• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

wie ktos może co mi dolega?

aleksss

New member
Hej, od dłuższego czasu spotykam się z pewnym problemem z moim penisem, amianowicie chodzi o jego dziwny wygląd. lekko biały zoladz oraz dziwnie wyglądającą skóra gdy odwijam lekko napletek. podsyłam zdjęcie, może ktoś będzie się orientował co to jest
 

aleksss

New member
chociaż sam fakt wizualny mnie strasznie denerwuje, oprócz tego nie czuje żadnego bólu itd. sam nie wiem co robić szczególnie że nie jestem jeszcze pelnoletni
 

mleko2024

New member
To liszaj twardzinowy i to blisko cewki. Albo poradnia chorób pracia w Gdańsku na NFZ (skierowanie od rodzinnego potrzebne) albo Clinica Deramtologica też w Gdańsku
 

aleksss

New member
To liszaj twardzinowy i to blisko cewki. Albo poradnia chorób pracia w Gdańsku na NFZ (skierowanie od rodzinnego potrzebne) albo Clinica Deramtologica też w Gdańsku
czy jeśli poczekam z tym jeszcze 2 lata( do pelnoletnosci) może stać się coś poważniejszego? mam teraz średnia sytuację w rodzinie i ciężko będzie mi się mówiło o tym, chyba że to na prawdę nie może poczekać..
 

mleko2024

New member
Nie , nie czekaj to będzie szło dalej - to może być bardzo poważna choroba . Już masz stan zaawansowany. Jedź tam gdzie napisałem , na tym etapie coś masz to maści mogą już nie działać / ale to lekarz musi ocenić.
 

aleksss

New member
Nie , nie czekaj to będzie szło dalej - to może być bardzo poważna choroba . Już masz stan zaawansowany. Jedź tam gdzie napisałem , na tym etapie coś masz to maści mogą już nie działać / ale to lekarz musi ocenić.
do leczenia tego będzie potrzebny jakiś zabieg? Czy jakieś maści na receptę? I co ta choroba może powodować w przypadku braku leczenia?
dzięki za pomoc i spróbuję się skierować tam gdzie trzeba
 

mleko2024

New member
Na bank będziesz musiał zrobić pełne obrzeżanie (low&thigt) . W clinica dermatolgica na to białe zaproponują laser i zastrzyki ze sterydu. Na NFZ to nie wiem.
Jak przeczekasz i wejdzie do cewki to będzie operacja, odtwarzanie cewki moczowej z błony śluzowej policzka. Nie czekaj , jedź tam ci pomogą, nie chodź tylko po patałach deramatologach bo maści tego już raczej nie ruszą i stracisz czas
 

aleksss

New member
smutno mi to słyszeć szczególnie że mam dopiero 16 lat a osoby robiące ten zabieg obrzezania z tego co czytałem były dużo ode mnie starsze. nie wiem do końca jak sobie z tym poradzić no ale chyba trzeba jakoś się za to zabrać. w każdym badz razie dzięki za pomoc. mam nadzieję że uda się to jakoś wyleczyć...
 

mleko2024

New member
W tej chorobie obrzeżanie to podstawa leczenia. Jak zrobia ci tak jak należy low&thight to niektórzy podają 92% szans na zatrzymanie choroby. To Nic strasznego, przekonasz się. Tylko nie zaniedbaj tego bo będzie naprawdę źle. Im szybciej tym lepiej
 

aleksss

New member
W tej chorobie obrzeżanie to podstawa leczenia. Jak zrobia ci tak jak należy low&thight to niektórzy podają 92% szans na zatrzymanie choroby. To Nic strasznego, przekonasz się. Tylko nie zaniedbaj tego bo będzie naprawdę źle. Im szybciej tym lepiej
najbardziej boję się faktu wyglądu tego po obrzezaniu i stracenia strasznie dużej ilości czasu na opatrunki itd szczególnie że mam dużo obowiązków związanych ze szkołą i poza nią. dlatego jest to ostatnia rzecz która chciałbym robić w tym wieku.. często też słyszałem o przypadkach gdzie obrzezanie nie za bardzo się udało i przez to strasznie się tego boję..
 

mleko2024

New member
najbardziej boję się faktu wyglądu tego po obrzezaniu i stracenia strasznie dużej ilości czasu na opatrunki itd szczególnie że mam dużo obowiązków związanych ze szkołą i poza nią. dlatego jest to ostatnia rzecz która chciałbym robić w tym wieku.. często też słyszałem o przypadkach gdzie obrzezanie nie za bardzo się udało i przez to strasznie się tego boję..
Idź do lekarza , tam gdzie napisałem. Na pewno coś doradzą i rozwieja wątpliwości. Tylko nie czekaj z tym już więcej , to zaawansowane już jest
 
Bardzo dobrze, że się zapisałeś do lekarza, niech to obejrzy i zdiagnozuje. Nie martw się przesadnie tym co tutaj wypisują, bo nasi "eksperci co po jednym zdjęciu stawiają diagnozę" bardzo często się mylą. Jak dla mnie to tylko trochę bardziej zrośnięte wędzidełko z żołędziem (ale też mogę się mylić). Załatwisz sprawę teraz to nie będziesz miał stresów przy pierwszym razie.
 

mlodychlopak

New member
@mleko2024 myślę że należy się troszkę doinformować i nie straszyć młodego chłopaka operacją. Obrzezanie wcale nie jest podstawą leczenia. Liszaj dotyka też osob obrzezanych. Jeśli masz fetysz obrzezania to może zajmij się swoim sprzętem. Oczywiście podstawą czekokolwiek jest wizyta u specjalisty i zbadanie tego i wdrożenie leczenia.
 

Podobne tematy

Do góry