• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg anastomatem 2 tygodnie temu zszywki

Marcin423

New member
W poniedziałek doktor wyciągnął wszystkie zszywki, wszystko zagojone jedynie jedna malutka ranka. Patrzyłem że w zwodzie jest troche ciasno. Blizna i napletek wewnętrzny powinny się troche rozciągnać tak? I czy smarować to jakimś kremem na blizny? bo doktor powiedział zeby zwykłym jakim nivea i masować.
 

Zib33

Active member
Tak, z czasem blizna zmięknie i się nieco "rozciągnie". Masowanie jak nabardziej wskazane.

Są lepsze kremy na blizny niż nivea, aż się dziwię że lekarz takie coś proponuje.
 

Mateusz1999

Active member
nivea to nie krem na blizny tylko krem nawilżający, lekarze proponują niveę wtedy, gdy blizna wygląda na tyle dobrze, że wszelkie typowe maści na blizny niewiele już poprawią bo i tak wygląda zadowalająco.
 

Marcin423

New member
No własnie powiedział mi że blizna dobrze wyglada i te specjalne maści na nią są w moim przypadku niepotrzebne stąd też zaproponował niveę (też w ramach tego że żołądz troche sucha) ale nie wiem czy bym nie spróbował czegoś innego żeby blizna się szybciej rozciągnęła i zmiękła. I jeszcze pytanie czy taki lekko fioletowy kolor blizny jest normalny jak na prawie 7 tyg od zabiegu?
 

marcin234

Member
A mówił coś doktor kiedy możesz zaczać testować sprzęt ;)? Teoretycznie mam zalecenie jak inni, żeby unikać aktywności seksualnej przez 30 dni od zabiegu. Podobnie jak Ty miałem zabieg anastomatem, minęły już 3 tygodnie i połowa zszywek już wypadła. Co prawda te 3 tygodnie abstynencji sprawiły, że już nie ciągnie mnie do masturbacji, ale jednak fajnie byłoby jak najszybciej przetestować sprzęt.
Wiesz może czy jeśli zszywki wypadną to wystarczy odczekać ten tydzień czy dłużej? Spotkałem się z opinią, że te 30 dni to może być za mało i trzeba bardzo delikatnie obchodzić się ze sprzętem.
 

Marcin423

New member
Ostatnie zszywki miałem wyciągniete przez doktora w poniedziałek tydzień temu czyli po 5 tyg i 3 dniach. Powiedział żeby z seksem wstrzymać się jeszcze z tydzień (dla bezpieczeństwa może dwa). Została mi jedna mała ranka po wyciąganiu wiec poczekałem aż sie zagoi i spróbowałem wtedy pierwszy raz masturbacji czyli finalnie jakos mniej wiecej 6 tyg od zabiegu.
 

Mateusz1999

Active member
Pierwsza masturbacja i tak nie będzie wspaniała, z tyłu głowy będziesz miał pewnie strach że coś sie może stać, ale każda kolejna będzie znacznie lepsza. Dużo ludzi narzekało że masturbacja dużo gorsza po zabiegu ale u mnie jest odwrotnie 😁 nawet zaobserwowałem większe wytryski i mocniejsze orgazmy, może przez zakończenie kompleksu stulejkowatego brzydkiego penisa 😁
 
Do góry