Wątpliwości co do efektu zabiegu

Lok

New member
Witam!
2,5 tygodnia temu miałem zabieg plastyki napletka i wydłużenia wędzidełka i mam pewne wątpliwości co do efektu.
Ogólnie jakoś po tygodniu rozwiązało mi się kilka szwów i powstała mała ranka, nic nie krwawiło, nic nie bolało, więc chyba nie zwracać na to uwagi?
Druga sprawa jest tego typu, że podczas spoczynku wszystko jest okej lecz w stanie erekcji napletek schodzi tylko do rowka i ani milimetra dalej. Zrobiła się mała 'oponka' pod wędzidełkiem (w miejscu szycia) i ogólnie jeśli napletek jest ściągnięty do z żołędzia to czuć nieprzyjemny ucisk. Powiedzcie mi, czy to ustąpi? Czy powinienem się zgłosić do lekarza?
Z góry dzięki za pomoc.
 

waldek86

New member
Jakby Ci te szwy wypadały po dobie, to miałbyś powody żeby się tym przejmować. Po tygodniu tkanki się już z grubsza zrosły i wypadanie szwów nie jest niczym niezwykłym.
Powinieneś się zgłosić do lekarza na kontrolę, gdyż zabieg plastyki napletka nie zawsze się udaje i często są po nim poprawki. Sam oceni, czy coś ulegnie zmianie.
Wg mnie już nic się samo nie zmieni, bardziej naciągniesz to sobie jeszcze zerwiesz wędzidełko.
 

sławek83

Moderator
Cześć. Miałem ten sam zabieg co ty. Na początku też się martwiłem że napletek jest za ciasny bo opornie schodził, i długo minęło zanim zszedł cały, ale obawy minęły i z dnia na dzień było tylko lepiej. Musisz ćwiczyć. Ciężko też powiedzieć jak będzie u ciebie?? Jeśli widzisz że naprawdę jest coś nie tak to idź z tym do lekarza i niech sam oceni.
 

Lok

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Lekarz przepisał mi Hydrocortisonum - maść której mam używać po zagojeniu się ran. Czytając ulotkę zrobiłem wielkie oczy i jakoś nie mogę znaleźć zastosowania tej maści dla siebie. Używał ktoś tego? Jak to działa? Po co to w ogóle?
 

anonimowystul

New member
To może napisz co Ty wywnioskowałeś odnośnie działa tej maści z tego co wyczytałeś, to może jakoś wspólnie postaramy się wywnioskować jakie ma zastosowanie ;).
 

Lok

New member
Według ulotki maść jest stosowana w przypadku:
-atopowego zapalenia skóry
-liszaju rumieniowatego
-rumieniu wielopostaciowego
-liszaju płaskim o nasilonym świądzie
-łojotokowego zapalenia skóry
-łuszczycy owłosionej skóry głowy
-kontynuacji leczenia silnie działającymi glikokortysetroidami
-oparzeń 1 i 2 stopnia
-łagodzenia odczynów po ukąszeniu owadów.

Z tego co mi lekarz powiedział (tak mi się zdaje, niewiele mówił więc mogę się mylić) ta maść ma być na zwiększenie elastyczności skóry napletka po zabiegu lecz w wyżej wymienionych przypadkach takowej wzmianki nie ma dlatego moje zdziwienie.
 

anonimowystul

New member
No powiem tak, znawcą żadnym nie jestem, ale powiedzmy że te właściwości tej maści nie są absurdalnie odmienne. Z różnych podpunktów wynika, że ma jakieś tam właściwości łagodzące dla skóry, a takowe możliwe że są właśnie dobre dla elastyczności skóry napletka, więc jest to możliwe że ta maść miałaby zastosowanie dla Ciebie właśnie.

Ale tak jak mówiłem ja się nie znam na lekach więc nie wiem, zna się lekarz i jednak najlepiej chyba, żebyś się stosował do zaleceń lekarza. Ale oczywiście jak nie jesteś przekonany to warto poznać opinie innych ludzi, bądź skonsultować się z innym lekarzem ;).
 

waldek86

New member
maść sterydowa, lekarz Ci o tym powiedział? Skoro ci ją przepisał, pewnie miał powód, powinien też sprecyzować jak masz ją dokładnie stosować.

pozdro
 

Lok

New member
No właśnie jedyne co powiedział to, że mam tej maści używać przez około 3 miesiące po zagojeniu się ran. Tyle.
Ogólnie zauważyłem jakby napletek coraz bardziej się zaciskał :/
 
Do góry
TOPlist