• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Tydzien po zabiegu. Czy mozna pić alkohol

bielik

New member
Witam. Może trochę głupie pytanie, no ale tydzien temu miałem zabieg całkowitego obrzezania, a w najbliższy weekend mam imprezę rodzinną i pytanie brzmi jak w tytule czy po takim czasie mogę już spożywać alkohol, a jeżeli nie to po jakim czasie mozna?
 

morgan66

Active member
Możesz:) Ogólnie jak jesteś zdrowy to mógłbys się napić umiarkowanie i w dniu po zabiegu a i dzień po:) Chodzi tylko o to żeby krzepliwość była ok. Po tygodniu to już nic Ci nie grozi w tej kwestii:)A no i jak niektórzy piszą - żebyś nie upił się czasem i stracił kontrolę bo wtedy możesz zrobić uszkodzenia mechaniczne:)
 

Krystiankendroj

Active member
Jq zaraz po zabiegu poszedłem do jakiegoś baru , usiadłem wziąłem piwo i siedząc myślałem co ja właśnie zrobiłem i ile czasu z tym teremaz będę tak chodził xD
 

dandoo

Active member
Nadmierne spożycie alkoholu hamuje syntezę makrofagów, komórek układu odpornościowego, które odgrywają istotną rolę w procesach zapalnych (eliminują z powierzchni rany bakterie i uszkodzone tkanki). Nie wiem o jakiej ilości mówisz ;)
 

morgan66

Active member
@dandoo teraz to cytujesz podręczniki:) Akurat ja to jestem po doktoracie z biochemii (i nie piszę tego żeby się chwalić) i teoria, a życie to 2 różne sprawy. Każdy czuje swój organizm, jedni np. po wyrwaniu 8 tego samego dnia wieczorem jedzą pizzę, palą i piją piwko i jest ok a inni pełne wskazania i robi się suchy zębodół...to piszę z własnych doświadzczeń i znajomych. Ale oczywiście żaden alkohol nie jest nigdy właściwie wskazany:)
 

dandoo

Active member
Tak po co samemu pisać, skoro odp jest logiczna odpowiedź czy możesz się schlać to odpowiem wszystko można tyle że dla gojenia lepiej nie pić w nadmiarze ;) każdy robi wszystko na własne ryzyko tylko po co pytać skoro i tak zrobi się inaczej hahaha miłego
 

Podobne tematy

Do góry