• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Suchy żołądź i krosty na penisie

ghostrider082

New member
Mam 14 lat, mój penis ma 16 cm, często się masturbuje i niepokoje się wyglądem mojego penisa PROSZĘ O POMOC!!!!! objawy:
1. Mój penis ma na sobie dziwne krostki nie wiem co to jest.
2. Żołądź jest suchy
3. Podczas spoczynku napletek schodzi bez problemów, a podczas wzwodu trzeba naciągnąć go ręką co niestety jest bolesne. Zresztą sami zobaczcie fotki:

Krostki:
http://www.otofotki.pl/img2/jo123_DSC00165.JPG.html
W spoczynku z naciąganiem:
http://www.otofotki.pl/img2/bq307_DSC00163.JPG.html
http://www.otofotki.pl/img2/xo21_DSC00166.JPG.html
W wzwodzie z naciąganiem
http://www.otofotki.pl/img2/dh129_DSC00170.JPG.html
W wzwodzie bez naciągania
http://www.otofotki.pl/img2/av373_DSC00167.JPG.html
 

yyylll

New member
Re: pomocy!!!!!!

Ludzie czy wy macie mózg.

Najpierw poczytaj co to jest stulejka, nie masz żadnej stulejki, ciała gąbczaste znajdujące się w żołędziu, napełniając się krwią wybrzuszają się (napełniają się szybciej niż ciała jamiste w prąciu (gdy pocieramy żołądź zwilżonym palcem lub obojętnie czym), to powoduje, że w czasie wzwodu trudniej jest zsunąć napletek, ponieważ żołądź jest bardzo napełniony krwią, ale nie o tym chcę napisać.


Czytając to forum nie wiedziałem co miałem zrobić, głupota użytkowników totalnie niezwiązanych z medycyną mnie przeraża, czy wy ludzie stulejki widzieliście ?, bo ja tak.

Każdemu polecacie obrzezanie co jest głupotą, są inne mniej ingerencyjne metody, które w późniejszym wieku nie zmniejszają odczuć w czasie seksu, co obrzezanie robi, zmniejszając odczucia związane z pocieraniem żołędzia, nie znacie się na chirurgi, urologi itd. po co wygadujecie takie głupoty młodym chłopakom ?


Co do krostek są to prosaki, nic nie znaczące powiększone mieszki włosowe z znajdującą się tam wydzieliną z g. łojowych.

Dzięki wam mnóstwo ludzi przychodzi do klinik urologicznych uniwersytetów medycznych, a ja i inni studenci mamy z was polewkę, nie tylko my, sami lekarze, np. stało się modne pytanie urologów o pompki do powiększania penisa, stulejki, które nie mają miejsca, testosteron na powiększenie penisa, czy 15 cm to mało ? itd., co oczywiście ludzie wyczytali na forach niezwiązanych w ogóle z medycyną, bo im jakiś elektryk czy hydraulik napisał że to choroba jakaś jest.

Zanim coś napiszesz i polecisz komuś operację, która może mu spieprzyć życie, pomyśl !, to nie boli
 

Spector

New member
Re: pomocy!!!!!!

A ,gdzie przeczytałeś ,że mają się tu wypowiadać sami lekarze? :shock: Przecież wiadomo ,że nikt tu nie wystawi diagnozy ani nie przeprowadzi zabiegu.Myślę ,że to forum jest raczej wsparcia psychicznego i porad ,ale przecież nikt tu nie wystawi 100-procentowej porady.Myślę ,że większość osób tu zalogowanych ma taką świadomość.A co do śmiejących się lekarzy... Chyba właśnie spora część osób właśnie po to płaci na to je***e ubezpieczenie ,żeby w razie wątpliwości mogła iść do lekarza.A ,jak mi rękę urwie(sorry za taki głupi i drastyczny przykład ,ale może tak lepiej dotrze do niektórych) to też mam się zastanawiać ,czy iść do lekarza?No ,bo może to nic strasznego?Bo co będę Panu doktorowi zawracać głowę?Przecież ich praca także polega właśnie na diagnozowaniu.I nikt tu nie mówi ,przecież "uuu stulejka ,przyjedź do mnie ,zrobię Ci obrzezanie".Po prostu niektórzy mogą sugerować ,że to obrzezanie będzie najlepszym wyjściem ,albo coś innego ,ale ostatecznie zdecyduje lekarz lub sam zainteresowany.Tyle w temacie.Sorry za taki bulwers ,ale tak ,jak przed chwilą napisałem w innym temacie niektóre wypowiedzi aż kłują mnie w oczy
 

Spector

New member
Re: pomocy!!!!!!

