• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

kaolik98

Well-known member
Levoxa lepiej penetruje od Cipronex? Wiem, że brałem w listopadzie Cipro w połączeniu z Nitroxolinem przez 10 dni i chuja pomogło, pomijac fakt, że zbyt krótka antybiotykoterapia. Teraz zmieniłem lekarza.
 

Grom

Well-known member
Levoxa lepiej penetruje od Cipronex? Wiem, że brałem w listopadzie Cipro w połączeniu z Nitroxolinem przez 10 dni i chuja pomogło, pomijac fakt, że zbyt krótka antybiotykoterapia. Teraz zmieniłem lekarza.
Lepiej penetruje, czytać proszę:
Co do kuracji Piperacylina + Gentamycyna omawialiśmy to z urologiem. Niekiedy trzeba zaryzykować by ozdrowieć. Fluorochinolowe też są ryzykowne.
 

bartix

Active member
Prostata to takie chujostwo, które promieniuje na; jajka, cewke, nogi, plecy, brzuch nawet mostek i klatke piersiową. Nie musi byc powiększona i bolesna
No ok póki co to mi nic nie promieniuje. 2 urologów mówiło że to nie prostata. Mam pieczenie pod napletkiem i przy sikaniu czy na pełnym pęcherzu. Spróbuję teraz szczepionek i jakiś antybiotyk jeszcze z antybiogramu może pomoże :( jak nie to spróbuję jeszcze znaleźć jakiegoś urologa co zleci mi badanie tego płynu. Ciekawie będzie jak nic w nim nie wyjdzie. Mam nadzieję że uda mi się pozbyć tych bakterii z cewki
 

jarcy

Well-known member
Wiesz co nie chce tu mądkrować ale jeśli to cewka to chyba wyleczenie nie było by tak trudne a z tego co piszesz 3 lata już walczysz. Byłbyś chyba jedynym, który ma tylko problem z cewka a nie prostatą. Czy zapalenie cewki też tak trudno sie leczy ?
 

abst3

Well-known member
Pieczenie cewki może być jednym z objawów zapalenia prostaty. Prostata jakoś specjalnie boleć nie musi, możesz czuć pieczenie w cewce, swędzenie, naciski na pęcherz i już lekarz może błędnie myśleć, że to zapalenie pęcherza , ja byłem tak leczony długi czas właśnie pod kątem pęcherza a nie prostaty. Mimo że w pęcherzu z wielu posiewów nic nigdy nie wyhodowano a z prostaty już tak.
 

abst3

Well-known member
A i jeśli nie masz zapalenia prostaty tylko cewki, to takie schorzenie też się trudno leczy, natomiast właśnie długo nieleczone może powodować zapalenie najądrzy bądź gruczołu krokowego. Proponuję zrobić rozpoznanie w kierunku atypowek w tym koniecznie rzęsistka
 

kaolik98

Well-known member
A i jeśli nie masz zapalenia prostaty tylko cewki, to takie schorzenie też się trudno leczy, natomiast właśnie długo nieleczone może powodować zapalenie najądrzy bądź gruczołu krokowego. Proponuję zrobić rozpoznanie w kierunku atypowek w tym koniecznie rzęsistka
Rzęsistek raczej odpada, nie miałem kontaktu płciowego.
 

bartix

Active member
Wiesz co nie chce tu mądkrować ale jeśli to cewka to chyba wyleczenie nie było by tak trudne a z tego co piszesz 3 lata już walczysz. Byłbyś chyba jedynym, który ma tylko problem z cewka a nie prostatą. Czy zapalenie cewki też tak trudno sie leczy ?
Wiesz lekarz powiedział mi że tak może być bo bakterie pod napletek i cewka najtrudniej docierają. Dlatego też zaproponował obrzezanie... Wyszedł mi tam patogen to tam leczyłem z antybiogramów. I muszę powiedzieć że jak dostałem na długo Augumentin to była spora poprawa plus bakterie nie wychodziły obficie ale nadal były. W sumie to żadnel antybiotyk nie wyleczył do zera. Na pewno też bede chciał zrobić takie badanie z płynu prostaty w przyszłośći jakie to są koszta? Miałem widoczne zaczerwienienie ujścia cewki i napletka dlatego Urolodzy podejrzewali że to problem dermatologiczny. Na napletku mam mała krostke do dzisiaj która lekko piecze i szczypie.
A i jeśli nie masz zapalenia prostaty tylko cewki, to takie schorzenie też się trudno leczy, natomiast właśnie długo nieleczone może powodować zapalenie najądrzy bądź gruczołu krokowego. Proponuję zrobić rozpoznanie w kierunku atypowek w tym koniecznie rzęsistka

