Zabieg a krzepliwośc krwi

kubus1

New member
Witam. Dzisiaj miałem wyznaczony zabieg, jednak co się okazało, parametr APTT został przekroczony o 4 sekundy(standard to 26-36 sekund, u mnie 40). Lekarz stwierdził że mogę się wykrwawić i odesłał mnie do domu, w poniedziałek mam mieć jeszcze raz pobieraną krew.

Pytanie do Was, czy Wam też przed zabiegiem plastyki(cięcia) krótkiego wędzidełka czy też stulejki pobierano krew w celu zbadania jej krzepliwości? Mam pewne podejrzenia co do tego, iż lekarz chciał zrobić jeszcze jeden poważniejszy, extra zabieg(o którym wcześniej dyskutowaliśmy), ale byłem tak zdruzgotany że całkowicie zapomniałem go o to zapytać... Miał on polegać na rozcięciu ok. 10 cm brzucha i tutaj faktycznie mogłyby być duże ilości krwi, jednak w stulejce/wędzidełku ryzyko wykrwawienia jest chyba minimalne/zerowe?

Pozdrawiam
 

materiay4e

New member
chwila, chwila. Czy mam rozumieć że lekarz podczas jednego zabiegu chce zrobić dwie różne (wędzidełko i coś z brzuchem) operacje ? Tak jakby lekarz miał mi wycinać wyrostek robaczkowy i jednocześnie przy okazji mnie obrzezać... Powiem szczerze że trochę dziwny lekarz bo powinieneś mieć dwa osobne zabiegi a nie jeden i dwie operacje naraz... A co do zabiegu plastyki wędzidełka to krwi dużo nie powinno być bo to mało ukrwiona część ciała.
 
Do góry
TOPlist