stulejka-plastyka-pytania

Rutinac

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie "plastyki", czy ten zabieg jest możliwy przy każdym rodzaju stulejki ? U mnie to wygląda tak że w spoczynku skórka ściąga się tak, że wystaje około 1/3, 1/2 żołędzia (dalej nie idzie) a w wzwodzie około 1/4 1/3-tyle jest "odkryte". Nie chciałbym mieć obrzezania całkowitego. Czy zabieg plastyki jest łatwiejszy z punktu widzenia medycznego czy trudniejszy od obrzezania ? Czy po dobrze wykonanym zabiegu plastyki, przy regularnych ćwiczeniach jest duża szansa na powrót ? i czy jak powróci to można znowu zrobić plastykę ? Na razie chyba tyle. Dziękuję za pomoc : ).
 

tymek

New member
Ponoć można z każdym rodzajem stulejki robic plastykę, ale to po oględzinach lekarz ocenia. Plastyka jest łatwiejsza do zrobienia niż obrzezanie. Ja nie mogłem ściągać wcale napletka a lekarz zrobił plastykę. Niestety wyszła ona w 50% bo blizny ściskają we wzwodzie. Jeśli przez miesiąc się nie poluźni to w kweitniu mam poprawkę. Czemu w kwietniu? Trzeba odczekac pół roku od ostatniego zabiegu. Ja będę miał poprawkę i znów plastykę, lekarz przedłuży linie cięcia.
Jeśli będziesz mógł od razu bez bólu sciagac napletek po zabiegu to rob to. j moglem dopiero po 2 tygodniach i jak widac za pozno, bo blizna sie juz uksztaltowala.
 

Rutinac

New member
a jak długo trwał zabieg plastyki ( + więzadła pewnie ) ? i czy to czy będę mógł ściągać skórkę zależy od tego jak to zrobi lekarz czy od czegoś innego ?
 

shogo

New member
Zależy od opuchlizny. Są tutaj tacy, że właśnie dlatego nie mogli ściągać bo to był dla nich zbyt duży ból. Co organizm to reaguje inaczej
 

Rutinac

New member
Gdzieś czytałem że metoda "naprawy" zależy od stanu, czy na pewno przy każdej stulejce można robić plastykę ? ( bardzo by mi na tym zależało ). I jeszcze pytanie o wędzidełko - są dwa sposoby tak ? usunięcie i wydłużenie, który jest lepszy i czym się różnią w skutkach ?
 

michalwarszawa

New member
Wydaje mi się, że przy każdym. Ewentualnie lekkie obrzezanie częsciowe. Przy plastyce wędzidełko nie jest usuwane. Usuwa się je (lub nie, zależnie od pacjenta i lekarza) przy obrzezaniu całkowitym. Wędzidełko jest wydłużane jeżeli jest za krótkie i utrudnia/uniemożliwia ściągnięcie napletka. Przy plastyce, wydłuża się wędzidełko tylko w razie potrzeby i przeważnie nie wiąże się to z dodatkową opłatą (zabieg prywatny).
 

jarek89

Moderator
Rodzaj zabiegu zależy od indywidualnej oceny przypadku przez lekarza. Zwężenie napletka może być umiejscowione w takim miejscu lub być na tyle duże, że wykonanie samej plastyki będzie niewystarczające. Czasami konieczne jest obrzezanie częściowe lub całkowite.
 
Do góry