• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka, obrzezanie - kilka pytań!

tujestem

New member
Witam, mam 20 lat i stwierdziłem że już czas najwyższy się zając tym problem ze stulejką (całkowitą), ale zanim w ogóle pójde do urologa musze się dowiedzieć kilku rzeczy, i tak, wiem że gdzieś pewnie odpowiedzi są w internecie na te pytania, ale wszystkie odpowiedzi mają po kilka lat, czytałem opinie ludzi np. 2005 roku, a od tamtego czasu jest szansa że się zmieniło wiele w operacji stulejki/obrzezania i tak dalej.

Więc tak:
1. Obiło mi się o uszy że całkowicie obrzezani mężczyźni (ja chciałbym się tak obrzezać) nie czują, lub czują znacznie mniejsza przyjemność z seksu, co z tym? Podobno żołądź się przyzwyczaja ze nie ma ochrony i przez to można nie odczuwać za bardzo bodźców dotykowych. Widziałem że wiele osób na to narzekało, stąd to pytanie.
2. Czy przed operacją trzeba się "tam" golić do zera? Czy w ogóle trzeba podcinać łoniaki?
3. Jak się nazywa typ obrzezania przy samym żołędziu? Chce po prostu by cały żółądz był odsłonięty i ciecie było idealnie obok niego, by nie było widać blizny.
3a. Każdy chirurg umie tak zrobić? Czy jak pójdę na takie obrzezanie z NFZ to raczej tam tną jak im się podoba i jak jest najszybciej i za bardzo ich nie interesuje jak chce pacjent?
4. Jako ze mam stulejkę całkowitą od urodzenia więc nie dawałem rady dokładnie się tam "umyć" nigdy, a chociaż nie pamiętam (ogólnie to sprzęt nic nie smierdzi, nic nie bolało mnie tam nigdy, żadnych problemów innych niż stulejka z nim) - podobno jak się ma stulejke całkowitą i jest to całe "odkażanie" (w trakcie zabiegu) to cholernie potrafi boleć nawet na znieczuleniu, prawda to?
5. Jak jest z uśpieniem w trakcie zabiegu? Moge sobie wybrać czy miejscowe znieczuelnie, czy uśpienie? Czy to zależy gdzie mam zabieg? Ja raczej wolałbym żeby mnie uśpili na bombe, bo wydaje mi się że męka leżeć tam z myślami że Cie rozcinają.
6. Robiliście ten zabieg z NFZ? Jakie są warunki? Chirurdzy znają się na rzeczy? Robią na "odpi3rd0l" czy raczej widać po nich że się znają? Sam bym poszedł prywatnie i nie ryzykował jakiś problemów że trafie na złego typa, ale nie mam pieniędzy i mam dużo innych wydatków, szczególnie teraz.
 

alfred666

New member
1. Różnie. Poczytaj forum i niech się wypowiedzą ci obrzezani może :) Zależy też od typu obrzezania (ile napletka wew. zostaje). Osobiście czytałem tu, że "jest inaczej, ale nie gorzej", tak najczęściej sie wypowiadali ludzie. Ale może za mało czytałem...

2. Najlepiej spytać przed zabiegiem lekarza po prostu. Żaden wstyd czy coś...

3. Low & tight, najlepiej daj zdjęcia o co Ci chodzi.
3a. Nie ma reguły, dlatego warto iść do kogoś opisanego w necie. Niektórzy tną jednym sposobem (najczęsciej chyba Low & tight właśnie)

dalej nie wiem
 

tujestem

New member
@up
Dzięki za odpowiedzi.
Co do tego trzeciego - wpisałem w google, poczytałem i dokładnie chodzi mi o low & tight, by blizna była przy samym żółedziu i był chociaż cień szansy ze będzie niewidoczna lub bardzo mało, bo z tego co widze przy high & tight jest zawsze widoczna (po prostu dalej jest cięcie).

