu tygodniach jak na komendę: pociągałem ręką i wszystkie powyrywałem. Były tak słabe, że można było je porozcierać między palcami na taki jakby maziowaty proszek.
 

szymonns

New member
Pozwólcie że się podepnę. Jestem 6 dni po zabiegu, najprawdopodobniej całkowitego obrzezania. Szwy zaczynają powoli wypadać i potrafi bardzo swędzić. Wczoraj po myciu zauważyłem od spotu miedzy szwami jakąś dziwną wydzielinę białego koloru, która wygląda bardziej jak kulka. Do tej pory nie moczyłem w rivanolu tylko w wodzie z szarym mydłem i trochę w rumianku. Czy to jest ropa czy chłonka?
 

Podobne tematy

Do góry