• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

zmiana opatrunków po zabiegu obrzezania.

bizon420

New member
Witam. Jestem dzień po zabiegu obrzezania. Lekarz mówił, żebym zakładał nowy opatrunek po każdym oddaniu moczu.
Pokazywał mi też jak zakładać ten opatrunek ale prawie nic już z tego nie pamiętam ponieważ byłem zestresowany i było mi bardzo słabo.
Oddałem ze 2 godziny temu mocz a opatrunek nadal mam założony ten sam, który lekarz wczoraj po zabiegu mi założył. Prosiłbym, żeby ktoś coś podpowiedział w temacie zakładania tych opatrunków bo boję się, że zrobię to źle.
Pamiętam jedynie, że lekarz nakładał na opatrunek jakiś biały krem (?). Przypisał mi detreomecynę lecz nie wiem czy to to.
 

Kartuz

New member
Pierwsza zmiana opatrunku najlepiej po prysznicu. Łatwiej schodzi opatrunek jak nasiąknie woda, może polecieć lekko krew. Umyj się szarym mydłem i opłukaj ranę. Spróbuj delikatnie ściągnąć napletek ale jak się nie da przez obrzęk czy szwy nic na siłę.

Po wytarciu się do słucha opryskaj ostenisrptem bardzo obficie i pozwól aby wyschło, czyli z przyrodzeniem na wierzchu trzeba trochę poleżeć. Najlepiej położyć się na łóżku i tak sobie z 15 minut poleżeć. Ja nie używałem żadnych maści. Delikatnie wytrzyj kompresem jałowym całość.

Używasz kompresów 9 lub 10.

Wytnij sobie z 10 cm pasek przylepca do mocowania na rolce.

Połóż sobie swojego przyjaciela na nowym kompresie jałowym tak jakbyś chciał go zawinąć do około. Zawin go i zaklejone tak przylepcem aby się nie rozwinął.

Trzeci kompres przyklej u podstawy penisa, i przykryj go, a następnie dłuższym odcinkiem przylepca delikatnie przyklej, tak aby był uniesiony do góry.

Początki są trudne ale po trzech dniach, będziesz mistrzem mumifikacji 😁.

Łatwiej się to robi niż tłumaczy.

Pamiętaj tu higiena odgrywa ogromną rolę.
 

Podobne tematy

Do góry