Stulejka - pierwsze kroki i próby rozciągnięcia

Cristofus

New member
Witam. Mam 24 lata i stulejkę częściową. Napletek mogę ściągnąć w stanie spoczynku, natomiast we wzwodzie schodzi tylko do połowy żołędzia - przy otworze napletka w jednym miejscu mam takie zgrubienie skóry, które to we wzwodzie sprawia, że otwór jest zbyt mały, by "wypuścił" całego żołędzia ;) Podjąłem decyzję, by coś z tym zrobić, stąd też nie wykluczam zabiegu. Na początku jednak chciałbym spróbować ćwiczenia rozciągające. Być może one poskutkują. Mam więc kilka pytań właśnie w sprawie tych ćwiczeń:
1. Jak długo należałoby systematycznie (codziennie) rozciągać napletek? Tzn. po jakim czasie bez widocznych efektów należy uznać, że to nic nie daje i trzeba iść na zabieg?
2. W jaki sposób rozciągać napletek? Wieczorem, przy kąpieli ciepła woda, ale w ciągu dnia? Czy jest jakaś specjalna maść, która nawilża lub ułatwia rozciąganie? (dodam, że od środka napletek jest taki lepki)
3. Jaki jest najefektywniejszy sposób rozciągania? Czy rozciągać w ten sposób, by we wzwodzie coraz to niżej ściągać napletek, czy raczej w spoczynku ścisnąć go palcami i naciągać na szerokość? Może jakoś inaczej?

Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak napisałem, te ćwiczenia mają być pierwszym krokiem w walce ze stulejką :) Myślę, że warto spróbować. Jeśli jednak to nie pomoże, to pozostaje zabieg.
 

tymek

New member
Kilka miesięcy po zabiegu też mogłem we wzwodzie tylko do połowy. Po 7 miesiącach mogę ściągnąć tak aby grzyb był odsłonięty ale nie dalej. Klkinuje się w rowku zażołędnym. Nie wiem czy to wina wędzidełka czy jeszcze zbyt ciasnej blizny. też mam zgrubienie o którym mówisz tylko, że u mnie to blizna. Stosowałem regulanie przez 3 miesiące Cepan, teraz jak nie zapomne. Specjalnych ćwiczeń nie robiłem. Po prostu podczas kąpieli, oddawaniu moczu, czy "hand - computer" if u know what i mean hehe. W lipcu pójdę do lekarza zapytać o opinię. Czy robić już zabieg poprawkowy czy jeszcze czekać.
 

szymon1

New member
Jest tu gosciu na forum co pisze ze cwiczeniami zlikwidował stulejke a mial dosc mocna ponoc, podczas kompieli naciagl skore przytrzymujac dwoma palcami (penis w spoczynku, jedna kompiel dzienne), trwalo to kilka miesiecy ale ponoc problemu sie pozbyl, mozesz sprubowac ale nie rob czegos takiego ze sciagasz w spoczynku napletek a potem erekcja, bo ponadrywasz sobie i jeszcze bardziej ci sie zwezi, daj znac jak beda efekty
 
Do góry
TOPlist