• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr Tondel

galop

New member
Witam.
Mam pytanie.

Najprawdopodobniej mam za krótkie wędzidełko tylko podczas wzwodu, a w czasie spoczynku spokojnie skóra schodzi w dół. Stulejka to raczej nie jest. Później wstawie zdjęcia, żeby się upewnić.

Planuję udać się do Poznania do dr Wiesława Tondla/Tondela (ktoś może powiedzieć w końcu jak to się odmienia, aby nie bylo wtopy? :) )

Zależy mi na tym, aby napletek osłaniał całą żołądź. Czy jest to możliwe, aby tylko rozwiązać problem wędzidełka, a napletek zostanie nienaruszony? I czy operacja polega na usunięciu wędzidełka czy na jakiegoś rodzaju rozciągnięciu? Czy to oznacza, że wędzidełko całkiem zniknie?

Drugie pytanie ile kosztuje operacja samego wędzidełka? Czytałem, że stulejka+wędzidełko 1500 zł, ale samo wędzidełko?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedzi!
 

galop

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

Witam, nikt mi nie odpowiedział, to sobie sam odpowiem :p
Dzisiaj miałem zabieg wędzidełka. Cena 900 zł dr Tondel Poznań. Świetny gość :D
Miałem za krótkie wedzidełko, skora schodzila w spoczynku, a we wzwodzie tez, ale cieżko i wedzidelko ciągneło w dół.
Mialem tez minimalny pierscien przy sciagnieciu calkowitym napletka, ale dr Tondel powiedzial, ze mozna to zostawic. I pewnie bedzie mial racje ale zobacze za 2 tygodnie.
Zabieg 10 min? W sumie to nie wiem, bo nie liczylem czasu, ale krotko. Dłuzej sie przygotowywal do zabiegu hah :D
Mowili ze na poczatku aby boli wbicie igly i znieczulenia. I prawda, ale nie bylo tak zle. Jak na szczepieniach.
Bardziej sie przestraszylem jak mi popsikal chyba spreyem odkazajacym i najpierw bylo zimne a pozniej przypieklo troche, ale to nic.
w sumie wedzidelko zostalo chyba prawie cale wyciete, no i skora zeszla z miejsca gdzie bylo wedzidelko nawet o 2 cm w dol! TO super, teraz, na pewno powinien byc luz. ALe zobaczymy.
I oczywiscie napletek pozostal. I dobrze.

Mam kilka pytań:
1. Czy po dezynfekacji mam gazą jalowa podotykac? Bo juz nie pamietam czy tak mowil dr. Aha i nie mozna rozcierac tylko dotykac tak?
2. Dr Tondel powiedzial ze jakby krawilo to mam wziac gaze, przycisnac calkiem mocno w miejscu krwawienia i trzymac 4 min.
Godzine po zabiegu ciekawosc wziela gore i sciagnalem napletek i przycisnalem gazą no i krew poleciala.
A pozniej sobie przypomnialem ze mialem opatrunek zmienic dopiero na nastepny dzien wieczorem!
I teraz swieruje ze aby na pewno nic tam zlego nie zrobilem. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam
 

galop

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

Mam problem, tydzien temu mialem opreacje i poczulem ze boli mnie przy jednym ze szwow, wczesniej nei bolalo. Nie wiem czy to od wzwodow czy moze zbyt czestego sciagania naskorka. Co myslicie?
 

mobi

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

A boli cały czas czy tylko przy wzwodzie? Ja miałem tak przy wzwodach. Teraz z każdym dniem jest coraz lepiej.
 

galop

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

przy wzwodach, nawet lekkich czy tam srednich
mam 5 szwow i kuja mnie ze tak powiem moze 2 pierwsze liczac od wedzidelka
ale byc moze to wynika z tego ze one mnie kuja

zostalo mi tez takie mini mini wedzidelko i sie zastanawiam czy swiadomie mi to zostawil czy jakos sie zroslo cos glupio. bo niby i tak o 2 cm skora zostala rozciagnieta po pozbyciu sie wedzidelka wiec i tak powinien byc pozniej llaajt
 

mobi

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

Poczekaj jeszcze tydzień. Ja dziś jestem dokładnie 2 tygodnie po zabiegu i dopiero dziś mogę stwierdzić że nic nie boli. Pamiętam że tydzień temu to jeszcze czasami zabolało właśnie przy wzwodach
 

galop

New member
Re: Wędzidełko - czy konieczne usuwanie napletka, cena dr To

w sumie juz nawet przy wzwodach tak nie boli, no chyba ze przy jakis hardkorowych :)
 

Podobne tematy

Do góry