• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

używanie soli fizjologicznej po zabiegu

satriani

New member
Cześć panowie.

Sorki za może głupie pytanie ale ..

Lekarz powiedział ze mam chyba nadwrażliwość na jakiś składnik maści albo octeniseptu i zalecił mi mycie wacka solą fizjologiczną.
Codziennie używałem tego octeniseptu i plamki pojawiły mi się na żołędziu .. z drobną ilości ropy.
Wcześniej psikałem wacka dość często i zmieniałem opatrunki 2x na dzień więc prosze mi tu nie gadać ze brudas jestem :D

Jak wy używacie / używaliście tej soli fizjologicznej ? - widziałem w aptece że to są małe ampułki po 5 ml
Jak często jej używaliście w ciągu dnia ?
 

szymon1

New member
Lepiejbyloby jakbys pisal w jednym zalozonym przez ciebie temacie, wtedy jest ciaglosc informacji jak wyglda u ciebie pielegnacja i mozna cos doradzic. Ogolnie nie wglebiajac sie jak to u ciebie wczesniej wygldalo odpowiem ze nie ktorzy lekarze zalecaja sol fizjologiczna wlasnie zamisat octaniseptu, moze faktycznie za czesto sotosowales i cos podrazniles, poza tym po pryskaniu octaniseptem trzeba wziac jalowy gazik i po przykaldac wokol pracia zeby go osuszyc przed ponownym wsadzeniem go w opatrunek moze wlasnie nie osuszales. Sool fizjologiczna stosuje sie podobnie jak octanisept moze byc np 2 razy ale tez byl tu kolega na forum co przemywal sola 4-5 razy dziennie bo tak mu zalecil lekarz. A tobie lekarz nie powiedzal jak czesto przemywac ta sola? Najlepiej zastosowac sie do jego zalecen.
Jaka masc stosowales oprucz octaniseptu?
Dodam ze luszczenie naskora zoledzi to przy obrzezaniu normalna sprawa. Boli cie cos? zrobiuly sie rany z ropa? jakies zaczerwienienia? wrzuc fotki
 
Cześć panowie.

Sorki za może głupie pytanie ale ..

Lekarz powiedział ze mam chyba nadwrażliwość na jakiś składnik maści albo octeniseptu i zalecił mi mycie wacka solą fizjologiczną.
Codziennie używałem tego octeniseptu i plamki pojawiły mi się na żołędziu .. z drobną ilości ropy.
Wcześniej psikałem wacka dość często i zmieniałem opatrunki 2x na dzień więc prosze mi tu nie gadać ze brudas jestem :D

Jak wy używacie / używaliście tej soli fizjologicznej ? - widziałem w aptece że to są małe ampułki po 5 ml
Jak często jej używaliście w ciągu dnia ?



Proponuję kupić butelkę 0,5 litra ;)
Co prawda na opakowaniu informują, że można ją używać bodajże 24 godziny po otwarciu ale dotyczy to robienia z niej kroplówek (przynajmniej taką informację przekazał mi kiedyś pielęgniarka). Jeśli będziesz ją trzymał w lodówce to śmiało 2-3 możesz przemywać sprzęt z tej jednej butelki.
Opakowanie 5 ml nie będzie specjalnie wygodne w użyciu, a zużywać będziesz ich dość sporo...


Poza tym:

Lepiejbyloby jakbys pisal w jednym zalozonym przez ciebie temacie, wtedy jest ciaglosc informacji jak wyglda u ciebie pielegnacja i mozna cos doradzic.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
U Czy używanie kosmetyków jest niemęskie Męskie sprawy 2

Podobne tematy

Do góry