Wędzidełko a obrzezanie [foto]

Tomeks91

New member
Witam mam takie pytanie czy obrzezanie eliminuje problemy z krótkim wędzidełkiem? Wybaczcie, ale sie na tym nie znam. Moja sytuacja ma się tak że przy masturbacji nie przychodzi mi z łatwością ściąganie napletka, ale jest możliwe. Tylko niestety czasem gdy nie jestem wystarczająco podniecony że tak powiem i zrobię to za wcześnie np. ostatnio wystąpił problem nieco dziwnej natury, bo nie mogłem skończyć. I właśnie wtedy zacząłem się bać i nie mogłem z napletkiem wrócić z powrotem. Bo generalnie jak wszystko jest ok i skończę to powrót nie jest jakiś bardzo trudny.

W związku z tym mam jeszcze takie pytania czy są jakieś przeciwwskazania do obrzezania czy można to zrobić każdemu(prywatnie)? Co jest mniej inwazyjne obrzezanie czy wydłużanie wędzidełka?
 

Brak_nicku

New member
Obrzezanie całkowite można zrobić każdemu.
Jest to wedlug mnie lepszy wybór , gdyż jest mniejsze prawdopodobieństwo jakieś grzybicy, zapalenia itp.
Nawet czytałem ze ludzie po obrzezaniu całkowitym są mniej narażeni na raka pręcia.
 

Tomeks91

New member
Ok tylko teraz przeczytałem że to sporo kosztuje zresztą nieważne.

A jak się ma sprawa z usuwaniem wędzidełka, robi się to zawsze przy obrzezaniu? Czy jak się ma za krótkie wędzidełko to jakie są opcje? Obrzezanie albo wydłużenie wędzidełka w jakiś sposób?

I jeszcze taka sprawa czy gdybym miał faktycznie za krótkie wędzidełko to po zsunięcia napletka mimo że to trudne nie czułbym że mnie boli( nie boli jest normalnie tylko nie chce napletek wrócić).
 

Alex

New member
Przecież obrzezanie możesz zrobić w ramach NFZtu zupełnie za darmo. Jak tak miałem robiony zabieg w środę. Wydłużenie bądź też usunięcie wędzidełka możesz zrobić w każdej chwili. Jest to zupełnie inny zabieg niż obrzezanie.
 

Tomeks91

New member
Czyli jak się ma za krótkie wędzidełko to można je usunąć i po kłopocie? I nie trzeba obrzezania?

Odpowiedz jeśli wiesz też na wcześniejsze pytania, bo w sumie to sam nie wiem jeszcze czy mam to krótkie wędziedełko czy nie stulejka też raczej nie wchodzi w grę chyba że jakaś mikro wielkości.
 

Brak_nicku

New member
No wiesz, ja np. miałem i za krótkie wędzidełko i małą stulejkę.
Nie da rady postawić Ci diagnozy przez internet.
Jeżeli masz krótkie wędzidełko to nie trzeba obrzezać , ale żeby mieć pewność co Ci dolega to najlepiej pojść do lekarza.
Przecież i tak będziesz musiał pojść , bo Ci w koncu coś dolega.
Najlepiej zapytać o wszystko lekarza , najlepiej sie zna.
W sumie nie warto w 100% słuchać userów z forum , każdy lekarz inaczej podchodzi do tych spraw , inaczej doradza itp...
A poźniej wszyscy piszą na forum co im lekarz powiedział i tak są rożne odpowiedzi do pytan.
 

Alex

New member
Kolego najlepiej udaj się do lekarza urologa. Pokaż i powiedz co Ciebie niepokoi. On obejrzy Twojego przyjaciela i postawi trafną diagnozę. Ciężko cokolwiek Tobie doradzić ponieważ nie dodałeś fotek.
 

Tomeks91

New member
Wrzucam foto
http://img203.imageshack.us/i/wanereklamy089.jpg/
http://img259.imageshack.us/i/wanereklamy088.jpg/
http://img23.imageshack.us/i/wanereklamy091.jpg/
http://img148.imageshack.us/i/wanereklamy085.jpg/
http://img694.imageshack.us/i/wanereklamy076.jpg/
Dodam, że bardzo rzadko ściągałem dotychczas napletek, bo po co jak przyjemnie mi było bez tego. Ale teraz nie czułem się jakoś bardzo niekomfortowo tzn. wszystko przebiegło zgodnie z planem toteż może jednak nie mam tych problemów, ale chce mieć pewność i z góry dziękuje za rady.
 

Stuku21

New member
Moim zdaniem to zdecydowanie za krótkie wędzidełko. Sam miałem prawie identyczną sytuację, praktycznie takie same wędzidełko, przy czym mi napletek nawet z żołędzia nie chciał do końca zejść. Po wydłużeniu wędzidełka wszystko jest super.
Śmigaj do lekarza, pamiętaj że wydłużenie wędzidełka to dużo prostszy zabieg niż obrzezanie.
 
Do góry
TOPlist