• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg anastomatem 2 tygodnie temu zszywki

Mateusz1999

Active member
Tak, doktor mi mówił że zszywki wypadają między 2 a 4 tygodniem. Jak za tydzień/półtora nic się nie będzie w tej kwestii działo to kontaktuj sie z doktorem. U kogo robiłeś zabieg że nie podał Ci takich informacji?
 

Dzony99

Member
Sam jestem 11 dni po staplerze i zszywki dalej jak były tak są, jedynie na wędzidełku puściły dwa szwy, jedna zszywka lekko dzisiaj pękła i zaczyna odchodzić. Dokładnie jak kolega u góry powiedział od 2 do 4 tygodni tak samo mówił mój lekarz 😜
 

richyrich

Active member
Nie licz że samo ci odejdzie całe, zacznie się luzować i powoli ostawać właśnie około drugiego tygodnia ale większości pewnie będziesz musiał pomóc
 

Mateusz1999

Active member
Nie licz że samo ci odejdzie całe, zacznie się luzować i powoli ostawać właśnie około drugiego tygodnia ale większości pewnie będziesz musiał pomóc
To że tak u Ciebie było to nie znaczy że tak jest. Przejrzałem masę tematów i raczej większości wypadły same. U mnie tylko 2 zszywkom doktor pomógł, ale powiedział że max 2 dni i same by wypadły.
 

Marcin423

New member
Tak, doktor mi mówił że zszywki wypadają między 2 a 4 tygodniem. Jak za tydzień/półtora nic się nie będzie w tej kwestii działo to kontaktuj sie z doktorem. U kogo robiłeś zabieg że nie podał Ci takich informacji?
Robiłem u Tura jak ty, tydzien temu na wizycie mówił że teraz własnie bedą odpadać no ale wszystkie siedzą. W poniedzialek mam ostatnią wizyte i powiedział ze jeszcze niektóre mogą zostać. Myślisz ze będzie im jakoś pomagał zeby szybciej wypadły? Albo po prostu je wyjmie?
 

Mateusz1999

Active member
Mi jednej części pierscienia pomógł wyjść, po prostu złapał za to i pociągnął 😂 ból chwilowy, za to ulga niesamowita. Może i brzmi strasznie, ale nie ma czego się bać 😁
 

richyrich

Active member
To że tak u Ciebie było to nie znaczy że tak jest. Przejrzałem masę tematów i raczej większości wypadły same. U mnie tylko 2 zszywkom doktor pomógł, ale powiedział że max 2 dni i same by wypadły.
Przeglądałem całego reddita i całe to forum (tu stapler się dopiero popularyzuje, nie ma aż tyle tematów) - w 90% przypadków część odchodzi dość szybko a z resztą zszywek się ludzie bujają dopóki sami nie pomogą im wyjść/lekarz nie wyciągnie na kontroli. Ogólnie moim zdaniem 3ci tydzień to moment na pozbywanie się tego jeśli nie odeszło, łatwo mówić mając już to za sobą ale jak się trochę podłubie to można znaleźć patent i dość łatwo odchodzą, ale nic na siłę.
 

Marcin423

New member
Jest jakis sposób na przyspieszenie wypadania tych zszywek? Byłem poniedziałek na ostatniej wizycie, wszystko dobrze tylko teraz czekac juz az zszywki wypadną. Jedna część pierścienia odleciała więc zostały 3 ale troche to powolnie idzie.
 

Mateusz1999

Active member
Spokojnie, mają 4 tygodnie na to. Doktor nic na to nie mówił? Mi je po prostu wyrwał, ale trzymały sie tylko 2 zszywki na elemencie pod wędzidełkiem.
 

Mateusz1999

Active member
Są tu osobniki którzy sami sobie zszywki wyjmowali, może sie odezwą. Teoretycznie jest to tak skonstruowane że blizna powinna sama go wypchnąć, ale ja do końca tak temu nie ufam. Jak minie 4 tygodnie koniecznie kontaktuj się z doktorem.
 

Dzony99

Member
Ja sam sobie zacząłem wyciągać, wczoraj minęło 3 tygodnie, ale po dwóch już niektóre części pękały. Przy trzecim tygodniu wieksza połowa była już popękana i sam sobie to wyciągałem. Wiadomo jak było jeszcze za bardzo zrośnięte to czekałem kilka dni żeby odeszły bez bólu. Zostawały malutkie czerwone kropki które na drugi dzień znikały. Na ten moment zostały mi 3/4 ostatnie zszywki.
 

Marcin423

New member
Spokojnie, mają 4 tygodnie na to. Doktor nic na to nie mówił? Mi je po prostu wyrwał, ale trzymały sie tylko 2 zszywki na elemencie pod wędzidełkiem.
Odpowiedziałem tobie wczesniej ale sie nie dodało chyba. W sobote wypada 4 tyg od zabiegu. Mowił jedynie ze mają wypaść i tyle ze cierpliwosci trzeba. Dlatego pytam o jakis sposób na przyspieszenie bo juz mi sie nie chce tego nosic.
 

Marcin423

New member
Ja sam sobie zacząłem wyciągać, wczoraj minęło 3 tygodnie, ale po dwóch już niektóre części pękały. Przy trzecim tygodniu wieksza połowa była już popękana i sam sobie to wyciągałem. Wiadomo jak było jeszcze za bardzo zrośnięte to czekałem kilka dni żeby odeszły bez bólu. Zostawały malutkie czerwone kropki które na drugi dzień znikały. Na ten moment zostały mi 3/4 ostatnie zszywki.
Po prostu bierzesz za zszywke i pociągasz czy jakis sposób na to jest?
 

richyrich

Active member
Po prostu bierzesz za zszywke i pociągasz czy jakis sposób na to jest?
Weź pęsęte i złap za zszywkę i poruszaj w różne strony i zobacz czy się luźno trzyma czy bardzo mocno, to tak na początek. Jak masz jeszcze kilka złączonych ze sobą w taką jedną część to podważ sobie nożyczki między nie i po prostu przetnij tą silikonową część pomiędzy zszywkami - mi po takim przecięciu tego silikonowego ringa kilka zszywek odeszło z bomby jak je rozdzieliłem na pojedyncze.
 

Dzony99

Member
Każdy ma inny sposób chyba, ja próbowałem odciągać je normalnie palcami, jak były luźne to ciągnąłem, ale z rozumem nie na chama.
 

Marcin423

New member
Panowie wczoraj minęły 4 tygodnie a sytuacja prawie bez zmian. Jedyne co to zwszywki są troche luźniejsze. Kontaktować sie z doktorem czy liczyć na jego słowa że na pewno same wypadną. Próbowałem cos tam przy nich pogrzebać ale ja to chyba nie mam psychy zeby sam je wyjmowac.
 

Podobne tematy

Do góry