P.S.A ,jeśli nie może Pan tak zdzierżyć tych postów "użytkowników totalnie niezwiązanych z medycyną" i ,jest Pan tak spragniony for ,na których wypowiadają się głównie lekarze to niech Pan napisze do mnie na PW to wyślę Panu kilka linków ,gdyż zdaję sobie sprawę ,że niektórych użytkowników związanych z medycyną przerasta korzystanie z wyszukiwarki.Pozdrawiam :)
 

yyylll

New member
Re: pomocy!!!!!!

Raczej chodziło mi o polecanie obrzezania w przypadkach w których jest to w ogóle nie wymagane, np. właśnie w tym przypadku.

Nie, sam się udzielam na forum na którym udzielają się też ludzie niezwiązani z medycyną i mają czasami lepszą wiedzę niż lekarze (nowszą), ale w niektórych przypadkach wystawianie diagnozy przez użytkowników i nagadywanie na zabieg obrzezania jest okropne, wiem że są urolodzy i to oni decydują, tyle że ja chciałem zwrócić uwagę na to, że ludzie nieznający się w ogóle na zabiegach urologicznych nie powinni nakłaniać i mówić "idź i utnij se napleta"
 

Spector

New member
Re: pomocy!!!!!!

Rozumiem ,zgadzam się co do nakłaniania(do czegokolwiek) ,bo tak jak pisałem wydaje mi się ,że tu powinny być raczej porady itp. Po prostu moim zdaniem Twój post nie pasuje do tego tematu ,bo tu nikt nikomu nie kazał "ciąć napleta"( :lol: ) ,tylko poradził ,żeby poszedł do lekarza.A uważam ,że to można zrobić prawie zawsze ,jeśli ma się ,jakieś wątpliwości.Piszę prawie ,bo faktycznie chodzenie do lekarza z pytaniami typu "czy 15 cm to mało" to lekkie przegięcie.I nie trzeba lecieć od razu do urologa ,w końcu lekarz pierwszego kontaktu też powinien stwierdzić ,czy wszystko jest w porządku ,czy nie.A ,jeśli stwierdzi ,że wszystko w porządku ,a my widzimy/czujemu ,że nie jest ,to wtedy można szukać pomocy dalej.
 

Spector

New member
Re: pomocy!!!!!!

No właśnie o tym pisałem ,że nikt Ci nie powie co masz zrobić.Ja na Twoim miejscu poszedłbym do lekarza i powiedziałbym ,że masz problem z odciągnięciem napletka podczas wzwodu.Lekarz rozstrzygnie co dalej.Wiem ,że to może być krępujące ,bo też się stresowałem mocno przed wizytą ,ale trzeba się przełamać i mieć spokojną głowę :)
Albo możesz próbować odprowadzać napletek podczas kąpieli ,kiedy penis będzie we wzwodzie.Czasami podobno da się tak rozćwiczyć ,ale nie zawsze to pomaga.
 
Re: pomocy!!!!!!

Zgadzam się ze Spectorem. Nikt Ci tutaj na forum diagnozy nie postawi a już tym bardziej nie zrobi żadnego zabiegu :mrgreen: Skoro odczuwasz jakiś dyskomfort, masz problemy we wzwodzie z odciąganiem napletka to powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem. Nie ma się co wstydzić - lekarze od tego są, żeby pomagać. Z tego co opowiadasz wynika, że prawdopodobnie masz stulejkę. Być może łagodną postać, może wystarczy smarować jakąś maścią albo wykonać zabieg plastyki napletka. Nawet lekarz nie postawi Ci diagnozy przez internet - musi sam obejrzeć, sprawdzić, zbadać. Dlatego pogadaj z rodzicami i udaj się do medyka :) Faktycznie chyba najlepiej idź do lekarza mężczyzny, bo oni mają większe zrozumienie dla tego problemu.
 

yyylll

New member
Re: pomocy!!!!!!

Spector napisał:
No właśnie o tym pisałem ,że nikt Ci nie powie co masz zrobić.Ja na Twoim miejscu poszedłbym do lekarza i powiedziałbym ,że masz problem z odciągnięciem napletka podczas wzwodu.Lekarz rozstrzygnie co dalej.Wiem ,że to może być krępujące ,bo też się stresowałem mocno przed wizytą ,ale trzeba się przełamać i mieć spokojną głowę :)
Albo możesz próbować odprowadzać napletek podczas kąpieli ,kiedy penis będzie we wzwodzie.Czasami podobno da się tak rozćwiczyć ,ale nie zawsze to pomaga.


Ile to urolodzy widzieli penisów...

