• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ubezpieczenie a odszkodowanie za zabieg

trimi

New member
Widzę że mało osób o tym pisze(lub nawet nikt), a spora część nawet pewnie o tym nie wie, że mając ubezpieczenie na życie, można za stulejkę normalnie dostać odszkodowanie.

Ja płacąc 55zł za ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy dostałem 750zł. W przypadku PZU wystarczy podać swoje dane, nr polisy i zeskanować kartę informacyjną, decyzja jest następnego dnia.

To jest połowa lub prawie połowa zwrotu kosztu zabiegu gdy robimy prywatnie. Bo czy robicie na NFZ czy prywatnie odszkodowanie mając polisę na życie wam się z reguły należy. Stulejka, obrzezanie itp, to jest zabieg chirurgiczny jak każdy inny, za który jest wypłacane odszkodowanie.
 

maxp5

New member
Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Jestem 3 tygodnie po zabiegu prostowania prącia oraz usunięcia stulejki. Posiadam w pracy dodatkowe ubezpieczenie grupowe w PZU. Ubezpieczyciel za ww. Zabieg chirurgiczny naliczyl jedynie 150 zł odszkodowania z racji że według niego jest to V kategoria. Ktoś posiada doświadczenie lub wiedzę na ten temat? Czy zabieg nie powinien być zakwalifikowany do wyższej kategorii?
 

maxp5

New member
Ubezpieczenie grupowe PZU

Witam wszystkich,

Jestem 3 tygodnie po zabiegu prostowania prącia oraz usunięcia stulejki. Posiadam w pracy dodatkowe ubezpieczenie grupowe w PZU. Ubezpieczyciel za ww. Zabieg chirurgiczny naliczyl jedynie 150 zł odszkodowania z racji że według niego jest to V kategoria. Ktoś posiada doświadczenie lub wiedzę na ten temat? Czy zabieg nie powinien być zakwalifikowany do wyższej kategorii?
 

Buos

Member
Sprawdź w warunkach ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczyciel tak zaszeregował to jest jego decyzja, a ty wykupując poprzez pracodawcę zbiorowe ubezpieczenie zgodziłeś na to, więc chyba będzie to trudno zmienić.
 

jarek89

Moderator
Operacja plastyczna prącia jest zazwyczaj w tej najniższej kategorii w tabelach postępowań med. objętych ubezpieczeniem. W ubezp. grupowych (np. dla zakładów pracy) to zazwyczaj 100-500 zł, zależy od ubezpieczyciela i wysokości sumy ubezpieczenia.
W produktach indywidualnych, czyli droższych, nie raz świadczenie przewyższa kosz zabiegu.
 

Podobne tematy

Do góry