• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg dwa dni temu i pierwsze pytanie.

SQbany

New member
Witam. Zabieg miałem 11 lutego. Pierwsza noc po zabiegu nie była tragiczna i przeżyłem nawet źle nie bylo ze wzwodami, na szczęście nie dużo krwi się polało więc niczym się nie przejąłem. No tylko tyle ze mój przyjaciel cały spuchł że był ze dwa razy grubszy niż normalnie, ale po czytaniu innych postów stwierdziłem że to normalne . Ale po drugiej nocy troszkę mnie zaskoczyła opuchlizna jaką rano zobaczyłem i to właśnie jest temat mojego pytania... Mógłby mi ktos pomóc i powiedzieć czy to normalnie bo nie wiem czy to ta nieszczęsna oponka czy jakaś niesforna opuchlizna. Niżej dodaje zdjęcia wiec proszę o opinie ... Z góry dziękuje .

 

Makintosz

Member
Typowa opuchlizna w tym miejscu, kompletnie nie ma czym się przejmować.. zabieg miałeś 2 dni temu, więc jest to normalne i niemal 'wpisane' w ten zabieg. Stosuj się do zaleceń lekarza, a będzie dobrze. Nie ma co się przejmować, jest okej. Dodaj zdjęcia w innych płaszczyznach.
 

SQbany

New member
A dodam jeszcze że to obrzezanie częściowe. No stosuje się do zaleceń ale niestety dużo ich nie miałem . Tyle żeby obkładać przyjaciela gazami i dwa razy dziennie polewać wodą utleniona, ale zamiast wody stosuje octenisept bo pielęgniarka powiedziała że można . Gdy zapytałem o szramy cz mycie to nic nie odpowiedział jakiś dziwny lekarz;p Ale bardzo dziękuje za odp dodam ale dopiero jak będę zmieniał opatrunek to zrobię kilka fotek ...
Dzięki wielkie za odp kamień spadł mi z serca :)))
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
U mnie lekarz zabronił ruszać opatrunek przez 48godzin minimum. Powiedział ze mniejsza szansa na to ze opuchlizna wypchnie wewnętrzny napletek i ze zrobi się typowa oponka. Faktycznie u mnie oponki nie było w ogóle za to spuchl mi prawie cały trzon po dwóch dniach od ściągnięcia opatrunku który założył lekarz :D a założył go naprawdę ciasno... tak czy siak miałem spuchniete.
 

SQbany

New member
No mnie powiedział że mam trzymać 24 godziny i zmienić . Więc tak zrobiłem, no i po nocy się zdziwiłem ... Ale nic nie napominał że może opuchlizna wyjść po ściągnieciu . no coż teraz już za poźno;) ważne że to nic groźnego:)
 

Klaus1

New member
Nie rob zadnych zdjec mu na razie. Po co? Jestes swiezo po zabiegu... Chyba logiczne ze bedzie wystepowala opuchlizna i krwawienie? Daj mu odpoczac.
 

SQbany

New member
No może dobrze mówisz . Biedaczysko pocięta a jeszcze go mecze;p Zrobiłem bo się obawiałem, ale teraz już wiem że wszystko ok. Dzięki jeszcze raz. Odezwę się za jakiś czas.:)
 

SQbany

New member
Mam pytanie . Wczoraj i po dzisiejszej nocy bandaż był zabarwiony na taki pomarańczowy no może bliżej brazowego koloru. Nie wyglada to na krew czy to jest jakaś ropa ? Bo nie wiem myśle że to nic groźnego ale pytam z ciekawości:)
 

Podobne tematy

Do góry