Miałem na chyba wszystkie weneryczne nic mi nie wychodziło. Ani grzyby też nie wychodzą. Nie wiadomo co już robić :( Też biore taką opcje że takie cuda moge mieć od prostaty ale ja moge sobie gdybać a lekarz co innego. W sumie to 3 urologów, a dermatologów to już nawet nie wiem u ilu byłem....
 

bartix

Active member
Pieczenie cewki może być jednym z objawów zapalenia prostaty. Prostata jakoś specjalnie boleć nie musi, możesz czuć pieczenie w cewce, swędzenie, naciski na pęcherz i już lekarz może błędnie myśleć, że to zapalenie pęcherza , ja byłem tak leczony długi czas właśnie pod kątem pęcherza a nie prostaty. Mimo że w pęcherzu z wielu posiewów nic nigdy nie wyhodowano a z prostaty już tak.
a miałeś wymazy z prącia? Udało ci się wyleczyć ? Miałeś jeszcze jakieś inne dolegliwości oprócz pieczenia ?
 

abst3

Well-known member
a miałeś wymazy z prącia? Udało ci się wyleczyć ? Miałeś jeszcze jakieś inne dolegliwości oprócz pieczenia ?
Miałem cała paletę dermatologiczne tematy na żołędzi które powodowały ostry stan zapalny po czym po 3 dniach wszystko goiło się samo parę dni spokoju i znowu fiut czerwony. To się uspokoiło ale dobre dwa lata myślałem że się zadrapie i powieszę. Teraz zdarza się ale drobne trzy krostki ledwo swędzące w rzadszych odstępach czasu. Dermatolodzy niestety chuja się znają, trądziku nie potrafią wyleczyć a gdzie im się za fiuty brać ich leczenie to zawsze na dzień dobry flukonazol/itrokonazol plus masz typu pimafucort albo triderm i zapraszam na wizytę kontrolną jak mówisz że nie pomogło to wtedy walą najczęściej unidox na tydzień i zamieniaja maść na jakiś mupirox albo travogen i tak potestuja sobie na tobie aż cie wydoja a później rozłożą ręce. A możesz tak smarować do usranej śmierci , maśc cię nie wyleczy bo problem siedzi zawsze głębiej i takie tygodniowe dawki antybiotyków nikogo jeszcze nie wyleczyly. Najpierw trzeba poznać wroga później możesz działać. Wymazów z pod napletka miałem chyba z 10 , z cewki drugie tyle , plus dwie biopsję, cystoskopie, uroflawometrie... ziomek ja mam teczkę badań z których nic nie wyniknelo dopiero wymaz z gruczołu dał mi rozpoznanie ale zrobić niestety trzeba wszystko i liczyć się z konkretnym hajsem na te wszystkie badania. Dopiero później jakieś sensowne działanie i to u urologa który specjalizuje się w leczeniu chorób układu moczowego.
 

