• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka - pytanie jak to wytłumaczyć znajomym, wstyd

rafci233

New member
Cześć w przyszłym roku poddam się operacji stulejki, pytanie bardziej do osób które są już po, co powiedzieliście np w pracy żeby dostać wolne a nie mówiąc operacja stulejki
 
Ja miałem w wieku 18 lat, w trakcie braku pracy.
Jeśli miałbym patrzeć z Twojej perspektywy (aczkolwiek to zależy od Twojej pracy, także trudno mi zgadywać), to po prostu spróbowałbym nakminić dzień urlopu, ponieważ po prostu potrzebuję i tyle.
 

dandoo

Active member
Dokładnie nic nie musisz tłumaczyć że masz zabieg stulejki, aczkolwiek ja tam się nie wstydziłem i moi ziomki i kumpele najlepsze wiedzą że miałem taki zabieg, nic nie mówili ;) tylko jeden powiedział ah to teraz obrzezany jesteś? No to powiedziałem że tak i tyle, ważne żebyś ty miał jak należy choroba to choroba lepsza stulejka niż aids czy hiv także bez obaw ;)
 

Sig

Member
Ja mam termin przed świętami, powiem że będę „niezdolny do pracy i nie chcę o tym gadać.” Od wielu lat pracuje w branży gdzie faceci kąpią sie nago w jednej łaźni i myślę że jak dwa tygodnie przed świetami poddam się zabiegowi i wrócę po nowym roku to sprawa rozejdzie się po kościach a siny, poszyty ptaszek już nie będzie rzucać się w oczy bo będzie już wizualnie ok.
 
  • Like
Reactions: AGv

ZXCBNM

New member
Nie masz takiego obowiązku żeby się tłumaczyć po prostu powiedz, że masz zabieg i tyle. Ja miałem identyczną sytuację. Zabieg przypadał mi w piątek na ten dzień wziąłem urlop i poinformowałem pracodawcę, że bez zwolnienia lekarskiego się nie obejdzie. Po zabiegu tydzień/dwa L4 zalecane. Zależy też od pracy jaką wykonujesz jeśli jest to produkcja to L4 obowiązkowo. ''Koledzy'' z pracy zapytali jaki będę miał zabieg, odpowiedziałem Psychotroniczne świecowanie uszu :D
Im mniej wiedzą ludzie tym lepiej będzie Ci się spało.
Powodzenia :)
Pozdrawiam.
 

amenek5

Active member
Wydaje mi się że skoro pracujesz to nie jesteś już w okresie dojrzewania i takiego głupiego wieku. Także jak powiesz komuś w miarę zaufanemu to nic się nie stanie. Ale ogólnie to mówisz że chcesz wolne i tyle. Nikogo to nie powinno obchodzić
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak ktos ciekawski to się rzuca jakieś durne hasło np -kastracja albo zabieg skrócenia członka i temat się zamyka. Mało kto wtedy ciągnie temat. Zależy też jaka ekipa. Jak mała paczka to jak najbardziej a w dużym molochu to nawet mogą nie zauważyć że kogoś nie ma. Szef też nie musi wiedzieć. Zanosisz L4 i tyle w temacie.
 

EsparMaN

New member
rafci233, nic nie mówisz jeśli nie chcesz. Weź L4 i tyle. Ja wziąłem sobie normalnie 3 tygodnie urlopu: 2 "wakacyjne" + 1 dodatkowy, ale na jesień.
3 tydzień w razie gdyby coś się działo i żeby mieć ten dodatkowy czas na przyzwyczajanie małego. Zazwyczaj goi się ok. 4 tygodni. Ale oczywiście wszystko zależy od organizmu. Mi osobiście wystarczyło 14 dni do pełnego funkcjonowania.
Powodzenia.
 

toastt

Well-known member
Weź po prostu L4, zadzwón do pracy, że się rozchorowałeś i nie będzie Cię tyle i tyle czasu. Po co masz komukolwiek się tłumaczyć z tak prywatnej kwestii? Jeśli Cię to boli, to możesz powiedzieć, że masz złogi w pęcherzyku żółciowym i idziesz na usunięcie go. Do brzucha Ci nikt zaglądał nie będzie, podobnie jak i do gaci.
 

Podobne tematy

Do góry