• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

wycięcie wędzidełka - pytania przed

pryzmat

New member
Witam wszystkich. Od zawsze miałem problem z krótkim wędzidełkiem, lecz dopiero teraz wziąłem się za to paskudztwo. Jestem już po konsultacji z urologiem, w następnym tygodniu mam umówić się na zabieg. Mam przed tym parę pytań:
1) w jakie medykamenty mam się zaopatrzyć? mydło przeciwbakteryjne, środki przeciwbólowe, gazy, bandaże, taśmy? Co i w jakiej ilości?
2) ile trwa taki zabieg?
3) czy przez najbliższych parę dni po zabiegu jestem uziemiony? co z aktywnością fizyczną?
4) łoniaki - golić, skrócić czy zostawić?
 

galop

New member
Cześć, świetnie, że się za to wziałeś, ja tez juz sie tego pozbylem :D
1) Narazie w żadne, urolog ci powie, jakby co to dopytaj, ja musialem kupic gaziki jałowe, spray do odkarzania ran, srodki przeciwbolowe, ale ani razu nei wykrozystalem. Ale u ciebie moze to wygladac inaczej, dowiesz sie po zabiegu.
2) 20 min? u mnie dluzej sie przygotowywal niz robil hah :D
3) normalnie mozesz chodzic np. do szkoly, miasta itp, raczej nie staraj sie uprawiac sportow, a juz na pewno nie plywanie przez kilka pierwszych dni
4) ogol dla estetyki i szacunku operujacego. Mozesz wykorzystac krem veet.
 

mobi

New member
1. maść i środek odkażający lekarz powinien przepisać. Możesz sobie kupić kilkanaście kompresów z gazy i jakiś przylepiec żeby to czymś chwycić.
2. u mnie trwało to około 20 minut
3. Z aktywnością fizyczną też bym się wstrzymał przez kilka dni. W moim przypadku było to około tygodnia.
4. skrócić lub zgolić. ja skróciłem na 1mm bo po goleniu lubią wrastać w skórę i jest nieprzyjemnie
 

pryzmat

New member
Pływać nie potrafię więc nie będzie problemu xD

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przed zabiegiem trzeba przedstawić lekarzowi jakiś papier że jest się zaszczepionym na żółtaczkę? Osobiście byłem szczepiony w podstawówce przed zabiegiem wycięcia migdałków, a nie chcę grzebać w szafkach z dokumentami w poszukiwaniu jakiś wypisów, książeczek zdrowia itp. gdyż zależy mi na dyskrecji przed rodziną. Zabieg oczywiście robię prywatnie.
 

galop

New member
ja nic takiego nie pokazywalem, ale spytal sie czy nei bralem jakis lekow, ja powiedzialem ze na alergie i sie dopytal czy to nei astmowe, a ja ze nie, bo to na kichanie
pytal sie pewnie bo standardowo sie pyta o takie rzeczy, moglbym np. ze stresu dostac atak astmy czy cos
bylem u dr tondela w poznaniu
 

pryzmat

New member
Jeszcze jedno: też mieliście tak, że podczas pokazania interesu urologowi był on dwa razy mniejszy niż normalnie podczas opadu? Mniemam że to z powodu nadmiernego stresu, coś jak flak przy próbach inicjacji :)
 

galop

New member
a ja bylem na luzie, maly byl tak maly jak zwykle, chlopaki, nigdy nie byliscie pod prysznicem po w-f? :D
dr TOndel poza tym wprowadza mila atmosfere
 
Do góry