bartix

Active member
Miałem cała paletę dermatologiczne tematy na żołędzi które powodowały ostry stan zapalny po czym po 3 dniach wszystko goiło się samo parę dni spokoju i znowu fiut czerwony. To się uspokoiło ale dobre dwa lata myślałem że się zadrapie i powieszę. Teraz zdarza się ale drobne trzy krostki ledwo swędzące w rzadszych odstępach czasu. Dermatolodzy niestety chuja się znają, trądziku nie potrafią wyleczyć a gdzie im się za fiuty brać ich leczenie to zawsze na dzień dobry flukonazol/itrokonazol plus masz typu pimafucort albo triderm i zapraszam na wizytę kontrolną jak mówisz że nie pomogło to wtedy walą najczęściej unidox na tydzień i zamieniaja maść na jakiś mupirox albo travogen i tak potestuja sobie na tobie aż cie wydoja a później rozłożą ręce. A możesz tak smarować do usranej śmierci , maśc cię nie wyleczy bo problem siedzi zawsze głębiej i takie tygodniowe dawki antybiotyków nikogo jeszcze nie wyleczyly. Najpierw trzeba poznać wroga później możesz działać. Wymazów z pod napletka miałem chyba z 10 , z cewki drugie tyle , plus dwie biopsję, cystoskopie, uroflawometrie... ziomek ja mam teczkę badań z których nic nie wyniknelo dopiero wymaz z gruczołu dał mi rozpoznanie ale zrobić niestety trzeba wszystko i liczyć się z konkretnym hajsem na te wszystkie badania. Dopiero później jakieś sensowne działanie i to u urologa który specjalizuje się w leczeniu chorób układu moczowego.
To akurat Cie doskonale rozumiem bo tą samą drogę z dermatologami przechodziłem... :( A udało ci się wyleczyć te objawy i bakterie z cewki ? Czy bakterie z wymazów z cewki pokryły sie z tymi w prostacie?
 

abst3

Well-known member
To akurat Cie doskonale rozumiem bo tą samą drogę z dermatologami przechodziłem... :( A udało ci się wyleczyć te objawy i bakterie z cewki ? Czy bakterie z wymazów z cewki pokryły sie z tymi w prostacie?
Tak kolego zawsze wychodziło mi pod napletkiem e faecalis ilekroć bym nie robił plus na przemian bakteria bezmlecznosci plus epiderdimis (czyli flora ludzka ) ale faecalis zawsze , zawsze pod kapeluszem, w cewce , plus gruczoł krokowy. Wówczas już wiedziałem że to ścierwo sobie urządziło z mojego układu moczowego stół biesiadny.
 

abst3

Well-known member
I jeszcze jedno te zmiany na biopsji postawiły rozpoznanie w postaci zespołu Reutera, czyli dermatozy które swiadcza o infekcji układu moczowego, dlatego maści nie dawały rady. I odpowiadając na twoje pytanie obecnie jestem w trakcie kuracji, jutro kończę klindamycyne za dwa tygodnie lecę 28 dni moxoflaxinum 400 mg (bo tylko to jest skuteczne na mojego przyjaciela wg antybiogramu) i po antybiotykoterapii ma wlecieć StroVac szczepionka więc o efektach będę mógł napisać mniej więcej w czerwcu
 

bartix

Active member
I jeszcze jedno te zmiany na biopsji postawiły rozpoznanie w postaci zespołu Reutera, czyli dermatozy które swiadcza o infekcji układu moczowego, dlatego maści nie dawały rady. I odpowiadając na twoje pytanie obecnie jestem w trakcie kuracji, jutro kończę klindamycyne za dwa tygodnie lecę 28 dni moxoflaxinum 400 mg (bo tylko to jest skuteczne na mojego przyjaciela wg antybiogramu) i po antybiotykoterapii ma wlecieć StroVac szczepionka więc o efektach będę mógł napisać mniej więcej w czerwcu
Czyli jest duża szansa że to co siedzi w prostacie to i u niektórych w cewce. A nawet jak ja tego nie mam w prostacie to przydałoby się jakoś wyleczyć tą cewke żeby się do prostaty nie przedostało.
Czy chodzi ci o zespół "Reitera"?
Życze ci żebyś sie wreszcie pozbył tego dziadostwa. Też licze na szczepionkę że mi pomoże. Jedną mam fabryczną Uro-Vax a druga robiona na zamówienie pod szczepy bakterii z wymazów które mam.
 