Czekamy na dalsze odpowiedzi, 3-cie pytanie już nie ważne.
 

alfred666

New member
Tylko wizualne doznania to nie wszystko :) dobrze skonsultować z lekarzem. Poza tym, zdaje się, że przy L&T i cięciu bardzo blisko żołędzia możesz stracić na doznaniach (może nawet dużo), więc nie warto przesadzać i uważam, że L&T standardowy wystarczy. Możesz też rozważyć moderate & tight, to coś pomiędzy H&T i L&T.
 

tujestem

New member
Skoro moge stracić na doznaniach jeśli walne sobie obrzezanie takie o jakim mówiłem to dlaczego przy innym stylu miałbym tego nie stracić? Przecież zółądz byłby na wierzchu i tak, więc...? Myślałem ze skoro zółądz do wierzchu to już raczej nie istotne gdzie było cięcie...
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie ma co dywagowac o stylu jak ma sie stulejke calkowita. Bo jak nie da sie nic z napletka uratowac to lekarz robi tak zeby to funkcjonowalo. Co innego jak ktoś się obrzeza nie mając stulejki, mozna wybrac styl jaki sie chce, pod warunkiem ze lekarz bedzie umial go wykonać. Lepiej low&tight niz pozostanie ze stulejka. Lepiej high&tight niz low&tight. Żołądź straci duzo z wrazliwosci dlatego warto miec troche dodatkowych bodzcow z czesci wew napletka. Wiem co mowie, jestem nieco ponad rok po. Robiac l&t masz chuja jak kolek drzewa wg mnie. Najwiecej doznan i tak jest z wedzidelka :D
 

siemae

New member
witaj ja mialem miesiac temu obrzezanie calkowite i nie zaluje lec chlopie nie zastanawiaj sie nad bolem i okresem po zabiegowym bo to minie normalnie :) zabieg robilem prywatnie w klinice kosztowalo mnie to 1000 zl ale przed zabiegiem musisz miec dwie szczepionki na zoltaczke bo bez tego nie zrobi ci zabiegu koszt szczepionek to 100 zl za dwie i dodatkowo musisz miec aktualne badani kwri i krzepniecia krwi bo bez tego lipaaa . a co doszczepionek to wpierw jedna ci zrobia pozniej czekasz 4 tyg na druga i mozesz zapisywac sie na zabieg . co do okresu po zabiegowym to wiadomo piersze 3 dni sa najgorsze bo to rany sa swieze , ani razu nie bralem zadnych tabletek przeciw bolowych bo nie byl to taki bol . moja pielegnacja byla taka- 3 razy dziennie moczylem w cieplym rumianku , pierwsze moczenia moga parzyc zoledz ale to kwestia jest przyzyczajenia po dwoch dniach juz nie czułem tego dzwinego bolu . kazdy optarcie lub dotkniecie zoledzia bylo nie przyjemne po 12 dniach chodzilem bez opatrunku zeby sie przyzwyczaić i mniely 36 dni za mna juz pierwszy stosunek i wytrysk i niema zadnych problemow a stosunek o niebo lepszy . pierwsze szwy zaczely odpadac po dwoch tygodniach same po 4 tyg juz nie bylo zadnej a mialem ich 25 :)
 

tujestem

New member
Już wszystko co chciałem wiem - ale nadal się boje tego obrzezania całkowitego, jak pisałem wyzej, wiele osób narzeka na to że jest znacznie mniejsza przyjemność ze względu na to że żołądź przyzwyczaja się że coś go "dotyka" (bielizna najczęściej), sam nie wiem co robić... słyszałem też (zamiast obrzezania, chyba plastyka czy jakos tak) o jakimś lekkim nadcięciu, tak, by żółądz nadal mógł się schować, ale bardzo by mi nie odpowiadał wygląd takiego penisa (chociaż teraz jeszcze gorzej przez tę stulejkę ffs).

Są to jacyś całkowicie obrzezani już długi czas po operacji i mogą powiedzieć co nieco?
 

Podobne tematy

Do góry