• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wyciaganie szwow po obrzezaniu

Myk9

Member
Witam. Minęło w zasadzie 6 tygodni od mojego zabiegu. Zostało mi 6 szwow, które wyciagalem sam jednak malutkie fragmenty wciąż zostały w skórze. Co z tym zrobić? Dodam, że nie ma mnie w kraju i mam lekki problem dostać się do urologa. Dzięki
 

user842

Member
Witam. Minęło w zasadzie 6 tygodni od mojego zabiegu. Zostało mi 6 szwow, które wyciagalem sam jednak malutkie fragmenty wciąż zostały w skórze. Co z tym zrobić? Dodam, że nie ma mnie w kraju i mam lekki problem dostać się do urologa. Dzięki

Myślę, że powinieneś się postarać wyciągnąć te fragmenty. Ja to robiłem pensetą i obcinaczem do paznokci. Trudno dokładniej opisać, nie wiem jak duże masz fragmenty, może jakbyś wrzucił zdjęcie to łatwiej byłoby coś doradzić.
 

Myk9

Member
https://imgur.com/a/zkWeqnn jak sie przyjrzysz takie czarne kropki to pozostałości. Usuwalem wcześniej penseta i nożyczkami jednak takie małe fragmenty zostały i nie wiem co z nimi zrobić. Na upartego umowie sie na wizyte w Anglii ale to koszt okolo 300 - 500 funtow na te chwile to dla mnie za duży wydatek mam inne problemy
 

Myk9

Member
Mówisz obcinaczem do paznokci? Wcześniej używałem malutkich nożyczek do paznokci może to będzie lepszy pomysł spróbować obcinaczem
 

kaz3k69

New member
Ja używałem nożyczek do skórek o bardzo cienkich i ostrych końcach,łatwiej mi się operowało przy supłach odcinając jedną żyłkę wyciągając resztę.Raz mi piguła zostawiła część szwu pod skórą odcinając sam supełek i musiałem później sam wyciągać resztę trochę rozgrzebując rankę.
 

Myk9

Member
Te pozostałości są tak małe, że nie jestem w stanie w żaden sposób ich wyciągnąć. Będę próbował cały czas trochę nie widzi mi sie płacić tyle co za sam zabieg żeby to wyciągnąć jak nie będę miał wyjścia to to zrobie aczkolwiek cały czas szukam alternatywy
 

Myk9

Member
One mogą się same wchłonąć? Może w jakiś sposób spróbować je rozmiękczyć? Starałem sie podczas kąpieli w wannie lecz bez skutku
 

user842

Member
Wydaje mi się, że mogą nie zniknąć same, za to mogą powodować dyskomfort i utrudniać gojenie.

Miałem jeden podobny fragment, po długich próbach udało mi się go wyciągnąć. Musiałem leciutko naciąć wierzchnią warstwę skóry kącikiem obcinacza do paznokci (jest dużo lepszy niż cążki czy nożyczki do paznokci), żeby fragment szwu miał którędy wyjść, a potem próbowałem wyciskać go odpowiednio ściskając paznokciami, tak jak się wyciska drzazgę. Wbrew pozorom nacięcie wierzchniej warstwy skóry nie musi być tu bardzo bolesne, szczególnie jeśli wcześniej ściszniesz i naciągniesz skórę, a potem powoli zaciśniesz obcinacz. Oczywiście jeśli się zdecydujesz, to postaraj się zdezynfekować obcinacz i skórę.
 

Podobne tematy

Do góry