• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Terapia Bakteriofagami

adam822

New member
Mamy takie szczęście (w nieszczęściu) że mieszkamy w jednym z dwóch europejskich krajów w których stosuje się leczenie bakteriofagami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_fagowa
https://www.iitd.pan.wroc.pl/pl/OTF/

Proponuję aby tutaj mieszczać wszelkie przydatne informacje na temat tej terapi. Cz ktoś z was stosował może tą metodę? Znacie kogoś kto stosował?

Niestety wynku bariery cenowej wydaje się że jest to coś o czym większość z nas wie ale mało kto miał styczność.
 

kdkrkx

Member
Mysle ze skutecznosc wieksza niz 50% z mozliwymi powrotami ...ale jest jedno ale w postaci (nap)Letkiewicz z tarnowskich gor, jedyna osoba ktora sie tym zajmuje, zobacz sobie znany lekarz jak mu slodza ... a obiecuje ze wyleczy z kazdego zapalenia prostaty bo inni sie nie znaja na tym a on tak, po tem sciemnia o promocji u niego na napleta wyciecie, i tak doi i doi ile wlezie. Poczytaj forum zapalenie prostaty pare wpisow o nim bylo.
Mozesz sprobowac sie wybrac do tarnowskich gor, wroclawia, moze sie zmienil i teraz jest lekarzem z powolania.
Wada fagow, duzy budzet na lexzenie kilkanascie tysiecy.
 

adam822

New member
Z tego co wyczytałem w cnniku powino być to ok 2-3 tyś zł, tzn badania, i koszt wykonania preparatu. Mówisz o wielokrotnym stosowaniu tej terapii z powodu nawrotów?

O samej terapi znalazłem ciekawą informację zakopaną teraz na tym forum pod 100 stronami postów, w największym temacie. Otóż zdażyć się może że fagi ładnie zwalczają bakterie o rozmnażają się na nich (ta działają wirusy w końcu), jednak pod koniec robi się mało bakterii i fagi nie mają na kim żerować zbytnio, giną więc a bakteria po jakimś czasie może się odrodzić. Tak więc może należało by a takim przypadku pod koniec terapii zafundowac sobie doładowanie w postaci dodatkowego antybiotyku czu czegoś w tym stylu.

Inna informacja to jest to że w Wrocławiu wykonują proparat celowany w konkretną bakterię a w Gruzjii podają pacjentom mieszankę 30 różnych fagów. W sumie w wielu przypadkach w prostacie siedzi więcej niż jeden syf, tylko akurat jeden dominuje tymczasowo w tym "ekosystemie".
 

kdkrkx

Member
Adam tyle ze wada tej metody to kasa kasa i jeszcxe raz kasa.
Lecialbym do gruzji ale nie stac mnie.
Co do Wrocławia jak dzisiajbym sie dowiedział ze oprocz napletkiewicz zajmuje sie tym inny dodstkowy urolog juz jutro jestem we wroclawiu.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
D Terapia Testosteronem Skrzywienie prącia 8
M Terapia ESWT Skrzywienie prącia 1
N Terapia wywarem z brokuł Prostata 2
N Terapia fagami w Gruzji Prostata 0
A Terapia pijawkami Prostata 9

Podobne tematy

Do góry