Najgorsze jest to, że przychodzą faceci, którzy mówią że z pod napletka wydobywa im się przykry zapach, odsłaniamy napletek i...

pełno mastki, która śmierdzi, nie wiem skąd to się bierze, że mężczyźni (w różnym wieku) nie wiedzą że "tam" też się trzeba myć.

Nasza edukacja seksualna jest zerowa, nie mówiąc już o leczeniu każdej infekcji penisa maścią clotrimazolum, ale cóż zrobić, na wychowaniu do życia w rodzinie mówi się o HIV, nie mówiąc o kile i rzeżączce, HPV - (coraz więcej przypadków na oddziale dermatologii)
i mówi się o miesiączkach u kobiet a nie mówi się o higienie u mężczyzn tak przynajmniej było, jak ja chodziłem do gimn.
Gdybyście od małego odsłaniali napletek, wątpię żeby stulejka występowała, nas sie uczy że stulejka jest spowodowana stanem zapalnym w obrębie żołędzia, ot tak ona sama nie powstaje, wińmy za to, to że o tym się nie mówi.
 

marko

New member
Re: pomocy!!!!!!

Niestety ale ja nie widziałem tu jeszcze ani jednego posta gdzie ktoś przedstawiłby się jako lekarz urolog i napisał coś fachowego a szkoda bo forum zyskałoby na tym wiele. Dziwi mnie jednak podejście typu "bo my, studenci medycyny śmiejemy się z takich "fachowców" którzy nie znają się na medycynie". Tak się składa, że pracuję w branży informatycznej związanej z medycyną i farmacją i na co dzień mam styczność z lekarzami i farmaceutami i jakoś nie naśmiewam się z nich, że mają marną wiedzę, nawet z podstaw obsługi komputera i potrafią obsługiwać tylko program medyczny/apteczny bo są dla mnie takimi samymi klientami jak dla nich pacjenci i wiem, że jeśli będą mieli problem informatyczny, będą mogli na mnie liczyć a ja będę mógł liczyć na nich gdy będę miał problem ze zdrowiem.
 

yyylll

New member
Re: pomocy!!!!!!

No może nie powinienem był tak tego napisać, ale gdy ktoś zadaje Ci głupie pytania, to jak masz się nie śmiać ;(
chociaż powtarzano nam (babka z farmakologii) że jak pacjent się spyta jak używać prezerwatywy, to nie mamy mu mówić "zjeść", tylko wytłumaczyć co i jak, ale my też jesteśmy ludźmi..., co do informatyki, to farmaceutów uczą jak obsługiwać Kamsoft'a, reszta im raczej jest niepotrzebna, człowiek się uczy tego co mu akurat jest potrzebne. Dlatego warto poczytać na necie portale medyczne, chociaż większość to po angielsku jest.


Ale niektórzy zanim napiszą głupi post dając diagnozę komuś drugiemu, mogli by napisać "masz do wyboru, to, to i to" wady i zalety obrzezania całkowitego i niecałkowitego.

Poza tym, niektórzy piszą o tym że nie mogą ściągnąć napletka w czasie erekcji, ja też miałem podobnie, tyle że u mnie było to spowodowane nieodsłanianiem napletka z czasie masturbacji całkowicie, z czasem było wszystko ok, on się sam rozciąga z czasem do obwodu główki.

Tak samo było gdy się w gimn. nie myłem "tam" i była długaaa przerwa w samozadowalaniu się, napletek schodził z bólem, a nigdy z tym problemów nie miałem
 

marko

New member
Re: pomocy!!!!!!

Akurat z KS mam do czynienia na co dzień i jako ciekawostkę powiem, że farmaceuta potrafi zadać takiemu informatykowi jak ja "na jaką odpłatność ma być ten lek?". Zawsze mnie to dziwi bo ja wykształcenia farmaceutycznego nie mam to skąd mam wiedzieć? BLOZa nie będę się przecież uczyć na pamięć :D Ja mu mogę co najwyżej powiedzieć jak i gdzie odpłatność ustawić/zmienić. Równie dobrze ktoś mógłby mnie spytać "czy powinienem się poddać pełnemu obrzezaniu czy nie?", zawsze odpowiem mu, że nie wiem i taką decyzję powinien podjąć po konsultacji ze specjalistą ;)

W sumie to dobrze, że poruszyłeś ten temat i sądzę, że fajnie byłoby gdyby ktoś taki jak Ty napisał kilka zdań w dziale propozycji odnośnie forum aby administratorzy zamieścili na samej górze forum (a może nawet lepiej aby pojawiało się to także podczas rejestracji użytkownika) wątek (zamknięty rzecz jasna) z informacją iż forum służy jedynie wymianie opinii a nie stawianiu diagnoz przez lekarzy specjalistów, itp. ;)
 

Podobne tematy

Do góry