• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wyciąganie szwów samemu

MichałM

New member
Hej
Jestem już 10 dni po zabiegu, wygląda że wszystko się już dobrze zrosło, cały czas jest tylko jeszcze spora opuchlizna.
Chciałbym spróbować przynajmniej częściowo wyciągnąć sobie szwy bo wydaje mi się, że na tym etapie już bardziej przeszkadzają w gojeniu niż pomagają, poza tym jutro wracam do pracy i im mniej kłujących szwów tym lepiej.
Trzecim powodem jest to, że jestem pewien że zrobię to dużo delikatniej, niż lekarz ;) (do którego jestem umówiony dopiero na piątek).
Ma ktoś jakieś dobre patenty na to?
Nie bardzo wiem jak się za to zabrać bo tak jak wspomniałem skóra wokół nich jest dość spuchnięta a szwy są oczwyiście bardzo ciasne, więc ciężko jakoś je podwadzić nożyczkami, plus nie chcę ich tak uciąć, że część zostanie w środku.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ja uwazam ze szwy w takim miejscu powinny posiedziec przynajmniej 2 tyg. Lepiej zeby wkurzaly niz zeby sie cos rozeszlo przy wzwodach nocnych.
 

MichałM

New member
Heh tak coś czułem, że dostanę taką odpowiedź ;)
Na pewno nie zamierzam ich wyciągać wszystkich na raz - myślałem o kilku dziennie. Szwów mi doktor nie żałował, mam ich na oko ze 25, więc jak będę po trochu usuwał to się na pewno nic nie stanie.
Głównie chodzi mi o to że ponieważ żołądź i wew. napletek są cały czas bardzo wrażliwe na dotyk, więc wolę to zrobić delikatnie po trochu samemu niż się potem wiercić z bólu u lekarza przy wyciąganiu wszystkich jednocześnie...
 

Podobne tematy

Do góry