Wieloletnia stulejka u nastolatka

nan1

New member
Witam, zmagam się z (przynajmniej tak mi się wydaje) bardzo zaawansowaną stulejką. Stulejka pojawiła mi się jakoś kiedy miałem 11 lat, a teraz mam 16,5. Szybko dowiedziałem co to jest, gdyż mój ojciec sam zmagał się że stulejką kiedy był młody. W każdym razie bardzo chciałem się jej pozbyć i nawet powiedziałem o niej rodzicom, jednak bałem się i nadal się boję wizyty u urologa. Nie wynika ona z tego, że boję badania czy zabiegu, ale tego, że będę musiał się przyznać lekarzowi do masturbacji i będzie przy tym mój ojciec. Moi rodzice nie wiedzą że się masturbuję i bardzo nie chcę żeby oni o tym się dowiedzieli. Masturbowałem się już wtedy, gdy pojawiła się stulejka, więc jak przeczytałem, że do urologa musiałbym iść z rodzicem to postanowiłem poczekać aż skończę 18 lat. Wytrzymałem już 5,5 roku ale powoli zaczynam nie wytrzymywać mojego problemu psychicznie. Poza tym stulejka bardzo się przez te lata zwiększyła i zaczęła bardzo przeszkadzać na co dzień. W związku z tym wszystkim co napisałem, czy moglibyście proszę mi powiedzieć jak wygląda wizyta u urologa dla osoby małoletniej jak ja? Czy będę musiał rozmawiać z lekarzem przy rodzicu? A może czy jednak warto poczekać jednak te dodatkowe 1,5 roku mimo tego całego dyskomfortu? Prosiłbym o podejście do mojego problemu na poważnie, pewnie moje powody odwlekania pójścia do lekarza mogą wydawać się śmieszne, jednak jako że również zmagam się z zespołem Aspergera to nie wszystko co robię może wydawać się całkowicie racjonalne. Nie wiem czy dobrze wstawiłem zdjęcie, jeśli się da go wyświetlić to piszcie.

nan1

New member
Jeśli się nie* da wyświetlić zdjęcia to piszcie. Ale z tego co widzę to chyba się wstawiło

AGv

Member
Nie bój się zgłosić do urologa. Lekarz nie będzie zadawał niezręcznych pytań. Poza tym masturbacja to nie przestępstwo i twój ojciec także jakoś się dowiedział że ma stulejkę 😉

max11400

Active member
Zdjęcie widać, wiem co czujesz bo miałem identyczna biała bliznę w tym samym miejscu. Nie martw się, lekarz nie będzie wnikał od czego to jest. Tak jak kolega wyżej napisał, rodzice też nie są głupi i wiedzą, że każdy ma w wieku dojrzewania swoje potrzeby. Ale nikt nie powinien Cię o to pytać, bo nie ma to w tym momencie żadnego znaczenia - masz uraz którego nie można lekceważyć i najlepiej pozbyć się go od razu. Ponadto wybrałeś dobry moment bo zaraz są wakacje więc będziesz mógł odpoczywać w domu po zabiegu. Nie zwlekaj tylko wybieraj się do lekarza, dalej już będzie z górki :) pozdro

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Co ma piernik do wiatraka? Nikt nie będzie zadawal takich pytan, bo nie mają nic wspólnego z wizyta u lekarza a poza tym zeby odkryć czy się ma stulejke czy nie, nie trzeba do tego masturbacji.
Druga sprawa, to i tak jak ty tak i lekarz i ojciec walą gruche :LOL:
A jakby faktycznie spytał to odpowiedz
- A pan?

Trolo

Well-known member
Po prostu idziesz do lekarza mówisz, ze masz stulejkę bo nie możesz zsunąć w spoczynku i wzwodzie i tyle. Lekarz pewnie bedzie chciał zobaczyć i umówisz się na zabieg. Nikt nie będzie pytał o walenie. Myślisz, że rodzice nie wiedzą, ze to robisz?😀 Bankowo wiedzą 😜. Im wiecej o tym myślisz tym gorzej. Przecież to normalna rzecz, nic nadzwyczajnego. Głowa do góry i do lekarza.

calvink

Member
Masz tak zaawansowaną stulejkę że chyba bardziej niż ja miałem..mój.lekarz tylko spojrzał i powiedział "tniemy", bez jakichkolwiek pytań 😁 tu nie ma co roztrząsać

amenek5

Member
Lekarz nie będzie zadawał takich pytań a po 2 w wieku 16 lat jesteś juz współodpowiedzialny za swoje decyzje. Na wszystkich papierach bedzie musiał być podpis twój oraz twojego rodzica. I podczas badania ojciec może opuscić gabinet. Bynajmniej tak było w moim przypadku