kaolik98

Well-known member
I jeszcze jedno te zmiany na biopsji postawiły rozpoznanie w postaci zespołu Reutera, czyli dermatozy które swiadcza o infekcji układu moczowego, dlatego maści nie dawały rady. I odpowiadając na twoje pytanie obecnie jestem w trakcie kuracji, jutro kończę klindamycyne za dwa tygodnie lecę 28 dni moxoflaxinum 400 mg (bo tylko to jest skuteczne na mojego przyjaciela wg antybiogramu) i po antybiotykoterapii ma wlecieć StroVac szczepionka więc o efektach będę mógł napisać mniej więcej w czerwcu
Odczuwasz już jakieś efekty? Fakt, to kurestwo jak się do człowieka przyczepi, to trudno się jego pozbyć. Ja pierwszy raz w życiu robiłem wymaz i zdziwiłem się, nie wiem co o tym myśleć, jeszcze nie kontaktowałem się ze swoim lekarzem w tej kwestii. Skoro Cipro jest wrażliwy, a kiedyś go brałem i nie pomógł, to powinno się wcelować w Levoxe? Pytam czysto hipotetycznie. A tak swoją drogą, nasi przodkowie raczej takich dolegliwości nigdy nie mieli, tego typu infekcje się raczej nie wdawały, medycyna nie miała pojęcia, że istnieje coś takiego. Ciekawe czy wpływ na to może mieć tryb życia (siedzący), zła dieta, zasyfione środowiskom, ehh. szkoda słów. Co do napletka, to owszem, tu zawsze coś będzie. Mi wyszedł faecalis wzrost b. obfity i gronkowiec wzrost skąpy, i co tu myslec? Objawy dotyczą cewy głównie.
 

kaolik98

Well-known member
Czyli jest duża szansa że to co siedzi w prostacie to i u niektórych w cewce. A nawet jak ja tego nie mam w prostacie to przydałoby się jakoś wyleczyć tą cewke żeby się do prostaty nie przedostało.
Czy chodzi ci o zespół "Reitera"?
Życze ci żebyś sie wreszcie pozbył tego dziadostwa. Też licze na szczepionkę że mi pomoże. Jedną mam fabryczną Uro-Vax a druga robiona na zamówienie pod szczepy bakterii z wymazów które mam.
dwie szczepionki?
 

bartix

Active member
dwie szczepionki?
tak się złożyło że ostatnio gadałem jeszcze z internistką przez telefon pytałem czy ma jakis pomysł i na e.coli wypisała mi Uro-Vaxom. Nie wiem czy to dobry pomysł ale po tej robionej spróbuje przywalić jeszcze tą fabryczną. Plus jakiś antybiotyk tylko już nie wiem co brać i czy jakiś lekarz mi wypisze na taki długi okres.
 

Beeqs

Active member
Dostalem takie leczenie co sadzicie:
Wobec niejednoznacznych wyników posiewu, sugerujących zainfekowanie materiału badanego, dalsze leczenie należy odnieść do pierwszego wyniku badania nasienia i szczepu e.faecalis. Jednocześnie,zalecona terapia celowana będzie skuteczna przeciw wszystkim patogenom z wykonanych posiewów.
Wskazane włączenie do leczenia terapii synergistycznej: piperacylina z tazobaktamem 2,25g 1x/dobę iv w powolnym wlewie 30min oraz gentamycyna w dawce 4mg/kg m.c. i.m. 1x/dobę łącznie przez 14dni. Jeśli istnieje taka możliwość, proszę o wymianę gentamycyny na netylmycynę w dawce 4.5mg/kg m.c. i.m.
Przed włączeniem do leczenia antybiotyków aminoglikozydowych wskazane jest wykonanie badania
otolaryngologicznego - audiometrii. W razie stwierdzenia patologii, leczenie gentamycyną nie powinno
być rozpoczynane.
W czasie leczenia proszę o włączenie terapii wspomagającej zgodnie z poniższym schematem:
- adatam 0.4mg 1x1
- nabuton VP 500mg 2x1
- N-acetylocysteina NOW 1200mg/dobę
Uprzejmie proszę o kontrolne badanie morfologii, kreatyniny, ALT, AST po 7 i 10 dniach od rozpoczęcia terapii
To napisał na skierowaniu na oddział?
 

Beeqs

Active member
I jeszcze jedno te zmiany na biopsji postawiły rozpoznanie w postaci zespołu Reutera, czyli dermatozy które swiadcza o infekcji układu moczowego, dlatego maści nie dawały rady. I odpowiadając na twoje pytanie obecnie jestem w trakcie kuracji, jutro kończę klindamycyne za dwa tygodnie lecę 28 dni moxoflaxinum 400 mg (bo tylko to jest skuteczne na mojego przyjaciela wg antybiogramu) i po antybiotykoterapii ma wlecieć StroVac szczepionka więc o efektach będę mógł napisać mniej więcej w czerwcu
Jakie dawki clindamycyny brales?
 

Podobne tematy

Do góry