• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Trądzik u 18'latka

Mendi123

Member
Witam, mam pewien problem którym jest trądzik. Znikają i pojawiają się "krosty/przyszcze" jedne mniej widoczne drugie wiecej i już tak kilka lat. Jest jakaś maść co pomoże mi to zwalczyć? Ew. jak to leczyć!?
 

jarek89

Moderator
Trądzik u osoby dorosłej wskazuje na bakterie, które są w organizmie. Maści przeciwtrądzikowe działają objawowo, ale nie leczą przyczyny. Idź do dermatologa. Przepisze antybiotyk, który zadziała u podstaw i trwale usunie trądzik.
 

zdrowypan

New member
Najlepszym wyjściem będzie wizyta u dermatologa. Jeśli zmiany są duże i nie możesz się z nimi uporać to nie masz na co czekać. Lekarz powie Ci jakie wykonać badania na podstawie, których będzie w stanie określić podłoże i przyczynę trądziku. Próby wyleczenia się żelami niestety w większości przypadków nie działają. Im szybciej poradzisz się specjalisty, tym większa szansa na wyleczenie, a trzeba pamiętać, że trądzik niestety pozostawia blizny.
 

Jacek2k

New member
cóż trądzik młodzieńczy trzeba przeczekać, można częściowo wyeliminować lub ograniczyć ale ja nie spotkałem się ze 100% skutecznym sposobem, na szczęście mam już to za sobą
 

zdrowypan

New member
Lepiej idź do dermatologa. Jeśli to trądzik młodzieńczy to przy odpowiedniej diecie i maściach objawy mogą się osłabić. Jeśli powód jest inny to leczenie samemu może tylko zaostrzyć objawy. Dermatolog zleci Ci badania i potem zgodnie z wynikami będzie Cię leczył.
 

kotrepka

New member
Skieruj się do dermatologa przepisze Ci odpowiednie leki... no i pewnie cos do smarowania albo do mycia, mojemu chłopakowi jak miał takie problemy z trądzikiem, to lekarka przepisała cetaphil em do mycia twarzy i jeszcze jakis krem nawilzajacy tej firmy. Bardzo mu to pomogło trądziku juz prawie nie ma. Ale stosuje tylko tę emulsję do mycia, zadnych mydeł.
 

kooloos

New member
Przez kilka lat miałem dosyć "zmasakrowaną" skórę przez trądzik, chodziłem do dermatologa i stosowałem różne rzeczy. Jedyne co pomogło w 100% i trwale to izotek i strasznie go polecam!
 

Tomasz19

New member
na żeby nie mieć trądziku myje twarz szarym mydłem, chyba biały jeleń (mama mi kupuje ale ciii) i do tego piję herbatę z bratka i daje radę ;)
 

skutecznyfit

New member
Ostatnio trądzik nawracający na twarzy otrzymał status choroby. Stosunek do trądziku stał się również poważniejszy, nie tylko jako lokalna defekt kosmetyczny. Są również dużo suplementów na trądzik

Pryszcz jest elementem zapalnym. Proces zapalenia jest związany z gruczołem łojowym. Kiedy z jakiegoś powodu odpływ sebum zostaje zakłócony, kanały gruczołów łojowych zostają zablokowane, a trądzikowe bakterie propionu rozmnażają się w nich. Te mikroorganizmy stale żyją w ludzkiej skórze, ale gdy kanały gruczołów łojowych są zablokowane, powstaje idealne środowisko do ich rozmnażania, ponieważ bakterie powodujące trądzik są beztlenowcami, to znaczy nie potrzebują tlenu w powietrzu do syntezy energii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

monkanowa

SPAMER
Smaruj twarz olejem kokosowym. Wprowadz diete bo jest bardzo ważna. Polecam ci tez ziolowe tabletki ktore dobrze dzialaja na cere.
Brałam je 2 miesiące. Dodatkowo na większe krosty używałam olejek z drzewa herbacianego. Pomysl tez czy nie masz uczulenia na jakies produkty.
 

Hakko

New member
Dermatolog, który da receptę na Izotec. Skuteczna terapia ale trochę wyniszczająca. Niemniej większość ludzi chwali efekty
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
F Trądzik/krosta na mosznie Inne 4
K Sevolium na trądzik Lekarstwa 35
K Bilans 15 latka Męskie sprawy 6
S Bilans 14 latka Inne 7
C Dziwny penis oraz moszna u 20 latka Inne 20

Podobne tematy

Do góry