Zbyt dużo Napletka podczas wzwodu nie schodzi samoistnie.

Junxx

New member
Witam. Mam 15 lat i problem. Mam krótkie wędzidełko i troche zwisającego napletka. Uważam , że jak pójde na wydłużanie wędzidełka to i tak to nic nie da i napletek podczas wzwodu nadal nie będzie sam schodził. Co robić ? Obrzezanie częściowe ? czy przez obrzezanie częściowe w połowie żołędzia stracę wrażliwość ? (Odkryta połowa główki) I zawsze sie zastanawiałem jak to odczuwają faceci którzy urodzili się z krótkim napletkiem.. Mają wtedy gorzej ? Ze polowa żołędzia jest ciągle odsłonięta i sucha przez co tracą tam wrażliwość ? Dziki za odpowiedzi ziomale :D
 

Junxx

New member
No chodzi o to , że urodzili się z takim napletkiem i przez to tracą tam wrażliwość dlatego mają gorzej tak ? Dziwne... Bo obrzezanie czesciowe to caly zoladz odsloniety i sie uodparnia. Ale jak ktos sie rodzi z napletkiem to chyba trochę ma głupio co nie ? No bo straci tam trochę odczuwanie na bodźce a za to w drugiej części zakrytej napletkiem bedzie ok ;p
 

Junxx

New member
Widziałem takie zdjęcia Naturalnych penisów bez żadnych operacji. Ale mniejsza o to :) Może tak napletek odkrywał z 1 cm żołędzia. A mam jeszcze pytanie czy napletek można operacyjnie skrócić o np 0,5 cm lub 1 cm ? Czy jedyna opcja to obrzezanie częściowe którego bym nie chciał :/ I czy przy obrzezaniu częściowym musi być usuwane wędzidełko ? A co do wędzidełka np podczas wzwodu pare razy zrobiłem dzisiaj palcem to czułem takie lekkie łaskotanie ale potem ustępowało hmm.. I czy po wydłużeniu wędzidełka ono się uszkodzi przez powstałą bliznę i nie będe z niego odczuwal przyjemności jak powinienem ? Dzięki :) !
 

tanami33

New member
Nie do końca rozumiem czemu tak mówisz o 'przyjemności z wędzidełka'. Przecież to marginalna sprawa, jesli chodzi o czynnosci seksualne to wrazliwa jest calosc żołędzi albo i caly narząd :)

Co do zabiegu - może po prostu zadzwoń do jakiegoś urologa i zapytaj. Skoro obrzezanie robią nawet u zdrowych, na życzenie, to myślę że nie będzie problemu
 
D

Deltabravo

Guest
Widziałem takie zdjęcia Naturalnych penisów bez żadnych operacji. Ale mniejsza o to :) Może tak napletek odkrywał z 1 cm żołędzia. Czy jedyna opcja to obrzezanie częściowe którego bym nie chciał :/ I czy przy obrzezaniu częściowym musi być usuwane wędzidełko ? A co do wędzidełka np podczas wzwodu pare razy zrobiłem dzisiaj palcem to czułem takie lekkie łaskotanie ale potem ustępowało hmm.. I czy po wydłużeniu wędzidełka ono się uszkodzi przez powstałą bliznę i nie będe z niego odczuwal przyjemności jak powinienem ? Dzięki :) !
Dobrze widziałeś. W moim przypadku tak właśnie jest. Nie jest to obrzezanie od urodzenia tylko napletek tak się rozciągnął że nie przykrywa całej żołędzi, często sam się zsuwa nawet w stanie spoczynku i zachodzi poza żołądź. Wygląda to wtedy jak obrzezanie. Trudno ocenić Twój przypadek nie widząc go. Czy masz kłopot z zsunięciem napletka? Jeśli nie... nie ma powodu do niepokoju. Łaskotanie o którym wspominasz pochodzi od wędzidełka, to część która wpływa na doznania erotyczne. Każda operacyjna ingerencja może wpłynąć negatywnie na odczucia związane z pracą wędzidełka. Myślę że na razie zostaw problem w spokoju. Musisz sprawdzić w praktyce jak będzie. Kilka stosunków płciowych rozwiąże Twoje wątpliwości.

Napletek "normalnie"


Napletek samoczynnie zsunięty poza żołądź. Najczęściej tak jest.
 

Klaus1

New member
Ten 'normalny' to nie jest 'normalny' a krotki napletek. Normalny to taki co zakrywa calego zoledzia. No ale to bez znaczenia tak naprawde.
 
Do góry
TOPlist