• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Uczucie pieczenia/swędzenia penisa od kilku miesięcy

Jimmy24

New member
Cześć. Od marca zmagam się z problem z penisem jakim jest uczucie pieczenia i swędzenia w okolicy żołędzi. Postaram się skrócić co do tej pory udało mi się ustalić i jak przebiegało leczenie. Na początku lekarz rodzinny leczył mnie pod kątem grzybicy, efektów brak. Następnie wybrałem się do urologa, stwierdził że powodem pieczenia jest stulejka, a dokładnie mikrouszkodzenia zbyt wąskiego napletka które powstają w czasie wzwodów czy masturbacji. Stulejka u mnie objawiała się we wzwodzie tzw. ciasnym pierścieniem powodującym ucisk. Nie chciałem od razu decydować się na zabieg, zapisałem się więc do kolejnego urologa. Diagnoza jaką dostałem to powiększenie prostaty, doktor przepisał mi Cipronex i gold Prost. Powiedział też, że może być to przyczyna moich objawów. Po tych lekach nie było poprawy, a ja szukając przyczyny dalej zapisałem się do dermatologa. Na penisie nie miałem żadnych zmian skórnych itp., więc dermatolog rozłożyl recę i jedynie skierował mnie na wymaz bakteriologiczny i mykologiczny. Na wymazie z prącia wyszła jedynie escherichia coli a spod napletka pałeczki Gram(-) i 2 rodzaje ziarniaków Gram(+). W międzyczasie wykonałem badanie i posiew moczu, wszystko w normie. Pojechałem na wizytę do kolejnego urologa i doktor potwierdził że przyczyną dolegliwości jest stulejka, bo napletek jest mocno pouszkadzany. Zdecydowałem się na obrzezanie, jestem 4 tygodnie po zabiegu. Mam obrzezanie częściowe, szwy już wyciągnięte a doktor mówił że goi się dobrze. Jednak dalej odczuwam duży dyskomfort, martwi mnie pieczenie, swędzenie penisa które miało minąć. Sam już nie wiem czy zabieg mi pomógł, czy może przyczyna dolegliwości jest jeszcze inna. Może ktoś z Was miał podobnie ale może coś doradzić?
 

pjoter

New member
Cześć, mam dosłownie to samo! Stulejki nie mam tylko to pieczenie napletka, u mnie bardziej idzie to w cewke moczowa. Byłem u urologa, też prostata lekko powiekszona ale psa ok. Badanie ogolne moczu I posiew też ok, morfologię ok, crp, ob też ok. Też myślałem, że grzybica więc smarowałem się maścią ale nie pomagało, później w aptece polecili furaginum i nosa, bo mam jeszcze jakieś takie uczucie jakby sikac się chciało I niby lepiej trochę ale dziś byłem u innego urologa, dokładnie mnie zbadał i wykluczył prostatę. Mówi, że to podrażniona cewka moczowa i zalecił brać multiuri przez 8 tyg.i dużo wody żeby przepłukać to wszystko. Nie wiem co mam myśleć, myślę że to jakaś bakteria, dlatego spróbuję jeszcze powtórzyć badania moczu na początek.
 

Jimmy24

New member
Cześć pjoter, ja już też zaczynam myśleć czy u mnie pieczenie nie bierze się z cewki. Ostatnio zauważyłem że po masturbacji i wytrysku piecze bardziej, nawet przy pierwszym sikaniu zaraz po. Pomyślałem czy to nie sugeruje prostaty jako przyczyny problemów, czy może jakaś bakteria nie przechodzi wraz z nasieniem do cewki? Tyle że innych objawów typowych dla prostaty nie mam. Też robiłem tydzień temu morfologię krwi, Ob, badanie moczu, psa i wszystko w normie. Czekam jeszcze na wynik z posiewu nasienia. Za tydzień jadę do urologa który robił mi zabieg obrzezania i liczę że coś poradzi bo dyskomfort jest ogromny.
 

kosmos

New member
Możesz mieć jakąś bakterie w kanalikach nasiennych w prostacie , musiałbyś zrobić wymaz wydzieliny z prostaty
 

pelesos

Active member
Panowie, prawdopodobnie zapalenie prostaty. Opcja pierwsza , po seksie bakteria atypowa dostała się do cewki, dalej do prostaty . Tu trzeba zrobić badania PCR na bakterie atypowe, z wydzieliny z cewki, a najlepiej z wydzieliny prostaty. Jak nic nie wyjdzie to posiew nasienia i posiew wydzieliny z prostaty. Antybiogram i leczenie zgodnie z tym co wyjdzie. Trzeba tez poszukać innych źródeł infekcji, jak na przykład chore żeby, zatoki. JAk nie będzie poprawy to zapraszam do siebie www.prepmed.pl
 

Podobne tematy

Do góry