• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg

Mar96

New member
Mam 15 lat i chce się wybrać wreszcie na zabieg na stulejkę.Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy.
Ile +/- trzeba czekać na niego w publicznym szpitalu? ( chcę iść jeszcze w tym roku,ostatecznie w ferie,niestety w wakacje się nie przemogłem)
Czy rodzaj znieczulenia i zabiegu wybiera lekarz czy mógłbym mu powiedzieć że chce np.narkozę/znieczulenie ogólne
Jak wygląda sam zabieg i ile trwa ?
Ile po zabiegu muszę leżeć w szpitalu ?
Z góry dzięki za pomoc :)
PS rodzaj mojej stulejki : żołądź da się odsłonić normalnie, jak i w erekcji (w całości).Chociaż stanie erekcji,nieco ciężej.
PS2 Ile +/- kosztuje to wszystko prywatnie(wizyta i zabieg)
 

matixl77

New member
PS rodzaj mojej stulejki : żołądź da się odsłonić normalnie, jak i w erekcji (w całości).Chociaż stanie erekcji,nieco ciężej.
Nie próbowałeś tego rozciągać codziennie wieczorem podczas kąpieli i smarować jakąś tłustą maścią?
 

Mar96

New member
Oczywiście że próbowałem.Kiedyś wyglądało to nieco gorzej,bo napletek zsuwał się tylko do pewnej częsci,a w stanie erekcji to praktycznie tylko kawałek.W gorącej kąpieli rozciągałem i nieco pomogło,ale to było rozwiązanie na krótszą metę.Zabieg i tak mnie nie ominie.Nawet jeśli to tylko wycięcie napletka czy przedłużenie wędzidełka.
Być może to zwykły nadmiar napletka,nie znam się.Ale jak w wieku 6 lat byłem w szpitalu też na operację związaną z członkiem,to lekarze mówili że będzie trzeba kiedyś jeszcze przyjść na kolejną.
 

serot44

New member
Jestem dwa dni po zabiegu, więc myślę że mogę Ci pomóc ;) Oczywiście wszystko zależy, do jakiego szpitala pójdziesz i na jakich ludzi trafisz.

W szpitalu publicznym na zabieg czekałem miesiąc. Pierwszy raz byłem koło 10 sierpnia, i umówiłem się na początek września.
Rodzaj znieczulenia wybiera anestezjolog - zazwyczaj będzie to znieczulenie miejscowe w kręgosłup od pasa w dół.
Sam zabieg trwał może z pół godziny i naprawdę, ale to naprawdę nic się nie czuje - poza igłami (wieczorem w brzuch przeciw zakrzepom, raz welfron w żyłę i raz drobniutka igiełka w kręgosłup). Dodatkowo dostałem głupiego jasia, czyli naprawdę było mi wszystko jedno, co mi zrobią :D
Po zabiegu, ze względu na znieczulenie 24 godziny trzeba leżeć z głową płasko. Przez pierwsze 10 godzin wraca czucie do nóg, potem do członka i dopiero wtedy możesz poczuć, co straciłeś :D Dlatego wychodzisz następnego dnia po południu i po obiedzie (mi przez 40 godzin nic nie dali do jedzenia, pić pozwolili dopiero pod wieczór pierwszego dnia).

Ile to kosztuje... każda wizyta u urologa to będzie kilkadziesiąt złotych. Sam zabieg był w ramach NFZ, więc tu Ci niestety nie pomogę.

Co by za dużo nie pisać: już dzisiaj (albo jutro) złap za telefon i umów się na wizytę do urologa. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej się pozbędziesz problemu. Być może nie będzie potrzebny żaden zabieg, tylko dostaniesz jakieś maści i będzie po kłopocie :)
 

Mar96

New member
Dzięki za pomoc :)
Z tego co tu wyczytałem to ja będe mieć ogólne.Może nawet wyjdę w ten sam dzień.Zabieg miałem mieć robiony już w 2003 ale nie wiem czy coś poszło nie tak bo nie miałem go robionego.Dlatego bardzo zależy mi na czasie,chce go zrobić jeszcze w tym roku,żeby raz na zawsze zakończyć ten problem.Co prawda wolałbym w ferie,bo miałbym wtedy wolne,ale masz rację im szybciej tym lepiej.
 

serot44

New member
Jeśli będziesz mieć ogólne, to nie ma mowy o wychodzeniu w ten sam dzień. Jeden dzień muszą Cię przetrzymać i upewnić się, że wszystko poszło jak należy.
 

Mar96

New member
"Znieczulenie ogólne jest również absolutnie zalecane w przypadku zabiegu u dzieci(...)"
Cóż jakoś nie widzi mi się nocowanie w szpitalu,ale z drugiej strony nie widzi mi się też igła ze znieczuleniem miejscowym w członku.
A mógłbym (oczywiście w miarę wolnych terminów) poprosić,aby zabieg odbył się w jakiś piątek.Czyli np.dają mi termin zabiegu na wtorek, a ja się pytam czy może piątek jest wolny.W szpitalu mogę nocować,ale nie widzi mi się,dlatego że nie chce omijać szkoły.
 

serot44

New member
Zważ też na to, że przy ogólnym (od pasa w dół) dopiero po paru godzinach zaczynasz czuć nogi - począwszy od kolan i ud, poprzez stopy, pośladki i dopiero na samym końcu członek. Tak więc w dużej mierze ominie Cię ból towarzyszący samemu zabiegowi (bo boleć i tak będzie, choćby przez nadwrażliwość żołądzia).

A z tymi terminami może być ciężko. W moim wypadku mogłem sobie jedynie wybrać tydzień, w którym miałem wykonywany zabieg: w niedzielę miałem się zameldować, w poniedziałek byłem cięty, we wtorek do domu - bo akurat tak funkcjonował szpital/chirurdzy w nim zatrudnieni.
 

marko

New member
Mar96 napisał:
Mam 15 lat i chce się wybrać wreszcie na zabieg na stulejkę.Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy.
Ile +/- trzeba czekać na niego w publicznym szpitalu? ( chcę iść jeszcze w tym roku,ostatecznie w ferie,niestety w wakacje się nie przemogłem)
Tego się nie da dokładnie określić. Zabieg refundowany wiąże się z wpisaniem na listę oczekujących. Jeśli ludzie czekają na zabiegi (mam na myśli inne, niezwiązane z problemami tu opisywanymi) nawet kilka lat to sam widzisz jak jest. Ponieważ jednak zabiegi usunięcia stulejki czy obrzezania są o wiele rzadziej wykonywane, kolejki nie są tak długie i przeważnie czeka się na nie kilka tygodni.
 

Mar96

New member
W przyszłym tygodniu idę do rodzinnego,wtedy się zobaczy jak dalej będzie.Może pójdzie sprawnie.Kilka lat temu sam się dowiedziałem,że trzeba rozciągać w kąpieli,dzięki temu sprawa wygląda o niebo lepiej.W ostateczności pójdę prywatnie najwyżej.
 

Podobne tematy

Do góry