• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty - różne bakterie

marow

New member
Dzień dobry, chciałem się poradzić. Nie mam silnych objawów zapalenja, tylko lekkie pobolewanie i lekki wysięk wokół ujścia cewki. Pierwszy posiew nasienia miałem w lutym, dwie bakterie: Enterococcus faecalis, Klebsiella oxytoca (dostałem antybiotyki: Amoksiklav i Doxycyclinum), potem w marcu Enterobacter cloacae (antybiotyki: Biseptol i Cetix), kolejny posiew w kwietniu: Citrobacter freundii, urolog powiedział, że na razie czekamy 6 miesięcy, ale teraz pod koniec maja pobolewanie wróciło, zrobiłem posiew nasienia i w wyniku: Klebsiella oxytoca i Escherichia coli, poczekałem tydzień i znowu zrobiłem posiew, wyszło: Klebsiella oxytoca i Citrobacter freundii. Czy ktoś miał takie problemy, żeby właściwie za każdym posiewem wychodziły różne bakterie? Miałem robione posiewy moczu (bez bakterii) i wymaz z cewki (też wszystko w porządku). Aktualnie dostałem Gentamycynę i Amoxycylinę, ale trochę zaczynam tracić nadzieję że da się to wyleczyć.
 

przemix

Active member
Spokojnie, nie trać nadzieji. Da się to wyleczyć. Wychodzą Ci różne bakterie ponieważ
1) fecalisa jest trudno wysiać.
2) zmniejszyłeś za pierwszym razem miano fecalisa i klebsielli i wyszło coś innego.

tak to już jest. Musisz przyjebać mocny antybiotyk i to na 30 dni ( nie dotyczy to oczywiście genty). Przejrzy forum - dużo osób tutaj opisuje swoją walkę z fecalisem i klebsiellą.
 

Podobne tematy

Do góry