Ziarnina po obrzezaniu

Errorstefan

New member
Witam. Miałem zrobiony zabieg obrzezania końcem maja. Po zabiegu pojawiła się ziarnina. Lekarz kazał mi to przemywać wodą utlenioną i octaniseptem. Niestety utrzymuje się to do dzisiaj.
Dodatkowo gdy ostatnio wypiłem trochę więcej alkoholu rana się otworzyła i zaczęła mocniej krwawić. Co robić?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Chcesz powiedzieć ze 3 miesiące po zabiegu a tobie sie nie zagoilo? Wrzuc zdjecia zeby można było ocenić. Ziarnina to tkanka łączna, ktora pojawia sie w miejscach trudno gojacych sie, gdy np skora jest zle zszyta i jedna strona z drugą do siebie nie przylegaja. Wtedy w to miejsce pojawia sie ziarnina. Ale ona juz dawno powinna byc zagojona a nie babrac sie 3 miesiace.
 
Ostatnia edycja:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Troche za slaba ostrość. to jest otwarta rana czy taka blizna duza?Ja to bym dal temu odddychac, niech to sie zagoi dobrze. Gruchy nie wal. Nie zakladaj opatrunkow, luzne majty. Mozesz raz lub dwa razy dziennie pomoczyc pindola w kubku z roztworem sody oczyszczonej. Kubek, ciepla woda i dwie lyzeczki sody. Tak pomocz z 10 -15 min. Soda przyspiesza gojenie sie trudnych ran. Tylko nie mocz tego non stop! Tak jak mowie 2 razy dziennie max. Rano i wieczorem np. Po tyg powinno byc juz lepiej a po dwoch powinno sie w miarę zagoic, tylko kurwa nie męcz paly bo cały czas ci sie to bedzie babrac. A jak to nie poskutkuje to bym sie wybral do lekarza. Bo 3 miechy to podejrzane troche by sie babralo caly czas.
 
Ostatnia edycja:

Errorstefan

New member
Ciężko mi stwierdzić. Blizna to to nie jest. Trochę mi z tego leci krew, ale głównie ropa. Ostatnio mi się to rozciągnęło i leciało sporo krwi(myślę, że to przez alko). Już mnie ta sytuacja doprowadza do szału. Minęło 3 miechy :/ Dzięki za radę. Popróbuje w tym tygodniu.

Chodzę regularnie na kontrole. Doktor ciągle powtarza, żeby używać wody utlenionej i octaniseptu. Ostatnio powiedział żeby przemywać dalej i MOŻE zejdzie, a jak naskórek nie najdzie to można obciąć ziarninę nożyczkami i to zszyć. o_O Mam już dość zabiegów. Miałem dwa. Z czego jeden, tj. obrzezanie, bez narkozy
 
Ostatnia edycja:
Do góry