• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Swędzące jądra...

Nowy12345

New member
Witam,od kilkunastu miesięcy borykam się z pewnym problemem a ten problem to swędzące jądra,nie mogę już wytrzymać tego,są dni kiedy jest ok i nie mam z tym problemu,a są dni kiedy nie idzie wytrzymać,dzisiaj nie przespałem połowę nocy bo tam nie swędziało,smarowałem kremem nivea ale niewiele to pomogło,nie wiem co to jest,dbam o higienę,kompie się regularnie,zmieniam bieliznę,jak myślicie co to może być i są jakieś sposoby aby nie czuć tego swędzenia?
 

Nowy12345

New member
Wiesz co zauważyłem,że gdy noszę bokserki to mnie swędzi,jak je ściągnę to swędzenie jakby było mniejsze,może i mogę mieć alergię na proszek czy coś,a czy nie znasz jakiejś maści aby spróbować to zwalczyć bez wizyty u dermatologa?
 

tomas 1

New member
jeśli masz uczulenie na proszek to po prostu przepłukaj bieliznę w samej wodzie lub wypierz w szarym mydle, lub poszukaj cos dla alergików do prania co nie uczzula
 

Trolo

Well-known member
Najczęściej to właśnie albo proszek, albo płyn do płukania, bo sam przerabiałem. Trzeba po prostu dobrze wypłukać sobie bieliznę po praniu, lub eksperymentalnie zmieniać proszek i płyn do płukania. Ewentualnie może za dużo proszku ktoś daje na małą ilość prania, czy płynu do płukania.
 

Nowy12345

New member
Ostatnio z moim problemem jest coraz gorzej,teraz swędzi mnie praktycznie codziennie,i to czasami mnie nawet kłuje,wyeliminowałem wszystkie detergenty,nie używam już żadnych żeli ani nic,jedynie hiperalergiczne,próbowałem nawet maść na grzybicę(bez recepty),udałem się do dermatologa i dowiedziałem się że mam nie golić jąder i dostałem octenisept ale to nic nie pomaga,jedynie po kąpieli jest jakaś tam ulga,przez ostatnie 4 dni dało się normalnie funkcjonować ale dzisiejszy dzień to już mnie tak swędziało że myślałem że nie wytrzymam;/

Czy miał ktoś podobny problem?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nigdzie indziej cie nie swedzi? Pachwiny, skora na trzonie penisa? Albo jeszcze gdzieś indziej na ciele. Może przestan golic na jakiś czas zobaczysz czy cos się zmieni. Jeżeli nie lubisz buszu to używaj trymera i tnij na 3 czy 4 mm ale nie maszynka na zero. Skora przeważnie swedzi jak jest przesuszona i ma mikro pęknięcia.
Jeszcze druga sprawa... świerzb :D Możliwe ze zlapales tego pasożyta i się zalegl na jajkach. A świerzb lubi miejsca cieple.
 
Ostatnia edycja:

Nowy12345

New member
Nie,tylko jądra,czasami też w okolicy odbytu ale to bardzo rzadko,ostatni raz ogoliłem się miesiąc temu,czy to możliwe żeby jeszcze odrastały mi włosy i tak mnie od tego swędziało?

Co do świerzba to byłem u dermatologa i tam nic nie zobaczono niepokojącego.

Ulgę przynosi mi kąpiel w gorącej wodzie,wtedy aż tak nie swędzi,czasami tylko muszę się podrapać,no a rano jak wstaje to się zaczyna:/
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Bo swierzba nie zobaczysz. Jest tak mały ze nie widać. Trzeba test zrobić. Jest tez stary domowy sposób na sprawdzenie. Wiadomo ze swierzb ryje kanaliki w skórze i składa jaja. W związku z tym moczy się skore w atramencie po czym się skore obmywa. Jeżeli jest swierzb to atrament wpłynie w jego wyryte kanaliki i po umyciu będzie to widać. Nic innego na takie swędzenie nie przychodzi mi do glowy. No chyba ze faktycznie jakąś grzybica czy cos i taka masc bez recepty jak kupiles to wątpienia by pomogla.
 

rekin

New member
Przy świerzbie występuje wysypka/zaczerwienienie (tu brak takich objawów), a przy gorącej wodzie świerzb wzmaga aktywność, więc swędzenie jest większe, a nie mniejsze (jak w tym wypadku). Kolega konsultował jak rozumiem z lekarzem specjalistą - dermatologiem. Ja bym na pewno zrezygnował z wszelkich płynów do płukania i dodatkowo płukał pranie w wodzie, może zmienił proszek na taki dla niemowląt, dodatkowo może warto spróbować maści natłuszczającej dobrej jakości (nie nivea!). I ruszyć do innego dermatologa, który może wpadnie na trop...
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
P Swędzące krosty na penisie Inne 2
S Swędzące blizny Po zabiegu obrzezania 1
M Swędzące zaczerwienienia moszny i pachwin Inne 2
M Ból jądra podczas wytrysku Inne 0
H Ból jądra Inne 1

Podobne tematy

Do góry