• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg wydłużania.

tutol

New member
Witam serdecznie.
Jestem już 5 godzin po zabiegu, od tamtej pory cały czas tworzą mi sie małe plamki krwi na bieliźnie. Gdy zdejmuję napletka w celu oddania moczu to ta krew się pojawia, lekarz zapewnił mnie że będzie się ona pojawiała tylko że w normalnych ilościach a nie że stworzy się kałuża. Czy te krwawienie to normalna sprawa, w sumie dopiero 5 godzina po zabiegu więc nie ma się czym martwić prawda ?
Lekarz prosił abym brał CIPROPOL 500mg dwa razy dziennie, to chyba jakiś antybiotyk.

Pozdrawiam
 

szymon1

New member
CIPROPOL to antybiotyk, rozumiem ze masz opatrunek czy cos?, ptak w bieliznie uluzony jest pionowo w gore? jesli nie to konieczenie go tak ustaw i wsadz gruba podapske np BELLA NORMAL w slipy, tak zeby stala pionowo i utrzymywala ptaka w pionie (podapaska bedzie dolegac do wedzidelka ta strona chlonna a to zewnetrzna opierac sie na bieliznie).
 

tutol

New member
CIPROPOL to antybiotyk, rozumiem ze masz opatrunek czy cos?, ptak w bieliznie uluzony jest pionowo w gore? jesli nie to konieczenie go tak ustaw i wsadz gruba podapske np BELLA NORMAL w slipy, tak zeby stala pionowo i utrzymywala ptaka w pionie (podapaska bedzie dolegac do wedzidelka ta strona chlonna a to zewnetrzna opierac sie na bieliznie).

Czyli ma być ustawiony pionowo, ale ma być cały czas zdjęty napletek ?
 

fancom

New member
Co do napletka to wydaje mi się, że nie musi być zdjęty ale za to ptak po zabiegu musi być noszony w górze sam tak nosiłem po zabiegu.
 

szymon1

New member
tez mi sie wydaje ze napletek nie powinien byc sciagniety, tylko normalnie nalozony na zoladz. Jak przekrawaia opatrunek to mozesz dowinac jeszcze kawalek bandarza, jak mocno krwawi to dzwon do lekarza (bez paniki ale zapytac lekarza zawsze mozna, masz do tego prawu bedac po zabiegu)
 

Stuningowany

New member
Napletek zdecydowanie powinien być nasunięty na żołądź. Oddając mocz nie powinieneś całkowicie zsuwać napletka, a jedynie do takiej wysokości, aby odsłonić cewkę moczową i nie powodować zabrudzenia rany. U mnie (jestem 4 dzień po zabiegu) odrobinę krwi znajdowało się na pierwszym opatrunku założonym zaraz po zabiegu przez lekarza wykonującego, później było już sucho. Sprzęt powinieneś trzymać w bieliźnie pionowo w górę, a jak leżysz to podkładaj mu jakąś poduchę żeby stał. Pomoże to zmniejszyć obrzęk po zabiegu. Mój lekarz zalecił mi również stosowanie Octaniseptu. Jest to antyseptyczny spray do stosowania na rany, skórę i błonę śluzową utrzymujący ranę w czystości. Dzięki stosowaniu się do powyższych zaleceń obrzęk już 2 dnia po zabiegu był na tyle mały, że mogłem swobodnie zsunąć napletek, aby dokładniej przemyć ranę, ale 5 godzin po zabiegu to zdecydowanie za wcześnie.
 

tutol

New member
Witajcie.
Dziś mija 3 dzień od zabiegu, krwawienie zniknęło już następnego dnia. Wszystko ładnie się goi, zastanawiam się tylko po ilu dniach szwy się rozpuszczą, lekarz mówił że do trzech tygodni jednak to długo jak na szwy. Co wy o tym sądzicie ?
 

fancom

New member
Spoko lekarz dobrze mówi, że szwy mogą wypadać do trzech tygodni tylko czasem skubanie nie chcą wypadać :p i trzeba im pomóc ;)
A pełne wygojenie trwa jak lekarz mi mówił to do miesiąca.
 

fancom

New member
Ten bąbelek to po jakimś czasie powinien się wchłonąć, przynajmniej w jakimś stopniu.
Na razie nie ma co panikować, jak na razie wygląda super ładnie się goi oby tak dalej :).
 

Podobne tematy

Do góry