• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Załupek

Medeok

New member
Dzien dobry, mam 17 lat zastanawiam sie czy posiadam zalupek. Jakis czas temu bylem u urologa z podejrzeniem stulejki, powiedzial, ze wszystko jest w porzadku i wystraczy, ze bede cwiczyl sobie napletek podczasz np kapieli aby ten byl bardziej rozciagliwy, a jesli bede „wykorzystywal go tak jak do tego przeznaczono” (cytuje) to powinno byc normalnie. No i od miesiaca co kazda kapiel tak robie, sytuacja sie troche poprawila, ale zauwazylem, ze podczas wzwodu napletek zaciska mi sie pod zoledziem i jest problem aby go ponownie na niego zalozyc. Wyczytalem, ze moze byc to zalupek, ale nie jestem do konca pewny. Co prawda zoladz widze, ze lekko sie czerwieni nawet po chwili zsuniecia napletka, sam nie wiem czy jest przy tym bol, poniewaz wtedy stresuje sie sytuacja i probuje odrazu wsunac napletek na swoje miejsce, nie zajmuje mi ta czynnosc zbyt dlugo, ale jednak sa problemy. Jesli faktycznie jest to zalupek to czy powinienem isc ponownie do urologa? Czy moze jest szansa zeby „wyleczyc” go bardziej domowymi sposobami jak np dalej naciaganie napletka podczas kapieli. Dodam, ze napletka naciagam gdy penis nie jest w wzwodzie i nie ma z tym obecnie zadnych problemow.
 

Trolo

Well-known member
To że napletek pozostaje poza żołędzią we wzwodzie to normalne i tak powinno być. Gdyby było inaczej to podczas ruchu wstecznego w pochwie napletek nasuwał by Ci się na żołądź i praktycznie uprawiałbyś seks z własnym napletkiem. Może tak się zdarzyć, że jest trochę za wąsko i czujesz ucisk. Proponowałbym dalej zsuwać napletek podczas spoczynku jak do tej pory, ale również podczas wzwodu. Możesz również dołączyć do tego masturbację ze zsuniętym napletkiem, ale to po pewnym czasie, kiedy przyzwyczaisz się do zsuniętego napletka podczas wzwodu.
Nie jest to na pewno załupek.
 

Medeok

New member
Wlasnie gdy bylem u urologa mowil mi zebym nie zsuwal podczas wzwodu bo powstanie obrzek i bedzie trzeba interweniowac, a co do masturbacji to jeszcze potrzebuje troche wiecej czasu zebym samemu sie przekonal do tego bo raz, ze boli, a dwa ze sie po prostu boje i odrazu probuje interwniowac, dzieki za porade, na pewno dalej bede go rozciagal
 

Trolo

Well-known member
Mówił Ci tak, bo może było ciaśniej. Ale pomyśl sam jak ten napletek ma się rozciągać skoro nie ma żadnej stymulacji do rozciągania? Moim zdaniem kolejny etap to rozciąganie przez zsunięcie we wzwodzie. Masz 17 lat to w każdej chwili w sumie może dojść do sytuacji, w której będziesz musiał do użyć i co wtedy jeżeli ciągle się boisz?
 

Medeok

New member
No kazdy czlowiek jest inny, obecnie jestem w sytuacji gdzie na 99% nie bedzie potrzeby go uzywania (mam dziewczyne, ktora mnie rozumie i sama nie jest obecnie przekonana co do seksu) i zwyczajnie samemu musze sie do tego przekonac, wszystko w swoim czasie
 

Dawid88

Member
Jeśli boisz się zsunięcia we wzwodzie to przynajmniej odsuwaj do granicy ucisku żeby skóra miała tę możliwość rozciągania
 

mlodychlopak

New member
Ściągaj napletek przy każdej możliwej okazji. Przy masturbacji, przy sikaniu i przy ciepłej kąpieli (wtedy skóra jest bardziej rozciągliwa). Po takich "ćwiczeniach" można napletek lekko posmarować kremem (mi tak doradzał lekarz). Musisz ćwiczyć we wzwodzie, bo jak piszesz w spoczynku nie ma problemu. Warto też spróbować chodzić ze ściągniętym napletkiem. Ale na razie nie za długo, po kilka/kilkanaście minut dziennie i stopniowo wraz z rozciąganiem napletka możesz ten czas wydłużać. Możesz też wkładać palce w otwór napletka i lekko rozciągać go palcami od środka. Jedno jest pewne, nie odpuszczaj. Myślę że to ostatnia chwila na rozciągnięcie. W późniejszym wieku już tylko zabieg.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry